SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ACT codziennie, by zrzucić tkankę tłuszczową, wg Johna Casey'a

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1887
Obwodowy trening (ACT) staje się coraz bardziej popularny, ze względu na jego efektywność i wydajność - lepsze rezultaty, w krótszym czasie. Jednak kiedy coś działa, przeważnie czujemy pokusę, by dojść do przesady. Czy jest więc W PORZĄDKU, by robić obwodowy trening każdego dnia, dla utraty wagi ? Standardowo zaleca się, by odpoczywać dzień lub dwa, pomiędzy treningami.

Rozważmy podstawowy czynnik determinujący, czy trening danego dnia jest W PORZĄDKU : intensywność. Twój poziom intensywności determinuje, czy jest dobrym pomysłem, by ćwiczyć codziennie. Jeśli Twój trening składa się z wyciskania bardzo dużych ciężarów w trzech seriach po 10 powtórzeń na każdą i pracujesz do zupełnego wycieńczenia mięśnia przy każdej serii (NIE jest to dobrym pomysłem), wtedy jest to bardzo intensywny trening i nie powinienneś trenować następnego dnia - lub nawet przez następne dwa lub trzy dni.

Aczklowiek, jeśli tylko idziesz, ze swobodnym tempem przez 30 minut, czy myślisz, że nie mógłbyś ćwiczyć następnego dnia ? Założę się, że mógłbyś. Proste chodzenie nie wycieńcza Twoich mięśni, do tego stopnia, by potrzebowały dni na odbudowę. Ludzie chodzą cały czas, przez cały dzień

W czym więc rzecz ?

Co zrobić, by trenowanie codziennie, treningiem obwodowym było W PORZĄDKU, dla utraty wagi ? Rzecz w tym, by odnaleźć poziom intensywności, który przynosi rezultaty, bez przeciążania Twojego organizmu na tyle, by potrzebował dni odpoczynku. Trening obwodowy doskonale się do tego nadaje. Zapewnia dużo mobilności w Twoim programie ćwiczeń, co pozwala Ci iść trenować lekko niektóre ćwiczenia, zaś ciężej inne ćwiczenia, by później zamienić je miejscami, na drugi dzień. W efekcie masz przewagę częstszych treningów, bez przetrenowania.

Ten typ treningu nie jest zbyt efektywny, jeśli Twoim celem jest zwiększenie siły, lub masy. Aczkolwiek, jeśli pragniesz zrzucić masę tłuszczową, trening obwodowy mógłby być dokładnie tym, czego szukasz.

Tekst jest okrojonym tłumaczeniem artykułu Jasona Casey'a, zajmującego się tematyką od 20 lat

Mała poprawka - autor artykułu nazywa się Jason Casey

Zmieniony przez - Spaślak87 w dniu 2009-01-08 02:43:48
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1887
Co jeszcze pragnę dodać od siebie - potrzeba jakiś 20 minut, by spalać tyle samo tłuszczu ile spala się węglowodanów. Innymi slowy - po 20 minutach treningu spala się 50% tłuszczu i 50% węgli, zaś przez pierwsze 20 minut spala się tylko 20% tłuszczu i 80% węgli.

Biorąc to pod uwagę - trening ACT z mniejszymi ciężarami, umożliwia ćwiczenie przez DŁUŻSZY OKRES CZASU. Można wykonać więcej obwodow. Powinniśmy więc tym samym spalić więcej tłuszczu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

LowCarbo vs HightCarbo - pytania.

Następny temat

Dieta do oceny

BF