SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 miesięczne zmagania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3551

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2345
Witam!

wszystkich mających dość mnie i mojej pisaniny na "kolejnym" moim blogu treningowym. Cel jest jasny, wypracowanie formy do wakacji. Bazując na doświadczeniach z zeszłego roku, w tym mam zamiar zrobić to dużo mądrzej i skuteczniej - choćby zamiast 8 miesięcy w 3 miesiące.

Te 3 miesiące podzieliłem na 3 etapy, poprzedzone tygodniowym "wprowadzeniem":

ETAP I 28.03.2005 - 1.05.2005 (34 dni)
Ponieważ do matury jeszcze daleko ;D, mogę się przyłożyć do treningów i CKD.

Treningi:
4 treningi siłowe w tygodniu (3 dzielone + 1 obwodowy)
6 treningów aerobowych w tygodniu po 60 minut (rower, elipsa, basen, po zejściu poniżej 100kg bieżnia) + pas neoprenowy + BenGay

Dieta:
CKD 6 dni + 1 dzień ładowania

Suplementacja:
50mg Vaso-Pro + 400mg kofeiny przed treningiem aerobowym
5,5g BCAA + 5000 j.m vit A + 400 mg vit E po treningu aerobowym
3g tauryny po przebudzeniu i 3g przed snem
witaminy w płynie podczas treningu

ETAP II 1.05.2005 - 15.05.2005 (15 dni)

Tu będzie czas matur, więc zupełnie nie jestem w stanie ocenić, jak będzie z czasem i możliwościami treningowymi.

Jak ustalę wpływ obniżonej podaży WW na proces uczenia się, zdecyduję co z dietą.

Robię przerwę z Vaso-Pro i kofeiną, spróbuję jakiegoś spalacza tłuszczu bez HCl.

ETAP III 15.05.2005 - 1.07.2005 (46 dni)

Ostatnie metry.W tym etapie tak naprawdę wszystko będzie zależeć od efektów dwóch poprzednich - jeżeli tempo utraty BF będzie zbliżone do założonego, to nic nie zmieniamy; jak nie, to się pomyśli

Ogólnie w treningu mam tu zamiar popracować mocniej nad jakością mięśni (gęstość) - zwiększyć ilość powtórzeń, ale w międzyczasie dokształcić się w tej materii

Po 1.07.2005 w zależności od planów wakacyjnych i efektów, zadecyduję, co dalej z treningami

MOJE TRENINGI SIŁOWE:
3 treningi dzielone z małą intensywością treningu nóg (i tak dostają na aerobach, nie chcę znowu zapalenia okostnej) + 4 trening obwodowy (wyczerpać glikogen)

Jak w zeszłym roku - jedno ćwiczenie złożone z większym obciążniem 6, 8, 10, 10
+
Duże grupy - 3 ćwiczenia izolowane w zakresie 12-15
Małe grupy - 2 ćwiczenia izolowane w zakresie 12-15

W obwodowym jest 10 ćwiczeń po 15 powtórzeń w 3 obwodach.

Jeżeli to kogoś będzie interesowało, to mogę rozpisać konkretne ćwiczenia, ale dużo tego do czytania i Kanarek się denerwuje ;D

MOJA DIETA CKD:

(dorzucę później, formatowałem dysk i nie mam Excela)

Jestem mniej więcej w połowie I etapu. Schudłem 5 kg ;D ale jestem przerażony, bo z tego, wg. wskazań mybodycomp 4kg mięśni i 1kg tłuszczu. Nie bardzo wiem co z tym zrobić, gdzie tkwi błąd - dieta wydaje się być OK, już nie wyobrażam sobie innych antykatabolików, które mógłbym dorzucić. Co mogę robić źle?

Choć zastanawiam się nad tym powyższym (edit): poprawiłem wyniki siłowe w wyciskaniu sztangielek, w wyciskaniu zza głowy. Trzymam się blisko rekordu siłowego w martwym ciągu, równie blisko w wyciskaniu na suwnicy. Może źle się zmierzyłem? Albo coś w bodycompie jest walnięte, bo ostatnio przeszedł wielką metamorfozę? Straciłem w tym czasie wg ostatniego pomiaru 2cm w ramieniu i 3cm w klatce.... Zobaczymy...

Zastanawiam się także nad podzieleniem dawki Vaso i kofeiny na pół - połówka rano, połówka przed treningiem. Efekt termogeniczny efedryny utrzymuje się przez dłuższy czas i spalanie trwa bez przerwy, więc może tak byłoby skuteczniej?

Zmieniony przez - Evangelion w dniu 2005-04-10 15:51:11

Zmieniony przez - Evangelion w dniu 2005-04-10 16:03:05

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2510 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10258
Schudłem 5 kg ;D ale jestem przerażony, bo z tego, wg. wskazań mybodycomp 4kg mięśni i 1kg tłuszczu. [...] Co mogę robić źle?

mybodycomp suxxx!

Chociaż z drugiej strony trudno wyczuć, który pomiar jest dobry, a ten akurat jakimś cudem [tylko jakim???] oblicza też udział mięśni w masie. W każdym razie ja się szacowałam na kilku różnych stronach www i wychodzi mi gdzieś pomiędzy 21 a 28.5%BF. Niezły rozstrzał, nie?
Z uścisku calipalcami [nie mylić z calipersami] wychodzi mi ok. 24%, a właśnie mybodycomp szacuje mnie na 28.5% - i dlatego go nie lubię

BTW - nice to see you back, widziałam, że wyniosłeś się na kilka dni jakiś czas temu. Życzę powodzenia i cierpliwości. Tobie i sobie [ja też mam pewne plany sylwetkowo-plażowe] .

