SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Absurdy w cenach zywnosci

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 290 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7197
Czy ktos jest w stanie rozsadnie wytlumaczyc mi dlaczego chlam jest tanszy, niz zdrowa zywnosc, mimo, ze chlam ten wymaga wiecej obrobki (wyzsza cena produktu)

Przyklad? Ryz brazowy i parboiled (ten jestem jeszcze w stanie zrozumiec, ale nie wierze, by proces jego produkcji byl drozszy, niz polerowanie ryzu do bialego) sa DROZSZE od ryzu bialego.

Makaron razowy jest DROZSZY od bialego.

Platki owsiane blyskawiczne sa czesto drozsze od gorskich (czyli tych mniej przetworzonych).


Czy te absurdy wynikaja z tego, ze ludzie nie chca spozywac produktow naturalnych, wiec mniejszy na nie popyt musi byc karany wyzsza ich cena?

Zyjemy w absolutnie popieprzonym swiecie, gdzie panuja bzdurne zasady.

Wkrotce mam zamiar przejsc z ryzu parboiled (4-4.5 zl za 4 saszetki) na ryz bialy (ok. zl za 4 saszetki). Przewiduje, ze roznica ig nie bedzie miala w moim przypadku znaczenia. A roznica 2 zl dziennie w diecie daje w miesiacu oszczednosc 60 zl, wiec nie jest to wcale blahostka.

Podobny eksperyment planuje z woda. Zamiast placic 2.5 zl za butelke dobrej (smacznej) wody, wolalbym kupowac cos za 1 zl i miec dodatkowe 45 zl w miesiacu na lepsze zarcie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2183 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23737
"
Wkrotce mam zamiar przejsc z ryzu parboiled (4-4.5 zl za 4 saszetki) na ryz bialy (ok. zl za 4 saszetki). Przewiduje, ze roznica ig nie bedzie miala w moim przypadku znaczenia. A roznica 2 zl dziennie w diecie daje w miesiacu oszczednosc 60 zl, wiec nie jest to wcale blahostka. "

A nie myślałeś, żeby przerzucić się na ryż w kilogramowych/
dwu/pięciokilogramowych paczkach? Jakość taka sama, a cena
kilka razy mniejsza.

Odnośnie wody- to rzeczywiście absurd żeby za tak
elementarny produkt płacić taką kasę- butelka
dobrej jakościowo wody - muszynianki/staropolanki, etc
to ponad 2 zł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 130
Z popytem to dobrze myslisz ale chodzi też o chwyt marketingowy . Nie wiem sam dlaczego ale u wiekszosci ludzi coś co jest droższe i ładnie zapakowane to musi byc na bank zdrowe lepsze fajniejsze smaczniejsze itp itp . Przykład ? jogurty te niby fitness bez cukru sa droższe od tych w ktorych cukier jest a przeciez logicznie powinno byc na odwrót bo oszczędzają na cukrze

Zmieniony przez - Zofarus w dniu 2012-10-21 17:55:03

Trzeba mieć pojęcie o pojęciu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 607 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8852
Najwiekszym absurdem cenowym sa platki fitness nie powiem jakiej firmy w cenie okolo 9zl za niezbyt wielka paczke, ktore sa gorsze jakosciowo od platkow owsianych za 2zł / 500g. LOL !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 9947 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52544
Produkt bardziej wartościowy = wyższa cena.

Dlatego ryby świeże są droższe od kurczaka sklepowego, jaja z wolnego wybiegu od tych z klatkowego, a makaron/ryż pełnoziarnisty/brązowy, od jego białego kolegi.

To, że produkt jest bardziej przetworzony niekoniecznie oznacza, że sam proces jego powstawania jest droższy Do tego dochodzą kwestie związane z "metką", marketingiem etc.

