SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 kontuzje (m.in. naderwanie bicepsa?)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Siema.
Jakiś czas temu, może z pół roku, skarżyłem się na mocne bóle bicepsów po siłowaniu się na rękę z tatą i bratem. Na forum nawet poruszyłem temat, w którym zastanawiałem się, dlaczego jestem tak słaby, szczególnie w stosunku do swojego młodszego brata. Od paru miesięcy jednak zaprzestałem siłowania się z nimi, z obawy o jakieś kontuzje.
Później (z dwa miesiące temu) na wuefie ściągałem z drabinek siatkę do pilki siatkowej i przy tym musiałem sobie lekko naderwać prawy biceps. Chodziłem po tych drabinkach i w pewnym momencie szarpnąłem całym ciałem. Poczułem ukłucie w prawej ręce (możliwe, że towarzyszył temu jakiś lekki trzask). Przez dwie godziny wuefu bolała mnie ta ręka, wyraźnie mi to doskwierało, ale mimo to dałem radę jakoś zagrać w siatkę.

W międzyczasie normalnie trenowałem w domu - 3 razy w tygodniu. Jednak po tym szarpnięciu, robiąc biceps (szczególnie podchwytem) czułem, jakby mi się jakaś żyła poruszała przy łokciu w bicepsie, co oczywiście nigdy wcześniej nie miało miejsca. Pomyślałem sobie, że zmniejszę ilość treningów na biceps z 2 na 1 w tygodniu i będę ćwiczył hantelką 5 kg zamiast 10kg (w warunkach domowych nie mam za dużo sprzętu do ćwiczeń). Zrobiłem może z dwa treningi i na ostatnim (który był tak naprawdę dokładnie tydzień temu w piątek) coś musiało się podziać. Mój trening to takie HBW, więc powiem wam to, co może się akurat przydać. Zrobiłem 4 serie na biceps 5kg kettlebelsem i z dwie serie pompek na szeroko rozstawionych rękach + dłonie skierowane do zewnątrz więc z perspektywy czasu widzę, że wszystko układa się w całość. W trakcie treningu nic się nie działo niezwykłego, prócz tego dziwnego uczucia w bicepsie. Po treningu jednak zaczęło mnie kłuć w ręce, co do tej pory nie miało miejsca. Odnoszę jednak wrażenie, że najwięcej szkód przysporzyły mi te 2 serie pompek na szerokim rozstawie rąk, bo prócz kłucia w bicku, mam dyskomfort przy połączeniu klaty z barkiem, ale to szczegół. Dzisiaj minął tydzień od tamtego momentu, gdy już bicepsów nie ćwiczę, bo postanowiłem sobie, że odpuszczam na miesiąc wszystkie partie mięśniowe. Zrobiłem mały wyjątek na wykonanie 2 pompek na jednej ręce (lewej) z mizerną rozgrzewką, bo stwierdzilem, że czemu mam zaniedbywać resztę, skoro tylko z prawą ręką mam problem.
Właśnie jaki problem? Taki, że gdy zginam rękę, to krótsza głowa bicepsa "ucieka" mi. Dodatkowo mam kłujący ból i nie mogę dźwigać niczego ciężkiego. Wszystko staram się robić lewą ręką. Nawet podniesienie butelki 1,5 litrowej sprawia mi co najmniej duży dyskomfort.