Pozdr,

"Go ahead, make my day..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Moja CKD, praktycznie ta sama co rok temu, ale może i tak podskoczę z tym do "Odżywiania".... :

WW/B/T/kcal

I
puszka tuńczyka w sosie własnym 140g 0/33/1/140
20 g orzechów laskowych 3/3/13/136

zamiennie

100g filetu z mintaja 0/16/1/71
50g pieczywa razowego hmmmmm ?

zamiennie

Sci-Fit low-Carb 2/20/9/210

II
5 jaj na twardo 2/38/32/448

III
125g Mozarella 1/20/15/274
100g Gouda 0/28/23/318
pomidor

IV
125g chudego twarogu 4/25/1/122
10g oliwy z oliwek 0/0/10/90

V
WPI na wodzie 0/35/10/150

dziennie wychodzi WW/B/T/kcal: 10/182/105/1678

ale zawsze jest tego więcej, po podgryzam orzechy, tylko mi się nie chce ich liczyć ;d

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
ale zawsze jest tego więcej, po podgryzam orzechy, tylko mi się nie chce ich liczyć

- a w CKD nie ma ograniczeń kalorii? Tak z ciekawości pytam, bo nie wiem, może nie ma . 100g orzechów to ledwo garść, a 650kcal jak w mordę strzelił

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie no, np 100g laskowych to jest całkiem spora paczuszka ;D Ograniczenie kalorii jest w każdej diecie ;]

Zastanawiam się, czy dzielenie sesji treningowych na 2 dziennie ma sens. Często mam teraz w szkole tak, że mam 3 godziny wolnego albo 4 lekcje beznadziejne, zamiast których mógłbym wykonać trening. Ale tylko aerobowy albo siłowy. Czy w takim razie sensownie jest zrobić np. o godzinie 11 1,5h trening siłowy a potem wieczorem, np. o 19 aerobowy? Bo rozumiem, że przy takim podziale wciąż obowiązuje priorytet "siłowy przed aerobowym"?

Gdyby ktoś się mógł wypowiedzieć prędko, bo dziś by mi się taki podział bardzo przydał. ;D

Tyka, mentorze mój, gdzieżeś jest?

OK, na odpowiedź się nie doczekałem. Dzielę sobie dzisiaj trening, sesja siłowa o 13 a aerobowa ok 20. Ale wciąż mile widziane komentarze.

Zmieniony przez - Evangelion w dniu 2005-04-12 11:14:49

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 187 Wiek 52 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8791
Witaj!
Z samych tych produktów, które podałeś wyszło ponad 10 g ww aktywnych, do tego jeszcze 50 g pieczywa razowego (nie wiem jakiego), ale to tak gdzies ok. 30 g ww, nie liczysz pomidora, a on też ma ww, czyli razem ok. 40 -50 g. To jest dieta niskowęglowaodanowa, ale nie ckd. Myślę też,że zbyt mało tych kalorii, zwłaszcza,że rozpoczynasz redukcję (z profilu wynika,że masz 191 cm wzrostu), zawsze lepiej startować z wyższego pułapu, żeby było co obcinać.
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Dzielę sobie dzisiaj trening, sesja siłowa o 13 a aerobowa ok 20.

...niom, ja bym chyba tez raczej tak dzielila, chociaz nie jestem zaden autorytet. Intuicja sie we mnie odezwala

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dla mnie CKD nie oznacza maniakalnego dążenia do ketozy. Z tym chlebem to przesadziłem, nie mam czasu przyrządzać tej ryby, więc to "zamienne" śniadanie wyszło mi do tej pory tylko raz. Co do pomidora - nigdy go do końca nie dojadam, wydaje mi się, że ilość WW z pomidora jest pomijalna.

I chyba znalazłem błąd w diecie, który mógł spowodować ten początkowy spadek masy. Pierwszy posiłek jadłem jakieś 2-3 godziny po przebudzeniu, dopiero w szkole. Zmieniam to, będę jadł jak najszybciej po nocnej przerwie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Hmmmm....Uka, pewnie się "zezłościsz"...ale ja już widzę efekty ;]

I chyba mój strach o spadki masy też jest przedwczesny. Postanowiłem absolutnie nie ważyć się częściej niż raz w tygodniu, więc na razie sobie odpuszczam. Ale masa mięśniowa mi NIE MOŻE spadać, bo jestem wciąż w stanie zwiększać obciążenia w wielostawowych ;]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10872 Napisanych postów 49708 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
zwiększanie ciężaru nie musi mieć związku z przyrostem masy, może wynikać z adaptacji neurologicznych (coraz lepsza technika wykonywania ćwiczenia, zwiększona sprawność przewodnictwa impulsów nerwowych do mięśnia, itd.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Hmmmm....Uka, pewnie się "zezłościsz"...ale ja już widzę efekty

No, ale Ty w końcu jesteś na masie, czy się redukujesz...? Sorry, jakoś się pogubiłam...

Dziś się nie złoszczę, bo dopiero jutro jest dzień pomiarowy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ckd i plan treningow do oceny

Następny temat

mrożona fasolka szparagowa

sosy