SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2 października - UFC Fight Night 193: Thiago Santos vs Johnny Walker

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Thiago Santos i Johnny Walker zmierzą się na wrześniowej gali UFC

Dwaj brazylijscy zawodnicy wagi półciężkiej UFC Thiago Santos i Johnny Walker będą mieli okazję zmierzyć się na wrześniowej gali.

Były pretendent do tytułu w wadze półciężkiej Thiago Santos zmierzy się z Johnnym Walkerem na gali UFC planowanej na 25 września. Gala nie ma jeszcze ogłoszonej lokalizacji. Informacje o walce podały serwisy Combate i MMA Fighting.

Thiago Santos (21-9 MMA, 13-8 UFC) zajmujący #4 miejsce w rankingu wygrał cztery walki z rzędu w latach 2018-2019, ale trafił na ciężki okres w ostatnich występach. Powróci do Oktagonu po trzech przegranych walkach. Po tym jak przegrał przez niejednogłośną decyzję z ówczesnym mistrzem Jonem Jonesem na UFC 239, Santos został poddany przez Glovera Teixeirę w listopadzie zeszłego roku. Na UFC 259 w marcu przegrał przez jednogłośną decyzję z Aleksandarem Rakicem.

Z kolei sklasyfikowany na #10 pozycji w rankingu Johnny Walker (18-5 MMA, 4-2 UFC) przerwał serię porażek w swojej ostatniej walce we wrześniu. Wówczas Walker skończył Ryana Spanna ciosami w szalonym tempie. W marcu miał walczyć z Jimmym Crute, ale wycofał się z walki z powodu naderwania mięśnia piersiowego.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Amy Kaplan / fansided.com

Jiri Prochazka odpowiedział na wyzwanie Thiago Santosa

Jiri Prochazka odpowiedział na propozycję Thiago Santosa, który zasugerował, że obaj powinni spotkać się w Oktagonie UFC w następnej walce.

Thiago Santosowi udało się w ostatni weekend powrócić na ścieżkę zwycięstw, wygrywając przez jednogłośną decyzję z Johnnym Walkerem na gali UFC Fight Night 193. Nie była to może najładniejsza wygrana w jego karierze, ale biorąc pod uwagę kierunek, w którym zmierzał po trzech porażkach z rzędu, liczy się tylko zwycięstwo.

Po odniesieniu tego cennego zwycięstwa, Santos powiedział, że w następnej walce chce się zmierzyć z dobrze zapowiadającym się pretendentem Jirim Prochazką.

Z kolei Prochazka w wielkim stylu wszedł do UFC, wygrywając przez nokaut z Volkanem Oezdemirem i Dominickiem Reyesem.

Przygotowując się do roli rezerwowego zawodnika dla walki o pas między mistrzem Janem Błachowiczem a Gloverem Teixeira na UFC 267, „Denisa” dał jasno do zrozumienia, że Santos będzie musiał poczekać zanim dostanie z nim walkę.

Jiri Prochazka
„Thiago, dziękuję za ofertę, ale w tej chwili przygotowuję się do walki z Błachowiczem lub Teixeirą, których znasz bardzo dobrze.”

https://twitter.com/jiri_bjp/status/1444606794354016256?s=20

Jiri Prochazka to jeden z najbardziej ekscytujących nowych zawodników UFC w ostatnich latach i jeśli Santos będzie w stanie zawalczyć jeszcze lepiej niż w ostatnich kilku walkach, to w przyszłości może to być naprawdę fajny pojedynek.

Na razie jednak Jiri Prochazka będzie czekał na potencjalną okazję do przejęcia tytułu mistrza w wadze 205 funtów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Sean M. Haffey/Getty Images

Thiago Santos zapowiada pełną przemocy i brutalności walkę z Johnnym Walkerem na gali UFC Fight Night 197

Thiago Santos chce udowodnić, że wciąż jest groźnym zawodnikiem w dywizji półciężkiej UFC, mierząc się z Johnnym Walkerem w walce wieczoru wrześniowej gali UFC Fight Night 197.

