SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

6 miesiecy po rekonstrukcji acl

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 358
Witam, jak wyzej napisalam jestem ponad 6 miesiecy po operacji: rekonstrukcja ACL, usunięcie tylnego rogu łąkotki, tenotomia więzadła pobocznego przysrodkowego. Mam problem, gdyż od operacji boli mnie tylna część kolana, która nie powinna boleć... Wydaje mi się, że może to jest poprzez przeciążenie, gdyż jak nie robilam zadnych cwiczen przez tydzien to mnie nie bolało. Mój fizjoterapeuta uważa, że torebka stawowa jest przykurczona po operacji, ale nie jest do końca pewny i nie wie co z tym zrobić.

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Wie co to może być i co zrobić aby bol ustał? Proszę o jakiekolwiek przypuszczenia ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 100
Witam,

Łukasz
Mgr Fizjoterapii, KCMT, instruktor ćwiczeń siłowych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 100
Witam. Należy przeprowadzić dokładniejsze badanie stawu kolanowego, jego ruchomość oraz siłę mięśniową. Warto sprawdzić stabilność stawu kolanowego. Podstawowe pytanie - kiedy staw kolanowy boli? Przy jakim obciążeniu, przy jakich ruchach? Jakie ćwiczenia Pani wykonuje?
Często problemem jest zbyt słaba praca mięśnia czworogłowego uda, który ma za zadanie stabilizować staw kolanowy - jest w tym przypadku czynnym synergistą biernego ACL.

Łukasz
Mgr Fizjoterapii, KCMT, instruktor ćwiczeń siłowych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 358
Gdzie powinnam takie badania zrobić? Boli mnie tylko przy wyproście, jeśli są mięśnie napięte, jeśli są luźne to nie. Robię ćwiczenia stabilizacji, chodzę na siłownię oraz trenuje piłkę nożną, ale przy zadnym z tych cwiczen nie boli, tylko jesli wyprostuje kolano maksymalnie i napnę mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 100
U fizjoterapeuty, który zajmuje się tego typu sprawami. Wart poszukać terapeuty manualnego. Z jakiego miasta jesteś? Może mogę kogoś polecić...
Pytanie odnośnie odczuwania , czy boli po stronie przyśrodkowej, z tyłu ? może zbliznowacenie, może słaba praca mięśni kulszowo goleniowych - trzeba sprawdzić długość tych mięśni - przy podnoszeniu prostej nogi w leżeniu na plecach powinniśmy mieć zakres około 80-85 stopni (obie nogi wyprostowane)
Ja stawiałbym na tkanki miękkie, ale jednak bez zbadania nie mam pewności.

Łukasz
Mgr Fizjoterapii, KCMT, instruktor ćwiczeń siłowych

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ginekomastia

Następny temat

Powrot po chorobie

WHEY premium