SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AWF - kierunek trenerski

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8529

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1107
Hola!

Jest może na forum ktoś obyty w sprawach studiów związanych z kierunkiem trenerskim, który umożliwia otrzymanie po skończeniu podstawowej licencji trenerskiej?

Jakiś rok temu na stronie AWF Poznań była informacja o kierunku trenerskim, ale (być może z powodu małego zainteresowania) już tego chyba nie ma...

Chodzi mi o kierunek trenera, nie W-F, bowiem chciałem pójść w przyszlosci na takie studia, jako, że tam jest więcej teorii niż praktyki. Bo z praktyką wiąże się taki problem, że od gimnazjum (jestem w 2 kl. liceum) jestem zwolniony z gimnastyki (problemy z plecami). Moja aktywność ruchowa jest bogata z wyłączeniem właśnie gimnastyki...

A więc - wie ktoś coś :) ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 141
Witam,

a więc tak; po pierwsze nie ma takiego kierunku jak trenerski, jest za to na Wydziale Wychowania Fizycznego kierunek Sport (w Poznaniu na AWF-ie właśnie, nie wiem jak w innych miastach), na którym to kierunku można zrobić specjalizację trenerską, bądź zarządzanie sportem.

Ponadto po samym ukończeniu studiów nie dostaje się licencji trenerskiej, ponieważ takową trzeba zdobyć robiąc kurs; najpierw instruktora piłki nożnej, a dopiero potem trenera II klasy, I klasy itd. z każdym kursem zdobywa się coraz większe uprawnienia. Taki kurs możesz też zrobić bez żadnych studiów (jednym z wymagań takiego kursu jest brak przeciwwskazań lekarskich do udziału w kursie), ale jeśli myślisz o trenerce na poważnie to jednak AWF będzie lepszym rozwiązaniem. Wiadomo większa wiedza, sam fakt ukończenia studiów na AWF-ie, ogólnie większa siła przebicia w przyszłości.

Co do strony Poznańskiego AWF-u to faktycznie sam nie mogłem znaleźć nic o rekrutacji na ten rok akademicki (bo zakładka Nauka coś im nie chodzi) i szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy na kierunek Sport był nabór, ale wątpię, żeby został on zlikwidowany.

Jeśli chodzi o twoje zwolnienie z WF-u, to żeby dostać się na uczelnie nawet na kierunek Sport trzeba przejść m.in. testy sprawnościowe, ponadto w trakcie studiów są zajęcia na basenie oraz obozy sportowe. Czyli nie ma tak, że sama teoria i już.

Poczytaj więcej na stronie AWF-u np. przejrzyj plany zajęć, regulaminy itp. Wiem niestety strona jest trochę mało czytelna, ale w informacjach o ubiegłorocznej rekrutacji możesz znaleźć załącznik z informacjami dla niepełnosprawnych (nie, żebym pisał to złośliwie, ale nie wiem z jakich powodów masz zwolnienie z WF-u), może znajdziesz tam coś przydatnego.

Mam nadzieję, że rzuciłem Ci chociaż odrobinę światła na sprawę.

PZDR

Zmieniony przez - 19mateo89 w dniu 2010-09-19 20:36:59

Zmieniony przez - 19mateo89 w dniu 2010-09-19 20:43:37

Zmieniony przez - 19mateo89 w dniu 2010-09-19 20:51:39

Jedni rodzą się do skrzypiec, inni do munduru. Ja urodziłem się dla piłki.(K. Górski)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1107
Na wstępie - dzięki za odpowiedź.

Z tym zwolnieniem to nie jest tak, że ja tylko teoria i teoria :P Ja wszystkie dyscypliny mogę wykonywać bez problemów. Jedynie nie wykonuje ćwiczeń gimnastycznych (nawet przewrotów itp.) Czemu? Ano w 1. kl gimnazjum miałem taką akcję, że podczas przewrotu w przód, bedąc już nogami w górze, poślizgnąłem się dłońmi na śliskim materacu i uderzyłem jakoś głową o materac. Efekt - wypadnięte kręgi. Po niespełna pół roku znów wypadły mi kręgi, co prawda nie po ćwiczeniach gimnastycznych, lecz po zmęczeniu na treningu piłkarskim, ale specjalistka powiedziała, że to pochodna tego wypadku, bo kręgosłup już osłabiony był. Od tego momentu (już będzie z 3 lata) nic mi nie 'wypadło', ale np. przed meczem czy chociażby wf-em, muszę porządnie plecy rozgrzać, bo potem trochę bolą w trakcie wysiłku. Także dlatego też od ponad 3 lat nie wykonuję żadnych ćwiczeń, w których nadmierną rolę spełnia wygimnastykowany kręgosłup...


P.S. Wracając do głównego tematu: w takim razie - i z czym już się jakby pogodziłem - kursy trenerskie trzeba będzie zdać poza studiami, które będę musiał rozpocząć w innym kierunku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6460 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25989
Na AWF Wrocław masz dwie możliwości:

- kierunek Wychowanie Fizyczne gdzie po 3 latach zdobywasz instruktora piłki nożnej a po kolejnych dwóch ( tu wybieraszam specializacje trenerska) trenera II klasy.

- kierunek Sport ze specializacja trenerska i już po 3 latach masz trenera II klasy


Jednak AWF jest specyficzna uczelnią gdzie nie możesz mieć pięty achilesowej wiec skoro nie możesz podchodzić do gimnastyki to odradzam tą droge zdobycia uprawnień.

i polecam tą, niestety, już płatną droge:

http://www.pzpn.pl/index.php/pol/Federacja/Trenerzy/Kursy-trenerskie2/Kursy-trenerskie-PZPN 

juve!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 141
Co do kursów:

http://www.kursyinstruktorskie.edu.pl/

te są o wiele tańsze niż te PZPN-owskie, do których link podał Vieira; niestety są trochę inne bo bez uprawnień UEFA (B,A itd.), chociaż sam nie mam pojęcia jaka jest różnica np. pomiędzy Instruktorem piłki nożnej, a Instruktorem / trenerem UEFA B.

Poszukaj też na stronie Okręgowego ZPN-u, OZPN-y często organizują takie kursy. Masz tu jeszcze link do strony PZPN-u, przeczytaj to:

http://www.pzpn.pl/index.php/pol/Federacja/Trenerzy/Kursy-trenerskie2/Kursy-trenerskie-ZPN-i-OZPN

Zmieniony przez - 19mateo89 w dniu 2010-09-20 14:59:42

Jedni rodzą się do skrzypiec, inni do munduru. Ja urodziłem się dla piłki.(K. Górski)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1107
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) - no jeśli chodzi o studia, to trzeba będzie je podjąć w innej dziedzinie :P / a propo kursów to i tak zaczął je bym w takim przypadku później, być może dopiero po skończeniu studiów, więc wtedy się będę głowił nad tym (a nóż coś się pozmienia na korzyść potencjalnych kursantów :) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 999
Ja się wybieram na AWF w W-wie, kierunek SPORT :) Może mnie przyjmą :)

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 110 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1107
No to potem opisz co i jak tam było :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 999
OK. Będę prowadzić dziennik, ale musisz trochę poczekać, bo idę tam dopiero za rok :D

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Testy do KLUBÓW(NIE SZKÓŁEK)

Następny temat

Siatkonoga

WHEY premium