SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 lata stażu...co dalej?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1048

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 60
Witam Was wszystkich i proszę o dobrą radę...

Ćwiczę amatorsko w warunkach domowych już ponad 3 lata, od roku trzymając dietę.Sprzęt jaki posiadam jest skromny, dwa hantle z ciężarkami 15 kilo (z talerzami) i bez talerzy dwa po 7 kilo. Mam też ławęczkę i sztangę. Jestem endomorfem.

Ćwiczyłem w zasadzie cały czas podobnie, na masie 3x w tyg klata tric, plecy biceps i w 3 dzien barki nogi. Zmieniałem tylko tric z bicem. Wedle zasad 2 min przerwy i 12 do 16 serii w 12 powtórzeń na masie, wszystkie podstawowe ćwiczenia wedle podstawowych zasad.

Rok temu wziąłem się za dietę. Pół roku masy na wysokowęglowodanowej. Z 68 kilo doszedłem do 81, ale zalałem się, nie robiłem aerobów i brzucha. Przy 174 wzorstu mialem 100 w pasie, wyszło mi zatłuszczenie 24 %.

Teraz 14 tydzień jestem na rzeźbie, dieta wysokobiałkowa z węglami do 50 gramów dziennie, w 7 dzień jem 300 gr. Ćwiczę 4x w tygodniu, interwały 20 min 3x w tyg, brzuch 3x w tyg. Przerwy między seriami 45 sekund.

Schudłem do 69 kilo w 14 tyg, w pasie mam 84 cm. Ale poszła też trochę cała reszta, z bicka z 38 na 35.5...

Moje główne pytanie: co teraz zrobić, żeby po 3 latach pobudzić organizm z tej rutyny, żeby mieć dobre efekty? Mam problem z dużymi ciężarami, czy to przez przyzwyczajenie organizmu do 15 kilowych hantli przez kilka lat? Chcę teraz od września iść na masę. Czy dać odpocząć organizmowi po tych 3 latach bez przerw, czy od razu przejść z rzeźby na masę? Czy zastosować większe ciężary, mniej powtórzeń? Niestety jestem w kropce...


Tak wyglądałem bez cwiczeń 7 lat temu:



Tak ponad rok temu trochę zalany:



A tak teraz:







Jak widać bardzo, bardzo słabo. Mimo, że mam dietę, poderzewam, że zastój jest przez monotonne cwiczenia w domu przez 3 lata...wcześniej jeszcze cwiczyłem w liceum przez 2 lata. Obecnie mam 26 lat i wielka prośba do Was, jak pobudzić organizm do działania, czy zastosować jakieś zasady np duże ciężary, super serie, trening piramidalny?

Zmieniony przez - Kantel w dniu 2014-08-14 12:16:02

Zmieniony przez - Kantel w dniu 2014-08-14 12:18:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
daj ankietę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ankieta koniecznie. Ale jak masz zamiar dalej pozostać na na 15 kg sztangielkach - to czarno to widzę. Zerowy bodziec do budowania masy mięśniowej.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 60
Co umieścić w ankiecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA_ALBO_BAN_!!!-t501693.html 

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie odnośnie treningu siłowego Jima Wendlera (5/3/1)

Następny temat

Trening FBW + odżywki do sprawdzenia.

WHEY premium