Druga kontuzja. Końcem marca graliśmy na orliku w nóżkę i skręciłem kostkę. Normalna sprawa, co najmniej 4 razy miałem skręconą każdą w ciągu swojego życia. Właśnie nie taka normalna. Od tamtego czasu ciągle noszę stabilizator, który kazał mi nosić ortopeda (swoją drogą 25 kwietnia mam kolejną wizytę u niego, dlatego nie omieszkam spytać o pozostałe kontuzje, które jak przeczytałem, leczy właśnie ortopeda). Minęły już od tamtego momentu bodajże 4 tygodnie i noga jak bolała, tak boli. Przy próbie jej wyprostowania czuję ucisk po zewnętrznej stronie kostki, a później już ból. Po przejściu około 2 kilometrów, nawet w stabilizatorze, również boli. Jest to o tyle dziwne, że zawsze po tygodniu już mogłem biegać, a obecnie ledwo chodzę na dalekie dystanse. (Zawsze w przypdaku takich kontuzji) Po drugie zawsze ból był od wewnętrznej strony kostki, a teraz po zewnętrznej. Moją głupotą było to, że zaraz po skręceniu poszedłem bronić na bramkę, a potem jeszcze 40 minut grałem w polu, usztywniając nogę, żeby tak nie bolało. W szpitalu (do którego udałem się prawie po tygodniu) napisali na kartce "skręcenie kostki i naderwanie czegoś tam". Kazali robić okłady z lodu, nosić opaskę uciskową i smarować jakimiś maściami.

Trzecia kontuzja. Wspomniałem, że zrobiłem wyjątek na zrobienie tych, jakże bezsensownych dwóch pompek na lewej ręce. Było to przedwczoraj. Nic nie czułem. Kompletnie. Dopiero wczoraj jak siedziałem przy biurku coś mnie tam ukłuło mocno. Myślałem, że to serce, ale to raczej odpada z kilku powodów. Zauważyłem dzisiaj, że klata nie jest tak symetryczna jak była i jedna część (koło mostka) jest dalej niż była kiedyś. Pisząc to czuję uczucie ciepła po lewej strony klaty, czasem mnie tam mocniej zakłuje, ale wytrzymuję.

Ogólnie jestem w fatalnej sytuacji. Jeśli będę musiał nosić gips na stopę, to zostają kule do poruszania się. Przy pozostałych dwóch kontuzjach raczej to poruszanie się o kulach będzie niemożliwe lub wyraźnie utrudnione. Za dwa tygodnie mam maturę. Za mniej niż tydzień - wizytę u ortopedy. Obecnie z klatą i bickiem nic nie robię. Czasem coś posmaruję, ale ogólnie mam (możliwe, że złudną) nadzieję, że samo się zrośnie.

Może to brzmieć komicznie, że mam tyle problemów, ale tak jest w istocie.

Jak się na to zapatrujecie? Co byście doradzili i co mogło się stać z tymi dwoma mięśniami/ścięgnami?

PS 1: Wrzucę kilka zdjęć.
PS 2: Czy taki natłok kontuzji może być spowodowany przeciążeniem układu nerwowego? (Stres, matura, ciągłe treningi i możliwe, że zbyt mało regeneracji).
Ps 3: Czy naderwany mięsień (szczególnie zależy mi tutaj na bicepsie) powróci do dawnego wyglądu i sprawności?

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Sessele
Nie mówiłbym nic na ten temat do niej, gdyby nie sprzeczność między zalecaną dawką w ciągu całej kuracji a zalecanym czasem tej kuracji. (W poprzednim poście to opisałem).


farmakoterapia jest ustalana indywidualnie , mogą być jakieś wyjściowe zalecenia ale koniec końców leży w decyzji lekarza
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Lewy biceps w porządku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Prawy ma odstęp większy od łokcia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Taki siniak mały się pojawił

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Klata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Po prawej na zdjęciu widać lewą część klaty, która daje takie objawy,jak opisywałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 Możliwe że zerwany biceps lub mocno naciągnięty
2 Powinieneś się oszczędzać a nie chodzić po 2 kilometry, a jak masz naderwanie czegoś tam to się musi to zregenerować
3 Też moze być jakieś zerwanie.

Ogólnie jak czujesz ze coś jest nie tak to przerwyasz treningi, masz skręconą nogę to nie idzie się grać dalej.

pozostaje lekarz dokładne badania.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
25 kwietnia mam wizytę u ortopedy w związku z kontuzją kostki. Wypytam się go co i jak.

