SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

29 lat. Słaby testosteron. Lekarz czy suple. Konkrety

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 531
Witam.
Od paru lat obserwuje większość objawów ktore występują przy obniżonym testosteronie. Brak porannego wzwodu, slabe libido tp. Dieta zawsze ok. Sportowy tryb życia. Treningi na wysokim tetnie. Mocne. Oto wyniki z 2 badań (pol roku różnicy)
Testosteron całkowity - I-2.73. II- 2.73 norma 1.7-7.8
Testosteron wolny - I - 6.5 II-8 norma 1- 28
SHBG - badane tylko raz - 11 norma 13 - 89.5
Szereg innych badan typu prolaktyna, tsh, ft4 itp wszystko ok.
Ogólnie bardzo slabe libido i przemecznie ktorego nie bylo 5-6 lat wtecz zmusilo Mnie do mysleniu o leczeniu testosteronem pod okiem lekarza. Dodaje ze nigdy nie zażywałem dopingu, odzywki sporadycznie.
Chcialbym zaczac normalnie i z energią prosperowac.
Mysle nad miesiącem przerwy od treningow i takim zestawem supli:
- argi power
- d3 4000
- adapto max
-chela-cynk
-t-100 booster
- i moze daa
Jezeli nie bedzie poprawy to androlog i leczenie. Oczywiście jezeli sie zgodzi.
2 szybki pytania:
1. Co sądzicie o tym zestawie? Co +/-
2. Myślicie ze warto zdecydować się na leczenie teściem? Zalezy mi bardzo na poprawie

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 531
Michalek83
A ile razy i w przeciągu jakiego,okresu czasu badales prolaktyne? Bo ważne jest czy to epizodyczne badanie czy np. Badasz już od x czasu x razy i zawsze wychodzi podniesiona.? Uważam, ze STYL ŻYCIA ( jeżeli nie masz problemów fizjologicznych z przysadka i jądrami, nie sotosujesz/stosowałeś dopingu) to w 80% przyczyna większości przypadków gdy test jest za nisko. I to o to w pierwszej kolejności powinieneś zadbać i jak trzeba to radykalnie zmienić.

Czy po zbiciu prolaktyna znowu bedzie wysoko? Nie wiadomo.

Czy po zbiciu test pójdzie w górę? Raczej nie.

Zrob te badania, o których mówiłem jeszcze.





Zmieniony przez - Michalek83 w dniu 2021-02-02 07:12:27

W przeciągu roku 4 razy. Zawsze kiedy badam okolo 7-8. Jest mocno podwyższona 3/4. Co do wrzucania na luz to juz to robilem. Teraz dodatkowo odpuszcze treningi. Plan jest taki. Pytam endo lub ando o cos na zbicie. Przez pare tygodniy odpoczywam plus witaminki. Pozniej robie te badania o ktorych wspominales plus prolaktyna . Jeszeli nie beda chcieli mi czegos przepisac a dalej bedzie podwyzszona to na własną rękę ten cabaser zalatwiam. Dzieki za pomoc jeszcze raz!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 730 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19888
Na dobry początek ankieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 531
Jaka ankieta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 409 Wiek 41 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4730
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 531
Ankieta :


1. WIEK:29
2. WAGA:80
3. WZROST:180
4. WYMIARY:nie wiem, nie robię
-biceps:
-klatka:
-udo:
-talia:
5. STAŻ NA SIŁOWNI:7 lat
6. DIETA:jem zdrowo. Nie liczę kalori
-białko:
-węglowodany:
-tłuszcz:
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE:nigdy nie było
8. TRENING:cardio, wysokie tętno
9. CEL CYKLU:
10. OSTATNI CYKL I ODSTĘP CZASOWY OD JEGO ZAKOŃCZENIA:
11. POZIOM BF%:
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy):endomorfik
13. STAN ZDROWIA:bdb
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB PO ROSTU OWŁOSIENIA:łysienie
15. PPM (podstawowa przemiana materii):
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata:100
-martwy ciąg:150
-przysiad:100

Tyle wystarczy. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3778 Napisanych postów 18448 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 205532
Testa masz w normie co prawda tuz nad dolna granica ale w normie.
Mozesz poszukac jakiegos kumatego endokrynologa-androloga ktory Cie poprowadzi i zdiagnozuje przyczyne niskiego poziomu testa.
Masz wyniki lh,fsh?

