SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2 PYTANIA : Rotator barku (rozgrzewka); długość treningu ?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2893

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
1 Pytanie: jak rozgrzewać rotator barku ? do tej pory rozgrzewałem go po przez krążenia ramion i wymachy w przód a przeczytałem gdzieś że ŻADNYM ze stawów nie powinno się robić krążeń i teraz pytam się kolegów starszych stażem co powinienem robić ?

2 Pytanie: Już nie jednokrotnie słyszałem że trening nie powinien trwać dłużej jak 1h 30m, a mi nie raz schodzi nawet do 3h. Nie jestem jakiś człowiekiem co się na treningu op*****la i mój trening robię na wysokich obrotach i wyciskam z siebie ósme poty, jednym słowem jestem cały mokry. Ćwiczę wszystkie partie mięśniowe rozpisane na 3 treningi i jak bym się nie starał i nie nawynatężał to nie ma szans zmieścić się w 1,5h. Ćwicząc we wtorek(nogi, barki, triceps) wtedy schodzi mi najdłużej a tak to inne treningi po 2h.

Czekam na odpowiedzi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160343 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234078
wypelnij ankiete dzialu i rozpisz caly plan treningowy.

co do rotatorow, rotacje z minimalnym oporem/obciazeniem beda najskuteczniejsze.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
TomQ-MAG

co do rotatorow, rotacje z minimalnym oporem/obciazeniem beda najskuteczniejsze.


czyli jak to mniej więcej będzie wyglądać ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
3h ćwiczysz? To co ty masz za plan? Mnie by na noszach musieli wynosić przy 3h ćwiczeń.
Czy konieczne jest aż tyle czasu, żeby dać mięśniom odpowiedni bodziec do rozwoju?

Zmieniony przez - walker1707 w dniu 2014-10-06 22:46:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
no jak nie zrobię tylu cieczeń to na drugi dzień nie mam takiego wrażenia że to był dobry trening a nie mam tyle siły żeby to robić większym ciężarem a mniej powtórzeń, dla mnie dobry trening to silne zakwasy następnego dnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bierzesz np. w każdą rękę ciężarki 1kg i robisz na początku treningu w formie rozgrzewki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zakwasy to nie wyznacznik dobrego treningu, 3h na trening to żart

Zmieniony przez - MaksymS w dniu 2014-10-06 23:14:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
ale jeżeli chce obić pompki na poręczach to to tam ciężaru mniejszego nie wezmę a słyszałem że do tego ćwiczenia muszą być solidnie rozgrzane barki. Czemu niby żart ? nie rozumiem ? i skąd mam wiedzieć w inny sposób jak nie po zakwasach czy trening był dobry czy nie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli trening był dobry, jeżeli dieta była dopięta, jeżeli regeneracja była, to będziesz wiedział po progresie. No to weź po prostu w jedną rękę talerz najmniejszy, albo coś co waży po prostu ten 1 kg i rób rotatory, popatrzą w internecie, tam masz ćwiczenia. Po co 3 godziny? Nie jesteś w stanie robić intensywnego treningu przez 3 godziny, chyba, że przez "intensywny" rozumiesz przerwy po 5 minut i byle najwięcej serii dowalić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 415
po przez wysokoobrotowy trening myślę tu o 60-70 nawet 75% tętna maksymalnego z przerwami między seriami 30-45s a między ćwiczeniami 1-2 min. myślisz że się nie da 3h ? da się ale później nie mam ochoty na nic innego tylko położyć się do wyrka i przespać z 10h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To rozpisz jeden taki trening przykładowy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

wycinka

WHEY premium