SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

4 dni przerwy od treningów czy to dużo?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam od dłuższego czasu mam obite udo od low kicków a treningi muay thai mam od pon do pn, odpoczywam jedynie w weekend co niestety nie starcza, więc zbytnio noga nie ma czasu na odpoczynek. Jestem bardzo dobrze rozciągnięty, mam dobrą wydolność i nie chce tego stracić. I moje pytanie brzmi czy jak zrobię sobie przerwę 4 dniową to czy to jakoś bardzo wpłynie na wydolność oraz rozciągniecie mięśni, czy może nawet jest to wskazane aby się nie przetrenować?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Spopokojnie możesz zrobić taką przerwę. Po niej wrócisz odświeżony i sam zobaczysz jak wiele zyskasz :)

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 922 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14235
Nie sądzę, żeby to miało duży wpływ. Takie odpoczynki są nawet wskazane, zależy od kiedy trenujesz w takim tempie. Właściwie to nie masz wyjścia, musisz odpuścić. A możesz biegać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 384 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3458
Nie wiem ile ciągniesz taką passę, ale 4 dni nic nie zmieni ewentualnie będziesz zregenerowany lepiej niż zwykle i więcej motywacji ^^ aczkolwiek co do rozciągania to nawet codziennie tak profilaktycznie na ścięgna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
4dni nic nie zmieni. :) Trzymaj dietę i wracaj do treningów po tym wolnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po sobotnim treningu dostałem takiego lowa na udo, że już po prostu padłem na kolana nie dałem rady wytrzymać... Myślałem że niedziela wystarczy na regenerację, brałem aescin, zimne okłady, ketospray forte rozsmarowywałem + bcaa na szybszą regenerację, niestety to nie wystarczyło, więc wczorajszy trening też odpuściłem i dalej regenka, myślałem że to wystarczy ale nie wystarczyło więc ostatecznie dzisiaj jeszcze odpuszczę trening.

Dodam iż treningi w pon,sr,pt trwają tylko 90 min (bo grupa początkująca)
a treningi we wtorki i czwartki potrafią trwać nawet od 16 do 18:30.(grupa zaawansowana) wiec po tych treningach wracam taki zajechany, że nie wiem co się ze mną dzieję...

Zmieniony przez - Vaxol w dniu 2013-03-19 14:52:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 384 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3458
Albo idź na twarde i ćwicz w bólu też jakieś wyjście wcale nie takie głupie bo też w życiu na kopałem się ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Robiłem tak ale niestety psychika jeszcze słaba, więc wolę sobie zrobić tą przerwę, mam nadzieję, że przerwa taka mnie silnie zmotywuje i jeszcze lepiej będę się sprawował na treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 384 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3458
W walce najważniejsze jest doświadczenie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiedzcie mi a jak np siedzę sobie w domu i odpoczywam z tą nogą, to o ile obciąć mam kcal??? -500kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 384 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3458
jejciu to tylko 4 dni nic nie obcinaj. A co do nogi to smaruj ją maściami żeby było cieplutko w nóżkę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
To nie psychika jest słaba ale normalna reakcja ;) Walka to jest adrenalina tam się nie czuje tak bólu jak podczas normalnego ćwiczenia techniki czy sparingów. Adrenalina sprawia, że potrafimy wytrzymywać taki ból którego normalnie w życiu byśmy nie wytrzymali i taka jest w tym magia. Ja zazwyczaj wszelkie stłuczenia,kontuzje mrożę i nie narzekam. Psychika to już w ogóle inny temat.
Tak w ogóle jeśli po treningach lowkickow masz tak poobijane nogi to jest coś nie tak. Nie używacie ochraniaczy nie blokujecie kopnięć? To był sparing czy trening? Rozumiem po sparingu takie coś ale sparingi nie mają i tak takiego celu ale jeśli po technicznym treningu ledwo możesz chodzić to jest coś nie tak ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BOKS co i jak

Następny temat

Brandon Tyler Webb w Polsce

WHEY premium