SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

5-dniowy Split pomoc w wyborze.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1165

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mezczyzna

Wiek

19

Waga

87

Wzrost

188

Cel treningowy

sila z leciutkim pochyleniem w strone masowki

Staż treningowy na siłowni

sumujac ok. 11miescy, ale z duzymi przerwami

Uprawiane inne sporty

pilka nozna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

domowa (drazek, sztanga, sztangielki, laweczka, porecze w postaci krzesel)

Dieta

Jeszcze zadna. Uloze dopiero jak bede miec plan.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

skrzywienie kregoslupa w lewa strone

Ostatnio przerabiany plan

ogolnorozwojowka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
Witam.
Sprawa ma sie tak, jestem sezonowcem (szkola srednia ktora mam juz z glowy itd). Teraz znowu chcialem cwiczyc, lecz nie ogolnorozwojowka, bo mam ja po uszy, w dodatku nigdy nie przynosila efektow jakie chcialem, meczaca, ale nawet zakwasow nie bylo, miesni nie potrafila przywrocic do dawnej formy, takie skarpety po prostu. Dlatego chcialem sprobowac splita (kazdego dnia jedna partia ciala). Mam to do siebie, ze jestem dobrze zbudowany, naturalnie mam duzo sily i bardzo szybko przyzwyczajam sie do nowych sportow itp. Znalazlem kilka ciekawych, ale nie mam pojecia czy nie sa one przesadne, albo w ogole dla profesjonalnych kulturystow. Ponizej jest kilka linkow i chcialbym zebyscie mi pomogli wybrac ktorys z nich albo zasugerowali jakies inne, bo jesli chodzi o ulozenie splita to mam zerowe pojecie o tym.
Rowniez, zaciekawilo mnie czy jest szansa skorygowania wady kregoslupa, ktora nabylem przy komputerze ;/ Skrzywienie w lewa, strone na silownii, czy musze sobie znalesc specjalnie cwiczenia korygujace postawe?
Ponizej linki to splitow:

http://www.cutandjacked.com/Workout-Routine-Kwesi-Keller

http://www.muscleandstrength.com/workouts/power-muscle-burn-5-day-powerbuilding-split.html

http://www.awefitnessfundas.com/workouts/all-workouts-articles/training-programs/314-the-best-5-day-workout-split.html

Podkresle jeszcze, ze przy gram w pilke nozna, nie w druzynie, ale z kolegami (wies) i czasami zejdzie sie wiecej osob to jest biegania intensywnego przez nawet 2-2,5h, i sie zastanawiam czy jesli wypadnie takie granie przed dniem na nogi czy moge sobie je odpuscic, i co daje lepsze efekty na na nogi? silownia czy pilka nozna?

dodatkowe informacje: moje atuty to plecy, ale zawsze musze wiecej staran wkladac w cwiczenie barkow. nie to ze sa one male, ale stojac prosto przed lustrem nie widac okraglosci barkow, tylko sa takie marne, plaskie, jakies dodatkowe cwiczenie na aktony boczne?

Z gory dziekuje za pomoc, a wiem, ze taka tutaj zawsze mozna uzyskac^^ Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
Jeżeli chcesz siłę i mase polecam plan Mikea O,Hearna Powerbodybulding
http://www.bodybuilding.com/fun/mike-ohearn/power-bodybuilding/12-week-program.html

plan typowo bod siłę i mase.

Jeżeli chodzi o nogi to grałem 7 last amatorsko w piłkę i nogi mam bardzo mocne. Ale wydaje mi się że bieganie przez 2,5 h nie da takich efektów jak by dały porządne przysiady.

Na aktony boczne barków Unoszenie bokiem hantli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
DZIEKI, a jesli chodzi o ta wade kregoslupa? jest szansa, ze samo sie wyrowna poprzez technicznie poprawne wykonywanie cwiczen na plecy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
Kilku siłaczy którzy złamali kręgosłup. Dzięki prawidłowej technice po takiej kontuzji zdobywali mistrzostwo polski w kulturystyce :D Więc niektóre ćwiczenia napewno mogą pomuc :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
dziwnie troche wyglada dzien na plecy (nie ma podciagania i wioslowania, ktore zawsze uwazalem za podstawy treningu na plecy :O) a wyciskanie na maszynie nogami. bede musial zamienic na cos, wykroki? rowniez ostatnie dwa na triceps bede musial zamienic na cos innego, a tutaj nie mam w ogole pomyslu co by bylo odpowiednie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
tzn. to jest gotowiec ale ja zawsze dostosowuje plan pod siebie + nie mam dostępu do maszyn więc został by mi MC tylko ja mam plecy tak:

Martwy Ciąg
Wiosłowanie Hantelą
Wiosłowanie sztangą
Podciąganie (na wyniszczenie)

Zmieniony przez - szefszefów w dniu 2013-07-23 20:50:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
znaczy, go robisz aktualnie? efekty sa? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1503
z planów które przetabiałem ten mi się najbardziej podoba :D Siła idzie :D
tam co 4 tygodnie zwiększasz obciążenie w podstawowych pierwsze 4 masz 70% potem kolejne 4 80% i nastepne 4 90% W MC, WL i przysiadzie.

Co do nóg to mam
Przysiady
Wykroki
Uginanie podudzi ze sztangielką

a na triceps
Francuskie
Prostowanie ramion ze sztngielką za plecami
i Prostowanie ramion w oparciu o ławeczke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 88 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 442
ciekawe :D wyprobuje, pozmieniam wlasnie troche, zamiast prostowanie za plecami dam moze pompki na poreczach bo fajnie po nich czuc tricepsa, a mase ciala mam dosyc duza takze wystarczy obciazenia :D za tydzien, napisze jak wychodzi z tym planem, jak nie to bede myslal nad czyms innym. dzieki, pozdrawiam ^^
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ma to sens?

Następny temat

FBW--siła--A/B--do oceny:)

WHEY premium