SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 porcje białka w krótkim czasie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 162 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1042
Słuszna konkluzja.

Warto jedynie doprecyzować o ilości białka conieco.
Bo tutaj o tym jest dywagacja.

Co wiem to powiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1422 Napisanych postów 35562 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 150829
adhok - póki co nikt nie udowodnił że wysoka podaż białka uszkadza nerki, co nie znaczy definitywnie - że nie uszkadza poza tym badania dot spożycia i wpływu na stan tego narządu białka były przeprowadzane tak na sportowcach jak i na osobach o przeciętnej aktywności, ale dawki przekraczającej 3g w badaniach nie widziałem.

Większym problemem wydaje się wydajność enzymów wątrobowych neutralizujących amoniak przy nadkonsumpcji białka i tutaj położyłbym nacisk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 162 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1042
Widziałem wyniki akurat normalnych osób(nie sportowców stosujących diety wysokobiałkowe) przed i po pierwszym etapie diety Dukana i jednoznacznie nie są one jednakowe.

Masz link do przytoczonych w artykule badań?

Zmieniony przez - adhok w dniu 2013-01-25 22:47:03

Zmieniony przez - adhok w dniu 2013-01-25 22:47:32

Co wiem to powiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 22991 Wiek 8 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 173464
Zdecydowanie za dużo, jak się trochę postarasz wygospodarujesz czas na dobre jedzenie - trzeba chcieć.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 957
Panowie ale w czym jest problem wg Was? W ilości suplementów czy białko jako takiego (łącznie)? Moja dieta składa się z 6 posiłków, w tym od poniedziałku do piątku w 3 z nich białko stanowi suplement, w 3 pozostałych białko pochodzi z jedzenia. Ponadto w 4 dniach treningowych spożywam jeszcze dodatkową porcję białka bezpośrednio po treningu. Daje mi to w dniach treningowych 2g białka na kg masy ciała (ważę 110 kg). W sumie nie bardzo wiem jak mógłbym przy takiej wadze nie opierać się również na suplach, w weekandy jest to łatwe, ale w tygodniu pracującym ciężko o 2 pełnowartościowe posiłki w pracy, a później jeszcze np. 4 w domu, to niewykonalne w moim przypadku. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
I jeszcze jedno. Z tego co widzę większość osób układająca dietę wlicza białko roślinne do ogólnej podaży białka (np. z płatków owsianych, ryżu), a diety są akceptowane. Czy nie powinno się wliczać wyłącznie białka zwierzęcego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14472 Napisanych postów 124619 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1420003
Liczysz całe białko, aminogramy roślinnego i zwierzęcego się uzupełniają.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok dzięki za info, podobno jednak roślinne jest niepełnowartościowe i przez wiele lat czytałem, że nie powinno się go wliczać, tylko zwierzęce.

I jeszcze jedno, jak to jest z tym zapotrzebowaniem kalorycznym z tej strony http://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html Obliczenia zakładają podział TEA na 7 dni w tygodniu. W dniach treningowych zużywam jednak znacznie więcej kcal, w nietreningowe mniej więc dlaczego to uśredniamy?

Zmieniony przez - TCM100_ w dniu 2013-01-28 09:29:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14472 Napisanych postów 124619 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1420003
Dawno temu tak jakoś było ale wiadomo aby to zwierzece przewarzało, coś koło 2/3.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czym wspomoc uklad trawienia?

Następny temat

CM3 + mono olipmp

FAME