SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ACT - proszę o ocenę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 235
Witam.
Posiłkując się Atlasem i innymi planami ACT rozpisanymi przez specjalistów z tego forum, ułożyłem taki oto rozkład ćwiczeń:

1. Unoszenie nóg w leżeniu tyłem - brzuch
2. Przysiady ze sztangą - m. czworogłowe uda
3. Uginanie nóg z obciążeniem w leżeniu - m. dwugłowe uda
4. Wyciskanie sztangi leżąc - klatka piersiowa
5. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia - m. naramienne
6. Podciąganie sztangielki w opadzie - m. najszersze pleców
7. Skłony ze sztangą trzymaną na karku - prostowniki pleców
8. Uginanie ramion ze sztangą podchwytem - biceps
9. Pompki w podporze tyłem - triceps
10. Prostowanie i uginanie nadgarstków ze sztangą w siadzie - m. naramienne
11. Wspięcia na palce - łydki
12. Odwrotne wspięcia na palce - m. piszczelowe

We wszystkich ćwiczeniach liczba powtórzeń wynosi 10-15 zostawiając jeszcze siły, by moc zrobić dodatkowe dwa.

Tu moje pytania:

1. Czy skłony ze sztangą nie są zbyt ciężkie dla moich licho umięśnionych (jak to u ektomorfika) prostowników pleców?

2. Co byście poradzili na ćwiczenie mięśni dwugłowych ud? Jak wyżej jest napisane, jedyne ćwiczenie, prócz martwego ciągu, na te mięśnie to uginanie nóg z obciążeniem leżąc. Problem w tym, że mam problem z zamocowaniem jakiegokolwiek obciążenia do kostek. Nie chciałbym też wydawać pieniędzy na specjalne opaski obciążające - już wystarczająco dużo przeznaczyłem na mój obecny sprzęt.

3. Czy mając skoliozę, nie mogę wykonywać któregoś z wyżej wymienionych ćwiczeń? Oczywiście mam zamiar dbać o odpowiednią rozgrzewkę, stretching i swobodne zwisy na drążku po każdym treningu (z innego tematu z tego forum dowiedziałem się, że bardzo pomaga to na skrzywienie kręgosłupa), a kończąc ACT przejść na plan korygujący ową skoliozę.

4. I ostatnie pytanie. Czy nie posiadając drążka (mam niskie drzwi - sam się w nich ledwo mieszczę) przy swobodnych zwisach można korzystać z takiej jakby półki umieszczonej ponad futryną drzwi? Łapiąc się jej palce ustawione są pod kątem prostym względem reszty dłoni. Nie powoduje to jakiegoś dodatkowego napięcia niż przy zwisie na drążku? Ogółem, czy te ćwiczenie będzie miało wtedy sens?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 62

Wzrost: 186

Cel treningowy: masa przede wszystkim

Staż treningowy na słowni: brak

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga/sztangielki - warunki domowe

Dieta: masowa

Przeciwskaznania medyczne: skolioza

Zażywane suplementy: brak

Zmieniony przez - Ymir w dniu 2009-02-01 15:57:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 235
Może znajdzie się jakiś dobroczyńca co opowie przynajmniej na jedno z moich pytań? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening siłowy a spalanie tłuszczu

Następny temat

Boks a masa miesniowa. Ciezko to razem pogodzic. Prosze o rade...

WHEY premium