SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

3 ćwiczenia tygodniowo - Super efekty.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1303
Witam. Wpadłem na pomysł aby przerobić plan ( https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html ) pod trening domowy bez użycia sprzętu.
Plan miałby wyglądać tak:
1. Przysiady zwykłe/ Przysiady na jednej nodze 4/5s
2. Dipsy 4/5 s
3. Podciąganie nachwytem 4/5 s
Ćwiczyłbym tym planem 3x w tygodniu dbając o obciążenie w plecaku, odżywianie i regenerację, bo co po katować ciało fbw czy splitem, skoro tymi trzema ćwiczeniami będą podobne efekty?

Według mnie fajny pomysł aby spróbować czegoś nowego, a nie tylko oklepane metody split,fbw itp. Trening raczej nie polega na ciągłemu katowaniu mięśni, bo wtedy jest się przemęczonym i odechciewa się nawet pograć w nogę.

Co wy o tym sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Wszystko jest zależne od cech indywidualnych każdego człowieka.
Jedni będą progresować na maksach, inni nie.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
To jest FBW...
Jeżeli jesteś początkującym, możesz tak ćwiczyć.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1303
To jest coś podobnego do FBW, tylko bardziej wersja ćwiczeń całego ciała przy pomocy ćwiczeń złożonych, a nie katowania każdego mięśnia po kolei. Sam po sobie to widziałem gdy trenowałem poprzez fbw, że podczas np. pompek wojskowych katowałem ostro tricepsa, a później miałem ćwiczenie typowo na triceps to efekt przetrenowania to kwestia czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
TO JEST FBW!
FBW - ćwiczenie całego ciała na jednej sesji treningowej. To jest po prostu FBW złożone z podstaw i tyle. Nic nadzwyczajnego, wiele osób tak ćwiczy.

Przetrenować się w domu, ćwiczą z wagą własnego ciała jest prawie niemożliwe. Musiałbyś trenować 6x w tygodniu, albo mieć treningi po 2h+. Wiele osób przesadza z tym przetrenowaniem, próbując tym ukazać, że na treningu się nie opierdzielają tylko po prostu nie chcą "złapać" przetrenowania. Dobra dieta, dużo snu i przetrenowanie w domu jest niemożliwe, przy racjonalnym trenowaniu.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
zyjesz na kielbasach czipsach i innych wynalazkach to potem jestes przemeczzony, ja trenuje 4x w tyg, jem jak kon i mam sile zeby pobiegac 10km jezdzic rowerem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1303
@gstm- niestety się mylisz. Odżywiam się cholernie zdrowo, bez słodyczy, alkoholu, rzeczy przetworzonych i innego gówna. Nie solę, nie słodzę, nie piję napojów gazowanych i jest gitarka.
Co do tego treningu to pokażę wam jaki trening wykonałem w piątek. W niedzielę opadłem z sił, a w poniedziałek nie miałem siły na nic, chociaż stosowałem poprawną dietę.
Trening:
1.(Nogi) Przysiady z wyskokiem 3x max
2.(Plecy) Podciąganie nachwytem 4x max
3.(Klatka) Dipsy 4x max
4.(Barki) Pompki wojskowe 2x max
5.(Biceps) Uginanie łokci z ciężarem 2x max
6.(Triceps) Odwrotne pompki 2x max
7.(Brzuch) Unoszenie zgiętych nóg na drążku 2x max
8.(Łydki) Wspięcia na palce 2x max
9.(Prostowniki) Odgięcia z opadu 2x max
Według mnie to bezsens to po pierwsze robienie tego na maks, a po drugie tak duża ilość ćwiczeń i trenowanie np. tricepsa w co drugim ćwiczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
to jest twoj dotychczasowy trening czy jak? ile razyw tyg cwiczles


Zmieniony przez - gsmt w dniu 2013-07-16 16:18:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1303
Dotychczasowo to leciałem fbw tym samym, tylko 7 ćwiczeń. I też jakoś niespecjalnie pasowało, bo ciągle czułem się przemęczony. Może powinienem zacząć od podstaw, bo na drążku podciągam się z 22 razy podchwytem, nachwytem gdzieś około 12-15, robię pompki na jednej ręce i siła jest, tylko czasem mam tak, że opadam z sił. Ale w tym tygodniu może być to spowodowane tym, że spałem u dziewczyny i krótko się spało :D

A jakie są wasze opinie na temat diety 3 posiłkowej? Bo ja przy diecie 6-7 posiłków po prostu nie daję rady, czasem brakuje tak jakby paliwa, chociaż posiłki są zbilansowane dobrze. Dziś zastosowałem dietę 3 posiłkową( zjadłem śniadanie ok.9 później obiad około 14) i czuję się idealnie. Może warto by spróbować tej 3-posiłkowej?

Zmieniony przez - komar10 w dniu 2013-07-16 16:35:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Co za różnica... Ważne żeby się bilans zgadzał.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
sprawa indywidualna, ja osobiście chyba bym ześwirował jakbym miał żyć tylko o 3 posiłkach dziennie

a co do treningu. Ćwiczenie na max ma swoje zalety ale i wady, jak od razu zaczynasz i lecisz na max to się nie dziw że potem przez tydzien umierasz. Jak dłuższy czas robisz maxy to się nie dziw że CUN siada i łapiesz przetrenowanie.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 711
Maksy to sie nadaja tylko dla poczatkujacego co jest w stanie wykonac ze 2 powtorzenia (np. drazek). Ja przez miesiac robilem drazek 4 x maks i na kazdym treningu wychodzilo 7 5 4 3 potem zmienilem tak, ze w kazdej serii robilem po rowno np. 4 4 4 4 i jak w ostatniej serii zrobilem tyle ile w pierwszej to na nastepnym treningu dodawalem jedno powtorzenie do kazdej serii, po kolejny miesiacu robilem 7 7 7 6.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co powiecie na liczenie samych kcal w diecie, a makro na oko?

Następny temat

Pomoc w treningu

WHEY premium