SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2 pytanka: wiosłowanie i przerwy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3157

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Witam, mam dwa szybkie pytania Jak wiosłować sztangą na grubość pleców: podchwytem, nachwytem, łokcie szeroko czy przy tułowiu, do klaty czy do brzucha? i drugie pytanko: jakie robić przerwy przy planie na masę: bo gdzieś wyczytałem ze 2-3 minutki, a gdzie indziej 60-90 sekund? Dzieki za odpowiedzi, pozdrowka ;P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2580
kurde archeolog...do klaty to bardzej wchodzi na tył barków i 4boka

Zmieniony przez - Bitzer w dniu 2008-12-25 22:11:30

Auch der Schmerz ist Gottes bote /
take the time, do it right

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 116 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3712
czesc. wiosłuj szerokim nachwytem. Przerwy miedzy cwiczeniami n mase powinny wynosic od 90 do 120 sek., przy przysiadach, martwym ciągu, wyciskaniu czy wiosłowaniu 120 sek. a przy pracy nad bicepsami, tricepsami 90 sek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Przerwy dopasuj do wlasnych mozliwosci.

Ja przy mc/siadzie/wyciskaniu lezac/ogolnie ciezkich cwiczeniach, przerwy mam okolo 3 min, lub wiecej.

Przy "lzejszych" zazwyczaj mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Dzieki za zainteresowanie i wypowiedzi. A co do przerw to wlasnie tak dziwnie z nimi mam, bo w piątek zawsze ćwicze braki, nogi i przedramiona, i trening mi zajmował czasami nawet dwie godziny a ostatnio jakos te przerwy skrociłem i zmieściłem się w godzinkę i 10minut :D czyli większego znaczenia nie ma jak długie przerwy, byleby być w stanie wykonać następną serię tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
No, przerwy musisz sam dopasowac "pod siebie". Jak juz mowilem, ja np. nie dam rady robic siadow po 90 sek przerwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wioslowanie raczej powinno działac na najszersze- polecalbym wiec najbardziej podchwytem, łokcie blisko tułowia i wiecej do brzucha...

przerwy zależne od wielkości grup, unoszonych cieżarów i wydolnosci.
1,5-3 min. na duże i 60-90 sek. ma male grupy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Troche odswieże temat wiosłowania. . Otóż w poprzednim planie robilem wiosłowanie sztangą, natomiast w obecnym hantlem. Sztangą mi super wchodziło, z hantlem jest troche inaczej, mianowicie sztangielke trzymam rownolegle do tulowia, jedna noga oparta o laweczke, lokiec prowadze przy tulowiu, wszystko oki tylko mam male problemy z technika przy lewej rece, mianowicie lokiec mi toszke ucieka na bok, a ciezar mam odpowiedni, nie chce byc z tego wzgledu niesymetryczny Czy może powrocic do wioslowania sztanga tylko innym uchwytem? Albo jednak starac sie robic cwiczenie dokladniej hantlem? Prosze o sugestie. Zależy mi głównie na grubości pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Generalnie ******ły.

Idiotyzmem jest podawanie przerw w sekundach. Jeśli ktoś ma gorszą wydolność to musiałby robić na 10 kg, żeby się wyrobić, poza tym im większy ciężar - tym dłuższa przerwa. Ja potrafię robić i 7 minut pomiędzy serią na tą samą stronę (przy wiosłowaniu sztangielką) i dobrze jest, a wiosłuję na 102,5kg.

Jak napisał Apokalipsa - "przerwy zależne od wielkości grup, unoszonych cieżarów i wydolnosci" i tego się trzeba trzymać.

Jeśli technika ci troche kuleje - to rób dalej tylko staraj się ją korygować. Człowiek i tak nie jest symetryczny a jakbyś się zobaczył w lustrze, to zobaczyłbyś, że większość ćwiczeń robisz lekko krzywo. Człowiek to nie robot.

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2007-10-23 20:54:33

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Czyli radzisz pozostać przy sztangielce? Jakoś ogólnie lepiej mi sie to sztangą robiło. . A może jednak na grubość sztange dać? Przepraszam, że tak wypytuje, i jednoczesnie dziekuje za rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
> wioslowanie raczej powinno działac na najszersze

Ale on chyba chcial cos na grubosc plecow,
to chyba cos w okolicach lopatek i prostownikow?

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1625 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29127
Tak - na grubosc. Co lepsze?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Masa&Siła

Następny temat

SUPER BRZUCH!!!

WHEY premium