SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki trening po fbw?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Witam cwicze juz 4 msc fbw w DOMOWEJ SILOWNI. Wydaje mi sie ze to juz odpowiedni moment by zmienic swoj trening. Podobno dla mnie odpowiedni bylby push pull, gdyz dostep mam do hantli, sztangi prostej, lamanej, laweczki regulowanej, drazka. Teraz pytania czy jakies ceiczenia moga byc takie same jak w tym fbw co mialem. Np martwy czy cos. Napisze moze jakie cwiczenia wykonywalem przez 4msc

A. Przysiad, martwy, plaska, zolnierskie stojac, plaska wasko, uginanie ramion z hantlami, na koniec treningu robilem brzuch i pompki w seriach.
B. Przysiad,drazek szeroko(tutaj od miesiaca dopiero, wczesniej tez martwy), wyciskanie hantli na lekkim skosie, wznosy bokiem, francuskie, uginanie ramion ze sztanga.

Teraz tak, moge cwiczyc co drugi dzien tylko i wylacznie, ew. sobota, niedziela. Czy mam brac sie za push pull z moim sprzetem ktory wyzej opisalem? Jakie cwiczenia dodac, czy martwy moze mp zostac? Wiem ze moglbym wioslowanie na pewno dodac, ale co z reszta. Prosze o pomoc w ulozeniu cwiczen po moim 4miesiecznym, pierwszym FBW


Zmieniony przez - GoXhaEzl w dniu 2018-01-15 12:24:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Powinniśmy zacząć od tego, że nie ma konieczności zmiany planu treningowe po jakimś określonym czasie. Wszystko zależy od tego czy nadal się rozwijamy na danym planie treningowym i czy nie odczuwamy znużenia planem.

Są osoby, które w treningu potrzebują częstej zmiany planów i po 4-6 tygodnia planu zaczyna się im nudzić i nużyć dany plan. Żeby był ogień na treningu lubią często zmieniać ćwiczenia czy cały plan, a są osoby, które i pół roku mogą trenować na jednym planie i nie stanowi to problemu.
Tak czy inaczej miarą skuteczności planu są postępy, jeśli progresujemy ciężarowo, a dodatkowo rozwijamy masę mięśniową nie musimy nic zmieniać.

Natomiast jeśli chcemy coś zmienić po cyklu fbw to podziały ogólne są nadal dobrym sposobem kontynuacji. Do takich podziałów należy push/pull, góra/dół, przód/tył. Przy czym idealnie się sprawdzają w takich podziałach 4 dni treningowe w skali tygodnia. Wówczas każdy trening wykonujemy dwa razy.
Możemy wówczas nieco większą uwagę poświęcić poszczególnym partiom mięśniowym bo ilość ćwiczeń wzrasta.

Polecamy również: Trening FBW i PUSH-PULL dla zapracowanych




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-11 14:50:38

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Witaj,
podział push/pull wcale nie wyklucza ćwiczeń, które robiłeś do tej pory

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Rozumiem alechyba czas zmienic cwiczenia? 4msc to dosc sporo. Nie wiem czy osiagam lepsze wyniki bo nie patrze ile max wezme, ale robie seriami stopniowo zwiekszajac ciezar. Teraz biore kreatyne wiec ciezko spojrzec na to, ale myslalem o nowym treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Ułóż sobie plan Push/pull i wrzuć go tutaj to rzucę okiem. Osobiście bazowałbym na tym co miałeś do tej pory

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Oki jutro na spokojnie przygotuje ale glowna kwestia jest to zeby zmieniac cwiczenia co jakis czas. Kazdy tak mowi, wiec jak to wyglada, moglbys sie odniesc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zalezy jaki dasz plan jak np push pull 2 x partia to raz mozesz mieć siady a raz fronty, raz płąska raz skos itp zamiany.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Dobra bo ja to widze ze dla niektorych zmiana planu treningowwgo to np dluzsze przerwy miedzy cwiczeniami albo zmiana kolejnosci xd jesli tak to nie bede przykladal do tego az tak duzej wagi i po prostu dodam wioslowanie bo jest niby dobre a nigdy go nie robilem i na nogi cos innego. Tylko ogolnie przysiwdy to cwiczenie wielostawowe a takie sa niby najbardziej polecane na poczatku. Ja cwicze ponad 4msc to nie wiem czy to jeszcze poczatek. Jutro dam znac to bede prosil o pomoc.

A Ty anubis jak cwiczysz? Split push pull? Jak u Ciebie wyglada zmiana planu treningowego? Duze zmianty to sa czy kosmetyczne?


Zmieniony przez - GoXhaEzl w dniu 2018-01-15 21:43:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14675 Napisanych postów 53178 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400639
Niektóre ćwiczenia to taki 'must have' na każdym etapie rozwoju sylwetki i są to min. siady, mc, wyciskania, wiosłowania.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Duże zmiany możesz wprowadzać co 3-4 miesiące. A tak to raczej kosmetyczne poprawki co 6-8 tygodni, w tym zachowanie głównych ćwiczeń na początku przez cały czas.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening pomimo problemu z kolanem?

Następny temat

Ból ręki przy robieniu ćwiczeń na ''modlitewniku''

WHEY premium