SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

9 pytań od Wenzona! ;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2514

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 249 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3035
Witam wszystkich zapalonych body-builderów! ;)
Mam 20 lat. trenuje troche amatorsko już od prawie 2 lat. Jestem na tym forum od niedawna. Strasznie mi się podoba. To chyba najlepsze forum tematyczne w Polsce!('');

Chciałbym zadać wam pare pytań, które nurtują mnie już od dłuuuugiego czasu. Bardzo prosze o zaintersowanie i poświęcenie mi chwilki ;)

Oto te pytanka:

1) Czy to prawda, że kiedy robie trening na mase, wystarczy jeden trening w tygodniu? (Nie ćwicze nóg, tzn. ćwicze ale na kung-fu. Mam całkiem niezłe uda (''); więc sobie je odpuszczam)
Poprostu łącze biceps z klatą i brzuchem. Czy tym sposobem coś wogóle zdziałam? Trening trwa ok, 1:15 godziny.
Oraz czy podczas robienia masy, zbyt częste trenowanie spowalnia przybieranie na wadze? (Np, trening 3 razy w tygodniu).

2) Dlaczego odżywke/posiłek po treningowy je się po 30 min po treningu a nie odrazu?

3)Czy Gainer "Treca MASS XXL" jest dobry na robienie masy?

4) Jak zauważyłem mam fajnie wyrzeźbioną klatke, ale tylko "na dole". To znaczy w dolnej jej części. Znacie może jakieś fajne ćwiczenie, które pomoże mi "wypuklić" bardziej tą górną część? Ale bez sztangi.
(Mam w domu: Wioślarza, AB-king pro (ten szajs z supermarketu do robienia brzuszków, który teraz bardziej wykorzystuje jako ławeczke do ćwiczenia z hantelkami niż brzuszków), Hantelki 10 kg, i taki przyrząd do robienia bardzo "głębokich" pompek. (takie dwie poręcze na których się człowiek opiera i pompuje).

5) Od jakiegoś czasu zacząłem ogromnie skupiać się na robieniu pompek. Mam do tego specjalne "poręcze" jak wyżej napisałem. Ale nie wiem jak przy ich robieniu, powinienem trzymać łokcie (jak najbliżej tułowia czy jak najdalej), i czy ręce które trzymają te porącze (Czy jak najdalej, czy może na wysokości sutków (''); czy może jak najniżej pasa).

6) Troche głupio o tym pisać ale, od kiedy zacząłem trzymać ostrą diete, zacząłem chodzić do kibelka na "posiedzenie" (''); 4 -5 razy na dzień! Kiedyś normą było raz, góra dwa! Nie wiem czy to nie jest spowodowane tym, że troche naginam. To znaczy zamiast robić 2,5 godzinne przerwy między posiłkami, ja robie średnio jedną, półtora godziny. Bez przerwy a to twarożek, a to 4 kanapeczki z sekiem, a to jaką zupke, a to gainerek, zupke mleczną, ziemniaczki idt. Oczywiście nie zapominam o owocach.
Czy zbyt częste jedzenie może negatywnie wpłynąć na robienie masy?

7) Czy kwasy z rodziny omega mają na celu tylko dbanie o zdrowy przyrost naszej masy i mięśni, czy mają też bezpośredni wpływ na przyspieszenie tego przyrostu?

8) Czy jak ludzie, wy, profesjonaliści lecz nie zawodowcy w większości pokazujecie swoje "muły" (''); na fotkach np. na tym forum. To są to muły po treningu czy w dni nie-treningowe?

9) Kiedy mierzycie swój np. biceps to mierzycie je po treningu czy w dzień nie-treningowy?
Oraz jak mierzy się klatke piersiową? W najszerszym miejscu? Czy w jakimś innym? I Podczas wydechu czy wdechu?


No, to na tyle ('');
Bardzo prosze o zainteresowanie. Naprawde, jak poznam na nie odpowiedzi będe szczęśliwszym człowiekiem ;)
Oczywiście ze względu na długość tego tematu częstuje SOG-ami ('');



Zmieniony przez - Wenzon w dniu 2008-05-02 21:11:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Ciekawe kwestie. Nie mam czasu teraz. Ale odpowiem z pewnością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
1) Czy to prawda, że kiedy robie trening na mase, wystarczy jeden trening w tygodniu? (Nie ćwicze nóg, tzn. ćwicze ale na kung-fu. Mam całkiem niezłe uda (''); więc sobie je odpuszczam)
Poprostu łącze biceps z klatą i brzuchem. Czy tym sposobem coś wogóle zdziałam? Trening trwa ok, 1:15 godziny.
Oraz czy podczas robienia masy, zbyt częste trenowanie spowalnia przybieranie na wadze? (Np, trening 3 razy w tygodniu).

