SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

5 metod "na sile" i kulturystyka w jednym cyklu.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34616

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Kruszek;

Serio nic innego nie masz na najszersze? Wiele cwiczen mozna podciagnac pod stymulacje danego mesnia, ale zarzut i high pull?

W sumie z tego powodu probowalem przerobic Twoj plan..

A moze robisz np pompki na poreczach? One tez angazuja najszersze jak porzadnie doladujesz ciezaru!

Ps: kiedys zrobilem ok 15 serii martwych ciagow laczonych ze szrugsem... i nic wiecej oczekiwalem zakwasow w wiadomych miejscach, ale pojawily sie na:
-bocznych naramiennych
-promieniowej stronie przedramion

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Ja po wyciskaniu sztangielek na klatkę mam najczęściej zakwasy w bicepsie, spróbuj to przebić

Nie nic innego nie mam, ale po treningu jako asysta wykonuję podciąganie podchwytem na drążku - w sumie niby ma to być na biceps, ale najszersze też w tym trochę pracują...
W sumie też trochę dziwnie wybrałem, bo środkowy grzbiet to moja słaba strona i raczej na niej powinienem był się skoncentrować, ale mi chodziłó o typowo dymamiczny aspekt treningu i możliwość poprawy zarzutów na klatkę i jak na razie na tym chcę się skoncentrować.
Mój plan w oryginale miał wiosłowania i martwy ciąg - po prostu przerobiłem go nieco. W wersji podstawowej potrafi nieźle podbudować grzbiet - w końcu aż dwa razy w tygodniy robi się naprawdę ciężkie wiosłowania...

Zmieniony przez - Kruszek w dniu 2006-11-09 23:29:00

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Ja po wyciskaniu sztangielek na klatkę mam najczęściej zakwasy w bicepsie, spróbuj to przebić
I NIC INNEGO NIE ROBISZ TEGO DNIA? JESLI NIE TO NADAL POZOSTAJE WYTLUMACZENIE:
-SZERKOKIE PROWADZENIE CIEZARKOW
-ZARZUCAIE SZTANGIELEK (MLOTKOWE-SWIETNE CWICZENIE)
-OPUSZCZANIE SZTANGIELEK PO SERII


Nie nic innego nie mam, ale po treningu jako asysta wykonuję podciąganie podchwytem na drążku - w sumie niby ma to być na biceps, ale najszersze też w tym trochę pracują...
W ARCIE https://www.sfd.pl/temat296016/  STARALEM SIE POKAZAC ZE W TYM CWICZENIU NAJSZERSZE PRACUJA MOCNIEJ NIZ PRZY UWIELBIANYCH PRZEZ WSZYSTKICH PODCIAGZANIACH SZEROKICH.

W sumie też trochę dziwnie wybrałem, bo środkowy grzbiet to moja słaba strona i raczej na niej powinienem był się skoncentrować, ale mi chodziłó o typowo dymamiczny aspekt treningu i możliwość poprawy zarzutów na klatkę i jak na razie na tym chcę się skoncentrować.
Mój plan w oryginale miał wiosłowania i martwy ciąg - po prostu przerobiłem go nieco. W wersji podstawowej potrafi nieźle podbudować grzbiet - w końcu aż dwa razy w tygodniy robi się naprawdę ciężkie wiosłowania...

WIEM, PISALES JUZ...
W SUMIE DALBYM HIGH PULL(PO ROZGRZEWCE LEKKIMI ZARZUTAMI W PON LUB PIATEK A RESZTE ZOSTAWIL JAK NAPISAL TO AUTOR. NADAL BYLOBY OK, A WG MNIE LEPIEJ PRZEKLADALOBY SIE NA ZARZUTY...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 277
mam pytanie oco chdozi z tymi liczbami na koncu np:
zacholamacze(najlepiej szt lamana): zacznij od 50%:3,3,3,3
albo 5,5,5???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
To bardzo możliwe, zarzucam sobie zawsze sztangielki na wysokość obojczyków, a po wykonaniu ćwiczenia opuszczam je w uchwycie młotkowym, bez żadnego zrzucania, bo dziur w podłodze nie chcę mieć...

Ha! To jest dokładnie to czym się kierowałem przy doborze ćwiczeń, sam znacznie intensywniej czuje najszersze właśnie przy podciąganiu podchwytem, niż w przypadku nachwytu. Wolę też zawsze wykonywać ćwiczenie, w którym jestem silniejszy, a wiadomo która wersja podciągania na drążku daje lepsze możliwości.

W sumie pierwsza część high pull jest niemal jak wiosłowanie sztangą z podłogi, dopiero potem nadany jej pęd wyrzuca sztangę na wysokość klatki - na dodatek jestem chyba nieco silniejszy w tym ćwiczeniu niż w power clean. Mimo to nie należy krytykować planu, zanim się go nie skończy, więc dalej będę robił swoje

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 277
wodyn prosze daj mi jakies gg najlepiej do ciebie bo tu mozolnie sie pisze mam pytan pare do tego treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Zapodaj wiec choc jedno na forum na rozgrzewke...

PS: nie cierpie GG..

