SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

27 lat dieta redukcyjna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 450
Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum, wiec proszę o wyrozumiałość. W chwili obecnej ważę 100kg przy wzroście 194cm. Wielokrotnie się odchudzałem, ale dopiero teraz czytając liczne watki z tego forum uświadamiam sobie jaki głupi byłem. Fakt, że schudłem ze 120kg do 93kg w pół roku, ale jakim kosztem i jakimi wyrzeczeniami (głodówka). Później waga doszła do okolo100-102 kg i się trzyma. Moim celem jest schudniecie, ale priorytetem jest brzuch. Dla mnie on jest masakrą. Zawsze chudłem ale on zostawał. Dzisiaj zacząłem swoja dietę redukcyjna przygotowaną przez siebie . Proszę was o sprawdzenie i o rady, a także o odpowiedz na moje pytania.

Płeć : Mężczyzna

Wiek : 27

Waga : 100

Wzrost : 194

Obwód klatki : nie wiem

Obwód ramienia : nie wiem

Obwód talii : nie wiem

Obwód uda : nie wiem

Obwód łydki : nie wiem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem

Aktywność w ciągu dnia : praca fizyczna

Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu bieganie, 1x basen, domowa silownia

Odżywianie : dieta

Cel : redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe : wstręt do warzyw, ale staram się to przemóc

Stan zdrowia : b. dobre

Preferowane formy aktywności fizycznej : bieganie, ćwiczenia domowe, basen.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : ------------

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : W trakcie stosowania

Stosowane wcześniej diety : głodówka

Całkowita przemiana kalorii wyszła mi 3314kcal -nie wiem ale cos dużo mi się wydaje


Dieta:

Posiłek 1

Tran
3 jajka
mleko 200ml
płatki owsiane50 g
kawa z mlekiem bez cukru

Posiłek 2:

Banan
2 jabłka
2 marchewki
orzechy włoskie lub migdały 30g

Posiłek 3:

Ryz 125g
Mintaj soute 100g
2 jabłka

Posiłek 4 :

Pierś z kurczaka 200g
Kasza gryczana 50g
Kalafior 100g

TRENING

Posiłek 5:

Pierś z kurczaka 200g
Kasza gryczana 50g
Kalafior 100g

Posiłek 6:

Sucharki typu Wasa 2 szt.
Ser topiony
2 plasterki szynki
łyżka stołowa oliwy z oliwek

pije teraz tylko wodę niegazowaną

całość ma około 2200kcal. Czyli za mało;/ Mało tego latki owsiane i kasza gryczana mi nie podeszły wogole. I teraz moje pytania:
1. Czy mogę płatki owsiane zastąpić kukurydzianymi z 50g na 100g?
2. Co się stanie jak nie dojdę do 3300kcal ? po 4 posiłku byłem syty.
3. Czy mogę kasze gryczana zastąpić ryżem albo kasza jęczmienna podobno lepsza w smaku?
4.jak sie liczy ryz?? jak mam miec 100gram to po ugotowaniu czy przed?

Będę bardzo wdzięczny za informacje. Ankietę dokończę jutro bo dziś bardzo późno nie wiem gdzie jest metr


Zmieniony przez - korba1000 w dniu 2009-11-24 00:31:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
więcej warzyw i produktów z błonnikiem. Generalnie to uczucie głodu jest związane ze spadkiem poziomu cukru. Nie dopuszczaj do wachnięć, czyli nie jedz produktów z wysokim IG, to poziom glukozy nie będzie szybko wzrastał, ale też nie będzie spadał i problemu uczucia głodu być nie powinno. A warzywa czy błonnik po prostu Cię zapchają na jakiś czas, to też jest sygnał dla ośrodka sytości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Posiłek 1
Tran
3 jajka
mleko 200ml
płatki owsiane50 g
kawa z mlekiem bez cukru
- za duzo wszedzie tego mleka. A kawa, jest zbędna, moze juz zielona herbata?


Posiłek 2:
Banan
2 jabłka
2 marchewki
orzechy włoskie lub migdały 30g
- to nie jest pełnowwartośiowy posiłek, brakuje Ci białka i weglowodanów; banana raczej nie, a jabłko jedno mozesz sobie zjeśc pół godziny przed 1 posiłkiem. A lubisz makaron razowy ?


Posiłek 3:
Ryz 125g
Mintaj soute 100g
2 jabłka
- jablka nie, brakuje tłuszczy; dodaj warzywa, najlepiej zielone ;)


Posiłek 4 :
Pierś z kurczaka 200g
Kasza gryczana 50g
Kalafior 100g
- ten kalafior mozesz dać do poprzedniego posiłku, przed treningiem przewaznie nie dajemy warzyw.

