SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ARNOLD CLASSIC 2008. Relacja. Porażka Brzenka. Arnold 2009 z PAL

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2070

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 392 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 928
XX Arnodl Classic

Jesteśmy po chyba największej na Świecie imprezie sportowej, jaką jest coroczny „Arnold Sports Festiwal". Na z kolei dwudzieste drugie tego typu wydarzenie do Greater Columbus Convention Center, Columbus Ohio w USA przyjechało pond 17 tysięcy sportowców z całego Świata. Przez kilka dni z rzędu prezentowało się trzydzieści sześć dyscyplin sportowych, między innymi: strong man, kulturystyka, fitness, trójbój i wiele, wiele innych. Tegoroczny festiwal nie obył się bez polskiego akcentu. W kategorii kulturystyki męskiej amatorów wystartowało dwóch czołowych polskich zawodników: Robert Piotrkowicz oraz Arek Szyperski. Był to niesamowite wydarzenie, gdyż po raz pierwszy w historii Arnold Classic wystartowali polscy kulturyści, zajmując w klasyfikacji generalnej bardzo dobre miejsca w klasyfikacji generalnej. W kategorii super ciężkiej amatorów zajęli miejsca medalowe: Robert - drugie, natomiast Arek - 3. Nasze gratulacje.

Podczas takiego wydarzenia nie zabrakło naszej dyscypliny sportu. W tegorocznej edycji „Arnold Classic" wystartowało 55 zawodników z takich krajów jak: USA, Canada, Armenia, Szwecja, Anglia, czy Norwegia. Może ilość zawodników biorących udział w tak prestiżowych zmaganiach nie jest imponująca, ale należy pamiętać, że w zawodach tych mogą brać tylko i wyłącznie armwrestlerzy, którzy przeszli eliminacje w zawodach w USA lub ArmWorld w Anglii (prawo startu miało pierwszych trzech w każdej kategorii wagowej).

Armwrestling na Arnold Classic

Jak co roku armwrestling rozgrywany był w czterech kategoriach wagowych mężczyzn (do 70 kg, do 80 kg, do 90 kg, powyżej 95 kg) i dwóch kategoriach kobiet. W piątek (29 lutego 2008 roku) na głównej scenie „Arnold Festiwal" rozegrano eliminacje poszczególnych kategorii wagowych, natomiast półfinały i finały zostały rozstrzygnięte następnego dnia targów (w sobotę - 01 marca 2008 roku).

Najbardziej imponujący walki stoczył pięćdziesięcio letni George Iszakouits z Canady. Po raz szósty zdobył tytuł najsilniejszego w kategorii do 90 kg. Jego walki elektryzowały licznie zgromadzona publiczność. Jeden z jego pojedynków trwał ponad 2 minuty, za co dostał oklaski licznie zgromadzonej publiczności.

John Brzenk - Porażka Mistrza

Na tegorocznym „XX Arnold Classic" nie zabrakło zarówno utytułowanych zawodników z areny światowego armwrestlingu, jak i niespodzianek z ich udziałem związanymi. Z całą pewnością do takich niespodzianek była porażka legendarnego Johna Brzenka z USA w kategorii super ciężkiej. Przegrał on dwa pojedynki - jeden w eliminacjach i jeden w półfinałach, co w rezultacie dało mu trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej.

W eliminacjach John spotkał się Richardem Lupkes z Canady. Ten ponad 140 kg siłacz pamięta jeszcze Johna Brzenka z pojedynku na słynnym turnieju „Over the Top" w roku 86, gdzie John wyeliminował Richarada i otrzymał słynną ciężarówkę Volvo. W tym miejscu należy jednak przypomnieć, że Richard to zawodnik z kategorii Grnad Masters, czyli zawodnik powyżej 50 roku życia.

Na pytanie: dlaczego przegrałeś? - John Brzenk odpowiedział wprost:

„… nie muszę codziennie wygrywać. Jestem takim człowiekiem jak wszyscy. Kilka tygodni temu miałem zapalenia płuc i myślę, że osłabienie organizmu było główną przyczyną mojej porażki. Na ten turniej nie byłem w ogóle przygotowany. Tak naprawdę przyjechałem, bo zależało mi na spotkani z zarządem PAL".

Arnold Classic 2009 - razem z organizacja Professional Armwrestling League


Podczas tegorocznej edycji „Arnold Classic" doszło do spotkania zarządu PAL z organizatorami armwrestlingu na tym niecodziennym, sportowym wydarzeniu. Po negocjacjach ustalono, że tegoroczny „Puchar Świata Zawodowców - Nemiroff World Cup - Warszawa 2008" wraz z międzynarodowym turniejem „MEHTRANS World Cup - Rosja 2008" będzie dodatkowo europejską eliminacją do przyszłorocznego turnieju „Arnold Classic 2009".

Źródło: www.armpower.net
Komentarz na forum: www.armpower.net/forum/

ARMWRESTLING - nowa popularna dyscyplina sportu!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zobacie to ważna sprawa

Następny temat

Pudzian kontra "mali chlopcy" przeciaganie liny

NutLove