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 277
no teraz nie mgoe pisac po akurat wyjezdzam ale daj lepiej gg apre pytan bo to ciezko ja nei siedze w tym i mi ciezko skapowac niektore rzecz bardoz bym prosił...do poniedzialku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
mam 2 pytania do Wodyn:

*po martwym ciagu i przysiadach mozna zrobic ławke rzymska tak po 3 serie oraz brzuch?zawsez tak robie,jak przestaje ławke rzymska to spada siła prostownikow co odrazu odczuwam w siadach,ciagach itd!!!!

*włąsnei z tymi najszerszymi ,dla mnie sa wazne heh,i wiecej je robie,mogłbym ziwekszyc do 2 serii szeroko(nawet jak sie robi 20 powt to tez be obciazenia?a jak z obc to dlajakiej il powtorzen najlepiej?) i 3 seri podchwytem(a jezeli podchwytem to tez maja byc do odmowy?),noi wiosłowanie tez wiecej tak z 2 3 serie,naprawde mało jest jakos tego ,wiem ze pewnie aurat ale nie bede mogł spokojnie zasnac hehe.

*odnosnie pzrysiadow,czy mozna by było jakies pomocnicze cwiczenie dołozyc na koniec:wykroki,wstepowanie td,czy to jest w planie jest wystarczajace

*i pytanie odnosie całosci jaka szybkosc ruchow ma byc?
szybko,srednio,wolno,a moze macie jakies konkretne cyferki tj:opuszczanie 3 sec,zatrzymanie na sec i maxymalnie szybko powrot?

z gory dzieki za odpowiedz!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
mam 2 pytania do Wodyn:
NALICZYLEM TROCHE WIECEJ...


*po martwym ciagu i przysiadach mozna zrobic ławke rzymska tak po 3 serie oraz brzuch?zawsez tak robie,jak przestaje ławke rzymska to spada siła prostownikow co odrazu odczuwam w siadach,ciagach itd!!!!
JAK JUZ MUSISZ TO ROB, ALE NIE PRZEKRACZAJ 3 SERII PO 15 POWTORZEN... POZA TYM JAK SADZE TA SILA SPADA Z POWODU "PRZEKIEROWANIA" JEJ NA WOLOKNA WOLNOKURCZLIWE..


*włąsnei z tymi najszerszymi ,dla mnie sa wazne heh,i wiecej je robie,mogłbym ziwekszyc do 2 serii szeroko(nawet jak sie robi 20 powt to tez be obciazenia?a jak z obc to dlajakiej il powtorzen najlepiej?) i 3 seri podchwytem(a jezeli podchwytem to tez maja byc do odmowy?),noi wiosłowanie tez wiecej tak z 2 3 serie,naprawde mało jest jakos tego ,wiem ze pewnie aurat ale nie bede mogł spokojnie zasnac hehe.

SPOKOJNIE, SPOKOJNIE.. NADGORLIWOSC NICZEMU NIE SLUZY! JAK JUZ TAK BARDZO CHCESZ TO ZROB DRAZEK NA SAM KONIEC TRENINGU 5*5 W BARDZO WOLNYM TEMPIE. COKOLWIEK WIECEJ MOZE POPSUC PLAN...

*odnosnie pzrysiadow,czy mozna by było jakies pomocnicze cwiczenie dołozyc na koniec:wykroki,wstepowanie td,czy to jest w planie jest wystarczajace
TO TROCHE JAK BIEGACZE DOKLADAJACY ROWEREK ... NIC NIE DOKLADAJ BO POJDZIESZ ZA SWOJA "NAPALONA" NATURA I ZBURZYSZ CALY CYKL KILKOMA CIEZKIMI CWICZENIAMI. MOZNA DOKLADAC CW POMOCNICZE ALE W PLANACH KTORE JE PRZEWIDUJA. CWICZENIE SILY TO NIE ZACHRZAN DO WYCZERPANIA, A PRECYZYJNE DOZOWANIE BODZCOW TRENINGOWYCH!


*i pytanie odnosie całosci jaka szybkosc ruchow ma byc?
szybko,srednio,wolno,a moze macie jakies konkretne cyferki tj:opuszczanie 3 sec,zatrzymanie na sec i maxymalnie szybko powrot?
JEDNYM SLOWEM NATURALNA. W WYCISKANIU LEZAC ZATRZYMUJ SZTANGE NA KLACIE NA 1 SEKUNDE-TO WAZNE DLA SILY! PODOBNIE Z MARTWYM CIAGIEM, CO POWTORZENIE ODKLADZASZ CIEZAR NA ZIEMI I ZACZYNASZ NOWE TAK JAKBY TO BYLO PIERWSZE. W PRZYSIADZIE SCHODZISZ BARDZO GLEBOKO I SPREZYNUJESZ. PODNOSIC STARAJ SIE NIECO SZYBCIEJ NIZ OPUSZCZASZ!

POCZYTAJ DOKLADNIE O TECHNICE WYKONYWANIA KAZDEGO BOJU!

Pozdrawiam!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING SUMPLEMENTY - PILNIE POTRZEBNE PORADY

Następny temat

Jakiś Dobry Zestawik DLa PoCZątkującego:)OGOlnoRozwojówka:)

WHEY premium