TRENING

Posiłek 5:
Pierś z kurczaka 200g
Kasza gryczana 50g
Kalafior 100g
- bez kalafioru;

Posiłek 6:
Sucharki typu Wasa 2 szt.
Ser topiony
2 plasterki szynki
łyżka stołowa oliwy z oliwek
- a tu ?? Jesli to jest ostatni posiłek daj np. wolnowchłanialne białko z twarogu na noc, mozesz dodac łyzke oliwy do niego. Wasa nie! Ta szynka to jaka? Ser topiony - co w nim jest, BTW?

pije teraz tylko wodę niegazowaną - pij, pij :)

całość ma około 2200kcal. Czyli za mało;/ - racja mało, podbij do swojego zapotrzebowania. Jesli wydaje Ci sie ze to jest duzo rozłóż sobie na mniejsze posiłki i jedz częściej.

Mało tego latki owsiane i kasza gryczana mi nie podeszły wogole. - Rano zamiast płatków mozesz dać chleb razowy, pełnoziarnisty, nie wase. Lubisz makaron razowy? A jadłeś soczewice?

1. Czy mogę płatki owsiane zastąpić kukurydzianymi z 50g na 100g? - 1 na tydzień, ale wierz mi lepsze owsiane.

2. Co się stanie jak nie dojdę do 3300kcal ? po 4 posiłku byłem syty. - nie podkręcisz metabolizmu, słabe spalanie tkanki tłuszczowej. Wierz mi, musisz zacząć przynajmnej z 0 bilansu.

3. Czy mogę kasze gryczana zastąpić ryżem albo kasza jęczmienna podobno lepsza w smaku? - tak

4.jak sie liczy ryz?? jak mam miec 100gram to po ugotowaniu czy przed? - przed, wszystko liczymy przed obróbką ;)

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-11-24 08:14:27

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 450
dzieki wielkie sprobuje cos pokombinowac, a co najlepiej do makaronu razowego????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
makaron to weglowodany złozone, wiec by miec pełnowartosciowy posiłek dodajesz zródła białka (np. piers z kurczaka/ryba) i tłuszczy(oliwa, orzechy)

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-11-24 19:04:54

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 450
dzieki wielkie
wlasnie kombinuje nad modyfikacjami;) a powiedz prosze moge dodawac pieczarki do kurczaka????czy moze sa zbendne??? i czy jak pieke kure na oliwie z oliwek dodawac ja do ryzu???? bo jak narazie to wrzucam ryz aby wsiakl ta oliwa ale nie wiem czy dobrze robie. i ostatnie pytanie duza jest roznica miedzy razowym makaronem a zwyklym??? i czy moge jesc go dziennie (razowy)
dziekuje i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Ja sie przyznam, ze pieczrki wcinałam na surowo. Ale lepiej jeść je ugotowane lub podduszone.
Mozesz je poddusic na wodzie z cebulką, aby troche zmiekły i się zmnijeszyły i doprawić.


Makarony są robione z róznego typu maki: pszenna, razowa, orkiszowa ...
Najlpeszy jest makaron pełnoziarnisty robiony prawdopodobnie z mąki typu 2000 albo 1850. Nie jestem dokładnie pewna.
Ale lepszy jest razowy pełnoziarnisty - on ma taki ciemniejszy kolor.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 450
tak wiec sie zmobilizowalem i zakupilem wage:) bez niej robienie wszystkiego na oko jest bez sensu. tak wiec moja dieta wyglada nastepujaco:D :

Dieta:

Posiłek 1

Tran
3 jajka 180g
mleko 250ml
płatki owsiane 50 g

548kcal B/T/W 36/26/47

Posiłek 2:

makaron razowy 100g
piers z kurczaka 160g
pieczarki smazone na oliwie z oliwek 100g
marchew lub kalafior ok 100g
1 jabłko
migdaly lub orzechy wloskie 30g

707kcal B/T/W 50.9/19.5/87

Posiłek 3:

Ryz 125g
Mintaj soute 100g
merchewka lub kalafior 100g
1 jablko

613kcal B/T/W 35/2/119

Posiłek 4 :

Pierś z kurczaka 160g
ryż 60g

365 kcal B/T/W 38/3/47

TRENING

Posiłek 5:

Pierś z kurczaka 160g
ryż 60g

365 kcal B/T/W 38/3/47

Posiłek 6:

Twaróg półtłusty 100g
oliwa z oliwek 1 lyzka

248 kcal B/T/W 19/18/4


Tak by to wygladało:D
Całość daje 2846 kcal przy B/T/W 216.9/71.5/351
Wiem ze calkowitą przemiane materii mam 3314 ale nie wiem co dodac wiecej to i tak sie wydaje bardzo duzo. prosze o rady, a moze waszym zdaniem tak moze zostac.

