SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aeroby, czy interwały?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 131 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3572
Witam. Ostatnio zastanawiałem się, czy nie przerzucić się z treningów aerobowych na interwałowy. Biegam około godzinę (tempo około 8km/h). Więc zastanawiam się, czy trening interwałowy, nie byłby bardziej efektywny jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej. Pozdrawiam.

A zapomniałem dodać, aeroby 3x w tygodniu

Zmieniony przez - ludi889 w dniu 2013-04-07 22:18:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Myślę, że jeśli uważasz, że zwykłe aeroby nie starczają, to możesz się przerzucić na interwały.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 131 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3572
Po aerobach jestem ostro zmachany, waga właśnie zaczeła spadać (wcześniej treningi przygotowawcze do takiego biegania), ale zastanawiam się, co w dłuższym okresie byłoby bardziej efektywniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Zależy w czym... jeśli ćwiczysz chociażby takie SW to tak. https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy-t672530.html Poczytaj, tutaj dużo piszę o interwałach :).

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 131 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3572
Czyli, jeśli chodzi o efektywność. Trening interwalowy (na początek ten SW nawet niech będzie) który trwa 20 minut, będzie bardziej efektywny od aerobowego (tak jak mówiłem, 8km/h), trwającego godzinę?

~Edit
Okej, zwracam więcej niż pełen honor interwałom. Jakoś z nieufnością podchodziłem do tych interwałów (coś pokroju ; "pobiec szybciej 5 minut? Co to za problem?"). Jednak po dzisiejszej serii SW, dwóch "zwrotach" żołądka, i ciągłym braku możliwości złapania pełnego oddechu, nabrałem dużego respektu co do tego :D. Więc, przechodzę teraz na stronę zwolenników interwałów, jeśli ktoś lubi coś hardkorowego ;)

Zmieniony przez - ludi889 w dniu 2013-04-08 17:38:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cel masa do sprawdzenia.

Następny temat

Proszę o poradę

WHEY premium