Jeden trening to trochę mało przy budowaniu masy optimum to 3 treningi tygodniowo . Częsty ,zbyt intensywny trening na pewno spowalnia budowanie masy ale dobrze obliczone zapotrzebowanie kaloryczne i ułozona dieta da dobre rezultaty w postaci przyrostów.


2) Dlaczego odżywke/posiłek po treningowy je się po 30 min po treningu a nie odrazu?

Ogólnie rzecz biorąc zaraz po treningu powinno się zjeść węglowodany proste np odżywkę carbo celem uzupełnienia glikogenu utraconego podczas treningu natomiast posiłek potreningowy ma za zadanie dostarczyć substancji odżywczych, budulcowych, przyspieszyć regenerację ,zatrzymać katabolizm potreningowy i powinien składać sie z węglowodanów złożonych i białka


3)Czy Gainer "Treca MASS XXL" jest dobry na robienie masy?

Tak , odżywka typu gainer to połączenie węglowodanów(większa część) i białka , stosuję się ją według braków w diecie


4) Jak zauważyłem mam fajnie wyrzeźbioną klatke, ale tylko "na dole". To znaczy w dolnej jej części. Znacie może jakieś fajne ćwiczenie, które pomoże mi "wypuklić" bardziej tą górną część? Ale bez sztangi.
(Mam w domu: Wioślarza, AB-king pro (ten szajs z supermarketu do robienia brzuszków, który teraz bardziej wykorzystuje jako ławeczke do ćwiczenia z hantelkami niż brzuszków), Hantelki 10 kg, i taki przyrząd do robienia bardzo "głębokich" pompek. (takie dwie poręcze na których się człowiek opiera i pompuje).

Możesz robić pompki z nogami na podwyższeniu (nogi wyżej niż barki)

5) Od jakiegoś czasu zacząłem ogromnie skupiać się na robieniu pompek. Mam do tego specjalne "poręcze" jak wyżej napisałem. Ale nie wiem jak przy ich robieniu, powinienem trzymać łokcie (jak najbliżej tułowia czy jak najdalej), i czy ręce które trzymają te porącze (Czy jak najdalej, czy może na wysokości sutków (''); czy może jak najniżej pasa).

Pompki przede wszystkim wykonuj w różnych szerokościach raz dłonie bliżej siebie raz dalej. Jesli łokcie idą przy tułowiu do pracy włączają sie także tricepsy i one przejmują część pracy.

6) Troche głupio o tym pisać ale, od kiedy zacząłem trzymać ostrą diete, zacząłem chodzić do kibelka na "posiedzenie" (''); 4 -5 razy na dzień! Kiedyś normą było raz, góra dwa! Nie wiem czy to nie jest spowodowane tym, że troche naginam. To znaczy zamiast robić 2,5 godzinne przerwy między posiłkami, ja robie średnio jedną, półtora godziny. Bez przerwy a to twarożek, a to 4 kanapeczki z sekiem, a to jaką zupke, a to gainerek, zupke mleczną, ziemniaczki idt. Oczywiście nie zapominam o owocach.
Czy zbyt częste jedzenie może negatywnie wpłynąć na robienie masy?

Więcej jedzenia troszkę metabolizm przyspieszył więc i do uboikacji częściej biegasz ale myśle że sie to ustabilizuje .

Dobrze ze jesz regularnie i odpowiednie produkty


7) Czy kwasy z rodziny omega mają na celu tylko dbanie o zdrowy przyrost naszej masy i mięśni, czy mają też bezpośredni wpływ na przyspieszenie tego przyrostu?

Kwasy omega są nie tylko uzupełnieniem diety i podniesieniem jej kalorczności ale mają także szerokie prozdrowotne działanie .
Obnizają poziom złego cholesterolu, poprawiają stan naczyń krwionośnych i układu krążenia i wiele wiele innych


8) Czy jak ludzie, wy, profesjonaliści lecz nie zawodowcy w większości pokazujecie swoje "muły" (''); na fotkach np. na tym forum. To są to muły po treningu czy w dni nie-treningowe?