Czy po częściowym naderwaniu mięśnia "wróci" on na swoje miejsce, gdy już się zregeneruje? Widziałem na zdjęciach, że niektórzy mają tak brzydko cofnięty biceps właśnie po takich kontuzjach i nie chciałbym, żeby u mnie to wyglądało podobnie. Chociaż biorąc to na logikę, jeśli mięsień jest tylko naderwany (czy tam ścięgno) to znaczy, że się trzyma i jak nadbuduje naderwane tkanki, to powinien wyglądać identycznie jak przed kontuzją. Taką mam przynajmniej nadzieję, ale specjalistą nie jestem, więc mogę tylko gdybać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Jak masz już zerwane czyli coś się przesunęło bez opreacji chirurgicznej nie naprawisz przyczepów.

Kolejna sprawa z kaltką mozę być taka, miałeś wyższy BF i Ci się wydawało że z klatką jest ok, a jak tkanka tłuszczowa zeszła to się uwidaczniają mięśnia i ich kształt.

np 2 scenka z filmu, lewa ręka można zauwazyć jak zrywa się biceps i skraca


1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wybierz się do specjalisty , bo przez neta to się leczyć nie będziesz , a może trzeba rozszerzyć diagnostykę o np. badania obrazowe (usg) czy laboratoryjne (krwi)

Sessele


PS 2: Czy taki natłok kontuzji może być spowodowany przeciążeniem układu nerwowego? (Stres, matura, ciągłe treningi i możliwe, że zbyt mało regeneracji).
Ps 3: Czy naderwany mięsień (szczególnie zależy mi tutaj na bicepsie) powróci do dawnego wyglądu i sprawności?




ps2 bez przesady , matura i treningi ? to problem dotyczyłby jakiś 20-30% nastolatków
ps3 przy naderwaniu nie zmieni w ogóle swojego wyglądu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Mam nadzieję, że nie jest zerwany. (Nie jestem w stanie tego stwierdzić) Jeśli tak, to na pewno nie cały jak na filmie, tylko krótka, wewnętrzna głowa. 25 kwietnia wszystko się wyjaśni, bo uważam, że te cztery dni mnie raczej nie zbawią. Będę nalegał na usg, ale z tymi lekarzami to nigdy nie wiadomo.

Wiem o co Ci chodzi z tą klatką. Powiem tak. Trzy lata temu skończyłem grać w piłkę, a podczas uprawiania tego sportu miałem BF na poziomie trochę mniej niż 10%. Obecnie mam 13-14% także zauważyłbym dużo wcześniej takie coś. Powiem nawet więcej. Wydaje mi się, że dawniej miałem klatę bliżej siebie, ale to już kij z tym. Może takie mam tylko wrażenie.

Odnośnie filmu - przedwczoraj widziałem podobny. Gościowi identycznie poszedł biceps, tak samo podczas martwego ciągu. Strasznie im współczuję i jednocześnie trochę się przeraziłem, jak łatwo jest zerwać mięsień :O Swoją drogą, ciekawe jak wygląda jego ręka obecnie. Czytałem, że mogą być problemy, jak mięsień za bardzo się skurczy...



Tak tak. 25 kwietnia idę na 100%.
PS2: Faktycznie. Raczej nie to jest powodem. Masz rację. Ale przetrenowanie już pewnie bardziej realnie może na takie coś wpłynąć?
Ps3: Uff. To świetnie. W takim razie tym bardziej mam nadzieję, że to nie zerwanie.

Myślicie, że metoda RICE do czasu wizyty u lekarza będzie skuteczna?

PS: Powiadomienia na emaila mi nie przyszły tym razem. Dziwna sprawa...


Zmieniony przez - Sessele w dniu 2018-04-21 21:24:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wysypka u niemowlaka

Wiecej