SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ABS ekto

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 617
Witam , od prawie 2 miesięcy zacząłem ćwiczyć i co najważniejsze efektywnie ;) i mam małe pytanko bo jestem na masie (ektomorfik) i trochę zaczyna żałować mi brzuch .. trenuje 3x w tygodniu (pon sto Pią ) mogę po między tę dni wrzucić absy po 20min ?? 5x20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Bez względu jak wygląda nasza sylwetka to w okresie budowania masy mięśniowej musimy się liczyć z tym, że wygląd naszego brzucha się pogorszy.

Jednak po kolei. W okresie budowania masy mięśniowej niezbędna jest nadwyżka kaloryczna bez niej bardzo trudno budować masę mięśniową, a jeśli mamy nadwyżkę w diecie to nawet przy bardzo dobrze ułożonej diecie może się nieco zwiększać poziom tkanki tłuszczowej.
Jak szybko ten poziom się podniesie zależy od wielkości nadwyżki w diecie. Jeśli widzimy, że szybko przyrasta nam tkanka tłuszczowa to znaczy, że trzeba dokonać korekty diety gdyż nadwyżka kaloryczna jest zbyt wysoka.

Tak czy inaczej jeśli już tej tkanki tłuszczowej na brzuchu nam przybędzie to nie ma najmniejszego sensu dokładać ćwiczeń na mięśnie brzucha bo to wcale nie spowoduje, że ta tkanka tłuszczowa zacznie znikać. Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej musimy zmniejszyć kaloryczność diety bez tego nawet jak byśmy wykonali wiele ćwiczeń i powtórzeń to skutek będzie niewielki.

Kontrolowanie diety, a w niej nadwyżki kalorycznej jest tutaj kluczowe.

Polecamy również: Najlepsze sposoby na płaski brzuch. Jak osiągnąć płaski brzuch?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-11-30 17:36:20

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
ABS masz na myśli jakiś trening brzucha tak?

Brzuch rób 1-2x w tyg po treningu siłowym.

A jeżeli brzuch Ci rośnie - zredukuj lekko ilość węgli albo dodaj aeroby po treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek budowania masy i pytanie o odchudzanie

Następny temat

trening

WHEY premium