co jeszcze:) musze sie pochawlic ze od tygodnia nie zjadlem slodkiego i zaczolem biegac . co prawda za 1 razem nie przebieglem kilometra ale 2 i 3 raz to bieg 4km bez odpoczynku ;) to mnie strasznie podbudowalo:D az polubilem bieganie. widze w sobie pełna mobilizacje ;)
jeszcze raz prosze o rady i dziekuje za nie z gory pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Posiłek 1
Tran
3 jajka 180g
mleko 250ml
płatki owsiane 50 g
548kcal B/T/W 36/26/47

OK

Posiłek 2:
makaron razowy 100g
piers z kurczaka 160g
pieczarki smazone na oliwie z oliwek 100g
marchew lub kalafior ok 100g
1 jabłko
migdaly lub orzechy wloskie 30g
707kcal B/T/W 50.9/19.5/87

Kalafior daj, nie marchew. Te pieczarki mozesz poddusic na wodzie, nie na oliwie. Jabłko narazie nie, ewentualnie 20 min przed posiłkiem.

Posiłek 3:
Ryz 125g
Mintaj soute 100g
merchewka lub kalafior 100g
1 jablko
613kcal B/T/W 35/2/119

Bez jabłka. Kalafior zamiast marchwi.

Posiłek 4 :
Pierś z kurczaka 160g
ryż 60g
365 kcal B/T/W 38/3/47

OK

TRENING

Posiłek 5:
Pierś z kurczaka 160g
ryż 60g
365 kcal B/T/W 38/3/47

OK

Posiłek 6:
Twaróg półtłusty 100g
oliwa z oliwek 1 lyzka
248 kcal B/T/W 19/18/4

OK


Tak by to wygladało:D
Całość daje 2846 kcal przy B/T/W 216.9/71.5/351
Wiem ze calkowitą przemiane materii mam 3314 ale nie wiem co
dodac wiecej to i tak sie wydaje bardzo duzo. prosze o rady, a moze waszym zdaniem tak moze zostac.

Dodaj wiecej białka do posiłków.

co jeszcze:) musze sie pochawlic ze od tygodnia nie zjadlem slodkiego i zaczolem biegac . co prawda za 1 razem nie przebieglem kilometra ale 2 i 3 raz to bieg 4km bez odpoczynku ;) to mnie strasznie podbudowalo:D az polubilem bieganie. widze w sobie pełna mobilizacje ;)
No i super :)

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 450
czyli jesli dobrze rozumiem mam przez okolo 3 tyg jesc 3314kcal czyli bilans zerowy. gdy moj metabolizm zacznie normalnie pracowac odjac ile kalorii???? (500 czy wiecej??)i tak ciagnac okolo 3 miesiecy??? pozniej znowu zerowy bilans i tak w kolko???

co do wiecej bialka, jedynie przychodzi mi zwiekszenie ilosci miesa na poszczegolny posilek...

swoja droga ta cala dieta dosc duzo kasiorki pochlania na samo mieso:) dziwnie sie czulem w sobote kupujac 24 piersi kurczaka. ale mam nadzieje ze warto:D


akneraj widze ze ty tylko mi doradzasz jakbys mogla napisac do mnnie na gg byloby chyba latwiej moj numer gg wysle ci na meila:D sama zdecydujesz czy napisac czy nie:D

Zmieniony przez - korba1000 w dniu 2009-11-29 18:57:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
czyli jesli dobrze rozumiem mam przez okolo 3 tyg jesc 3314kcal czyli bilans zerowy. gdy moj metabolizm zacznie normalnie pracowac odjac ile kalorii???? (500 czy wiecej??)i tak ciagnac okolo 3 miesiecy??? pozniej znowu zerowy bilans i tak w kolko???
Tutaj zrobimy tak: po tygodniu stosowania diety zobaczymy jak ci waga skacze, w dol czy w góre, i zalezy ile. Wtedy albo ucinamy albo zrobimy dodatkowe ładowanie co 3-4 dzien ale to później.
Najpierw jedz i ćwicz hardcorowo ;)

co do wiecej bialka, jedynie przychodzi mi zwiekszenie ilosci miesa na poszczegolny posilek...
I tak własnie ma byc :)

swoja droga ta cala dieta dosc duzo kasiorki pochlania na samo mieso:) dziwnie sie czulem w sobote kupujac 24 piersi kurczaka. ale mam nadzieje ze warto:D
Wiem wiem, ale warto. Trzeba byc wytrwałym ... :)


akneraj widze ze ty tylko mi doradzasz jakbys mogla napisac do mnnie na gg byloby chyba latwiej moj numer gg wysle ci na meila:D sama zdecydujesz czy napisac czy nie:D
Niestety nie mam gg, ale pytaj turtaj, to niektórzy tez mogą korzystac, jesli bedą chcieli :)

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 450
a co z alkocholem:D jak wiadomo od czasu doo czasu wypada cos wypic:d co jest najlepsze??? podejrzewam ze browarek nie bardzo:( a wlasnie mecz ogladam;/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase dla 16 latka - Help

Następny temat

zastój w redukcji po 3 miesiacach ? co robic ?

WHEY premium