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 531
Lh norma
Fsh norma ale nisko
Troche badań mi zlecil ednokrynolog
Ja rozumie ze w teść w normie ale chyba jako 50 latek? Zagdza sie?
Jak z tymi suplami?
Zedecydowalibyscie sie na leczenie teściem w tym wypadku?
I czy taka przerw miesieczna od treningow moze pomoc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
Masz zbyt nisko SHBG (szybko metabolizujesz testa- inaczej mówiąc - szybko staje się nieaktywny co w połączeniu z niskim jego poziomem może być przyczyną problemu). W związku z tym: - kiedy badałeś TSH i ile wynosiło? Jaki masz poziom Kortyzolu na czczo? Jak wyglądają próby wątrobowe. Najlepiej byłoby zrobić PODCZAS JEDNEGO BADANIA komplet badań by rozmawiac o konkretach. Poniważ jak piszesz "w ormie" to dla kogoś kto chce powaznie podejśc do tematu to nic to nie mówi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261563
Michalek83
Masz zbyt nisko SHBG (szybko metabolizujesz testa- inaczej mówiąc - szybko staje się nieaktywny co w połączeniu z niskim jego poziomem może być przyczyną problemu). W związku z tym: - kiedy badałeś TSH i ile wynosiło? Jaki masz poziom Kortyzolu na czczo? Jak wyglądają próby wątrobowe. Najlepiej byłoby zrobić PODCZAS JEDNEGO BADANIA komplet badań by rozmawiac o konkretach. Poniważ jak piszesz "w ormie" to dla kogoś kto chce powaznie podejśc do tematu to nic to nie mówi...


Nie wydaje mi sie zeby korelacja miedzy tsh a shgb byla na tyle duza zeby blokowac shgb

Ja np mam tsh 30 to bym w ogole testa nie mial

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 531
PrzeGibon
Michalek83
Masz zbyt nisko SHBG (szybko metabolizujesz testa- inaczej mówiąc - szybko staje się nieaktywny co w połączeniu z niskim jego poziomem może być przyczyną problemu). W związku z tym: - kiedy badałeś TSH i ile wynosiło? Jaki masz poziom Kortyzolu na czczo? Jak wyglądają próby wątrobowe. Najlepiej byłoby zrobić PODCZAS JEDNEGO BADANIA komplet badań by rozmawiac o konkretach. Poniważ jak piszesz "w ormie" to dla kogoś kto chce powaznie podejśc do tematu to nic to nie mówi...


Nie wydaje mi sie zeby korelacja miedzy tsh a shgb byla na tyle duza zeby blokowac shgb

Ja np mam tsh 30 to bym w ogole testa nie mial

Endokrynolog powiedział że trudną sekwencja jest zwiekszone shgb i niski poziom testosteronu bo oznacza mała pulę androgenow. Ogolnie to do środy dy będę mial wyniki wszytkich badań.
Wrzucę i napiszecie co sądzicie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
Przegibon - zbyt niskie SHBG M.O.Ż.E wskazywac na niedoczynnosc tarczycy. Nie chodzi tu o poziom testa a o poziom shbg.

Shbg - zeby bylo latwo zrozumiec, to takie bialko ktore jakby „zamraza” testa. Test sie „nie psuje” i krazy sobie po organizmie i jest rozmrazany kiedy jest potrzebny.

Niezwiazany z Shbg testosteron krazy we krwi tylko okolo 15-20’minut i po tym czasie jest metabolizowany i koniec....

Dlatego lekarz ma racje. Zbyt wysokie shbg pwoduje, że masz malo aktywnych androgenow, w tym wolnego testa bo zbyt duzo testa jest zwiazane (zamrozone) z SHBG.

Tylko ze Ty masz za malo... a dobry endo powinien wiedziec ze taki stan w zasadzie powoduje to samo, tylko mehanizm jest inny. Bo w tym wypadku wikeszosc testa jest szybko metabolizowana i organizm nie potrafi zostawic sobie go na pozniej...





Zmieniony przez - Michalek83 w dniu 2021-01-30 22:25:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból jąder na cyklu

Następny temat

Pomoc w odbloku

WHEY premium