Może warto poszukać czegoś atrakcyjniejszego cenowo? 4,5zł za 400g ryżu parabolicznego, to raczej niespecjalnie atrakcyjna cena. Ja u siebie basmati/brązowy kupuje taniej

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 290 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7197
To jest ryz z hipermarketu lub sklepu osiedlowego - Firma Kupiec/Halina, a wiec nie powiedzialbym, ze najwyzsza polka, ale smakowo sa bardzo dobre. Wierze tez w jakosc tych produktow, bo jeszcze nigdy nie mialem zastrzezen do zadnej z partii produktow, a kupujac tansze ryze lapalem sie na tym, ze nie jestem w stanie ich przelknac, tak ohydnie smakuja.

Z tym, ze produkt wyzszej jakosci = wyzsza cena - nie zgadzam sie. Chleb razowy 450g (+ soja/slonecznik/rodzynki) kosztuje u mnie niecale 3 zl. Sprawdzilem te chleby i rzeczywiscie sa to ciezkie, razowe chleby, nie barwiony szajs.

Za to barwiony szajs kosztuje wcale nie mniej, niz te razowe. Bulki barwione z ziarnami w hipermarketach kosztuja nawet 1 zl za sztuke. Uwazam to za skandaliczna cene.

Tym tematem chce wywolac przede wszystkim ogolne oburzenie w spolecznosci ludzi swiadomych, ktorzy wiedza co jedza i ile jest to warte.

Mialem kiedys kolege, ktory pracowal w piekarni. Wedlug jego wyliczen produkcja paczka kosztowala ok 15-20 gr. Te same paczki sa sprzedawane w sklepach po 1.50 zl. Za to biale bulki, ktore sa produkowane bardzo podobnie i z bardzo zblizonych produktow, kosztuja w sklepach ok. 20 gr. To jest po prostu absurd, chociaz rozumiem, ze na absurdach sie wlasnie w tym swiecie zarabia.

Jestem zdegustowany cala ta banda sk..., ktora sprawia, ze zamiast jesc zdrowo, ale mozliwie najtaniej (bo skladniki diety kulturystycznej sa najtanszymi zdrowymi skladnikami jakie w Polsce mozemy dostac), musze sie uciekac do kupowania ch**owego bialego ryzu i bezwartosciowych, smieciowych produktow.

Polecam jeszcze poszukac sobie danych na temat % wydatkow w gospodarstwach domowych w Polsce. Z tego co pamietam bylo to jakies 25% z wahaniem max kilku %. W Europie zachodniej, Skandynawii, zywnosc stanowi 10-15% wydatkow. I wcale nie jedza oni mniej, ani gorzej od nas. Zarabiaja wiecej, ale czy ceny tych samych produktow na zachodzie/polnocy nie sa u nich wyzsze???

Zasrana woda mineralna... Kiedys 50 gr - 1 zl, a teraz 2.50 zl za butelke. A pensje nie podwoily sie, ani nie potroily.

Temat moze nie wnosi nic do zycia forum, ale po prostu musialem to z siebie wydusic. Jest coraz gorzej, a z roku na rok stac nas na tyle samo, albo mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1730 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16892
Jak żyć Panie Premierze, jak żyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10960 Napisanych postów 50313 Wiek 28 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57816
Że tak niemiło część z Was zaskoczę, ceny żywności skoczą. W listopadzie dojdzie do 10% wzrostu cen niektórych grup produktów spożywczych, niestety nie pamiętam jakie. Jeśli dobrze pamiętam, to mowa tu głównie o produktach zbożowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 290 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7197
Bez komentarza. Pocieszajace jest jedynie to, ze produktow zbozowych w naszych dietach jest stosunkowo malo.

Zmieniony przez - spot w dniu 2012-10-21 23:25:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 607 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8852
Spoko, jak znam zycie predzej czy pozniej podniosa ceny reszty produktow... POj**ANY KRAJ I TYLE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 9947 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52544
Pocieszajace jest jedynie to, ze produktow zbozowych w naszych dietach jest stosunkowo malo.

Mało?
Makaron, kasze, pieczywo, mąka, płatki owsiane, ryż...

Nie powiedziałbym dwa razy, że to mało

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 290 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7197
Maly jest ich udzial w budzecie diety uscislajac.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplementacja do oceny, sugestie co do zmiany diety wskazane

Następny temat

Dieta - pomoc w udoskonaleniu.

nutloveb