Obojętnie ale zaznacz kiedy to robiłeś bo pompa po treningu potrafi powiększyć mięsnie o kilka centów

9) Kiedy mierzycie swój np. biceps to mierzycie je po treningu czy w dzień nie-treningowy?
Oraz jak mierzy się klatke piersiową? W najszerszym miejscu? Czy w jakimś innym? I Podczas wydechu czy wdechu?
Podobnie jak wyżej ,ale mierzysz zaraz pod pachami na bezdechu(na wdechu też się powieksza o kilka centymetrow


pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
1) Nie ćwicze nóg, tzn. ćwicze ale na kung-fu. Mam całkiem niezłe uda
Rozmiar nie ma nic do sily nog.Jesli juz cwiczysz na silowni nie odpuszczaj najwazniejszych parti miesniowych.
Poprostu łącze biceps z klatą i brzuchem. Czy tym sposobem coś wogóle zdziałam?
To zalezy od planu treningowego,od cwiczen,seri i powt(po tym ze podales tylko polaczenie parti miesniowych nic nie mozna powiedziec wiecej).Jesli twoj trening jest odpowiedni orozpisany to takie polaczenie moze byc efektowne.
Oraz czy podczas robienia masy, zbyt częste trenowanie spowalnia przybieranie na wadze? (Np, trening 3 razy w tygodniu).
Nie.Przyrosty masy glownie zaleza od diety a nie od treningu.

2) Dlaczego odżywke/posiłek po treningowy je się po 30 min po treningu a nie odrazu?
To zalezy jaka odzywka, jest wiele rodzaji i dawkowanie jest bardzo zroznicowane.
3)Czy Gainer "Treca MASS XXL" jest dobry na robienie masy?
Gainer (jedzenie w proszku ;p, podstawowe skladniki,bialko wegle,tluszcze) stosuje sie tylko wg. brakow w diecie.Nie ma diety=nie ma gainera.Jesli masz diete w ktorej musisz zapelnic luke z wegli to kupujesz pod te wymagania gainera tak samo jesli chodzi o bialko itp.
4) Jak zauważyłem mam fajnie wyrzeźbioną klatke, ale tylko "na dole". To znaczy w dolnej jej części.
Trening domatora,atlas cwiczen.Tam jest wszystko opisane dokladnie.
5)
Pompki na poreczach,nacisk na dane partie jest spowodowany roznorodnacia uchwytu.Atlas cwiczen jest tam dokladnie pokazane ("techniczne" wykonanie)
6) Czy zbyt częste jedzenie może negatywnie wpłynąć na robienie masy? Jesli dostarczach odpowiednie skladniki odzywcze w rownomiernych odstepach to nie.A z tym twoim "posiedzeniem" to troche naprawde duzo ;p
8) Nie ma jednej odpowiedzi, zdjecia sa bardzo rozne.
9) Biceps to juz zalezy od upodoban ze tak powiem ;p Roznie bywa, ale czesciej sa wrzucane fotki swierzo po treningu.
Klatke mierzy sie mniej wiecej na wysokosci sutkow.Wdech czy wydech to juz zalezy od konkretnej osoby, nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.

rion10-pisalismy w jednym czasie wiec jesli cos sie powtarza,to sorki bo twoj wszedl pierwszy.

Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2008-05-02 23:00:34

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 249 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3035
Hehe, dzięki Rion10 i Bery89 rozjaśniliście mi troche moje problemy! ;)
Od dzisiaj zaczynam 2 treningi zamiast jednego tygodniowo! ;)

Ale czekam jeszcze na obiecaną odpowiedź "Kuro" ;)

- Pozdrwaiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 249 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3035
Kurde, sory ziomy ;/
Chciałem wam dać ten sogi, które obiecałem ale nie moge ;/
Każą mi coś kupić w jakimś sklepiku. Sorry, za zamieszanie ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 337 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20808
Możesz dać, wypełnij swój profil rozszerzony a abonament zostanie automatycznie przedłużony o ( 3 miechy chyba) jak sie nie myle..

Zmieniony przez - krzycho210 w dniu 2008-05-04 20:14:11

Heeej! RKS! do boju Radomiak Radom
Czy dzisiaj wygramy, czy dzisiaj przegramy - Radomiak to zawsze PANY!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Olej sogi wystarczy dziękuję

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Jakiś wirus mnie dopadł i się prawie nie ruszałem ostatnie dni.

Chłopaki wyczerpująco odpowiedzieli na pytania. Nie mam więcej nic do dodania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 249 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3035
Czyli jeśli będe ćwiczył 2x duże partie mięśni w tygodniu (dodam że jestem podczas robienia masy) to wpłynie to negatywnie na przyrosy czy pozytywnie? Zakładająć, że trening jest wporządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
2x w tyg duze partie? tzn o ktore partie dokladnie ci chodzi.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klata cześc dolna

Następny temat

Następny plan po ogólnorozwojówce.

WHEY premium