SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ANOREKSJA !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 111 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1184
Witam,
Mam problem z siostrą. Ma 17lat, ponad 170wz i 40kg wagi, odchudzała się i tak się nakręciła, że wygląda teraz jak szkieletor. Nie chce jeść tak jak jej mówię, je po swojemu, kanapeczki z szyneczką, kalafiorek, dużo wody, a co najlepsze jeszcze sobie jeździ na rowerku albo kręci hula hopem, i wkręca że no "przecież dużo je". Problem jest poważny, ponieważ od paru miesięcy nie miesiączkuje, troche włosy jej zaczęły wypadać... ale nie potrafimy z nią rozmawiać, nie da sobie powiedzieć, że robi sobie krzywdę. Probowałęm namówić ją na jedzenie gainerów, ale też nie chce tego pić. Kupiłem ostatnio dibencozide, jak myślicie, czy można jej to podawać bezpiecznie, tzn chodzi mi o to czy, nie ma żadnych przeciwwskazań żeby ona takie tabletki łykała.
Jeżeli macie jakieś doświadczenia związane z anoreksją, posiadacie ową wiedzę na ten temat, prosiłbym o komentarze.
Proszę o zachowanie powagi i nie nabijanie się.
Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziewczyna musi sobie uświadomić że ma problem,
a raczej, musi to do niej dotrzeć.

Ogółem warto wybrać się po pomoc do kogoś fachowego,
ostatnio czytałem, iż anoreksja w wielu przypadkach, w znacznej większości ma podłoże neurologiczne, w jednych badaniach jest podawane to jako skutek występowania choroby, iż z tym się rodzi, w innych pisze się, iż zmiany w mózgu mogą następować pod wpływem choroby.

Inna sprawa, jeśli siostra/Wy pochodzicie z patologicznej rodziny, czy macie/siostra ma problemy natury psychicznej - wtedy warto się wybrać do psychologa.

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2009-06-24 00:33:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
DO psychologa się warto wybrać zawsze. Żyjemy w takich czasach, że pewnie każdemu doradzi. Tutaj nie ma co czekać musicie coś zrobić bo dziewczyna się wykończy.

a fast foody nie budzą u siostry apetytu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
od razu lepiej udać się do lekarza bo może sie to źle skonczyć

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6026
170 wzrostu i 40 wagi :S ? Idź z nią do lekarza zanim nie będzie za późno :)
Mam koleżanke , też anorektyczka więc wiem jak ciężko jej wmówić żeby zaczła jeść...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 155 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 883
Niech idzie od razu do jakiegoś specjalisty co może jej pomóc... albo daj jej jakieś argumenty np. jak nie będzie jeść znajdzie się w szpitalu i będą ją karmić przez kroplówkę, żaden chłopak jej nie zechce jak będzie wyglądać jak szkielet itd... Głównie zależy tu od psychiki... albo ma jakieś problemy, stres itd....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 111 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1184
Pochodzę z normalnej rodziny, nigdy w domu nie było takich problemów. Po prostu zaczęła się odchudzać i nie mogła przestać.
Tłumacze jej, że źle wygląda, że ma zaburzoną gospodarkę hormonalną, czytałem jej niejeden artykuł o tej chorobie, ale ona nadal swoje. Tłumaczenie w ten sposób nie pomaga, fast food-a czasem zje, ale rzadko. Dlatego chciałem spróbować dibencozide, może gdyby zaczęła to łykać apetyt by jej się zwiększył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zwróć się do lekarza, możesz z początku bez niej poszukać pomocy, w mieście powinny być ośrodki dla osób chorych na anoreksję/bulimię/anoreksjo-bulimię - sprawdź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 279 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5474
Ja sądzę, że tu nie ma co próbować domowych sposobów, szczególnie że jak piszesz jej gospodarka hormonalna być może jest zaburzona. Pozostaje poważna rozmowa z całą rodziną i wszyscy powinni pomóc tej dziewczynie. Musisz uświadomić rodziców, oni będą mieli większy wpływ.

- Co robisz w Walentynki?
- Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 165
Słuchaj ona musi sobie sama uświadomić że jesli nie bedzie jesc to umrze i tyle..będzie wycięczona. Jesli jest dosyc madra to sama musi zauwazyc ze cos jest z nia nie tak, musi porozmawiac z mamą i jesli cos je to niech je razem z wami, ponieważ anorektyczki ukrywaja niejedzenie..po prostu np. idado innego pokoju mowia ze ida na film czy cos a jedzenie ukrywają. musi jesc 5 razy dziennie i już ! Mysle ze to glupi wiek i ze z tego wyjdzie..to jej przejdzie, al lepiej musi porozmawiac z mamą, chociaz na sile isc z nia o psychologa i moze sobie jezdzic rowerem hula hop, ale musi wiecej jesc !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duża dupa - jak zmniejszyć?

Następny temat

Odpoczynek żołądka

WHEY premium