Thiago Santos (21-9 MMA, 13-8 UFC) spróbuje przerwać serię trzech przegranych walk, kiedy spotka się z Johnnym Walkerem (18-5 MMA, 4-2 UFC) na gali zaplanowanej na 25 września. To ważna walka dla jego kariery. „Marreta” zalicza obecnie spory spadek wyników w swojej karierze.

Po podjęciu walki z Jonem Jonesem i porażce przez niejednogłośną decyzję w lipcu 2019 roku, Santos był wyłączony z akcji przez 17 miesięcy z powodu podwójnej operacji kolana. Od tego czasu poniósł porażkę przez poddanie z Gloverem Teixeirą w eliminatorze do tytułu, a następnie przegrał przez decyzję z Aleksandarem Rakicem w marcu.

Santos powiedział, że jego seria porażek nie świadczy o jego talencie lub jego braku i zamierza udowodnić w następnej walce, że to stwierdzenie jest prawdziwe.

Thiago Santos
„Pokażę 25 września, że zasługuję na bycie zawodnikiem UFC, że zasługuję na bycie numerem #4 w rankingach wagi półciężkiej” – powiedział Santos w rozmowie z MMA Junkie. „Muszę pokazać wszystkim, kim jestem. Myślę, że w mojej ostatniej walce nie pokazałem kim jestem. W tej walce chcę pokazać wszystkim, że jestem lepszy niż przed moją operacją. Postaram się skończyć tę walkę. (…) Pokażę wszystkim, że zasługuję na powrót do rywalizacji o pas”.


Santos powiedział na początku tego roku, że oglądał niedawną walkę Jiriego Prochazki z Dominickiem Reyesem i typował Czecha jako swojego następnego przeciwnika. Nie doszło jednak do tego i zamiast tego zaproponowano mu Walkera, którego przyjął z radością, bo „kiedy masz trzy porażki z rzędu, nie możesz wybierać”.

Pojedynek Brazylijczyków jest ciekawym starciem dla fanów, ponieważ obaj panowie są zdolni do zakończenia walki przez nokauty. Santos powiedział, że nie ma nic do Walkera, ale zamierza pokazać w walce przemoc i brutalność.

Thiago Santos
„Szanuję go jako zawodnika, jako osobę, ale w dniu walki nie będzie żadnego szacunku, żadnej litości” – powiedział Santos. „Będę robił swoje. Postaram się go znokautować. (…) Będę go mocno kopał, będę go mocno uderzał, będę sprawiał mu ból i będę próbował go znokautować. Wykonam swoją pracę. Czuję się dużo lepiej niż w ostatniej walce. Czuję się bardziej pewny siebie, bardziej komfortowo i wykorzystam swoje doświadczenie i pokażę to wszystkim.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Misha Cirkunov vs Krzysztof Jotko na UFC Fight Night 193

Krzysztof Jotko poznał przeciwnika do swojej kolejnej walki na gali UFC Fight Night 193. Tym rywalem będzie schodzący do wagi średniej Misha Cirkunov.

Misha Cirkunov (15-6 MMA, 6-4 UFC) zadebiutuje w wadze średniej w walce z Krzysztofem Jotko (22-5 MMA, 9-5 UFC) na gali UFC Fight Night 193, która odbędzie się 2 października. Wydarzenie to nie ma jeszcze znanej lokalizacji.

Łotewsko-kanadyjski zawodnik Misha Cirkunov z różnym skutkiem kończy swoje pojedynki. W ostatnich czterech występach w UFC poddał Patricka Cumminsa i Jimmy’ego Crute’a. Przegrał natomiast przez TKO z Johnnym Walkerem, a w marcu przegrał przez TKO w pierwszej rundzie z Ryanem Spannem. Teraz będzie musiał zbijać dodatkowe 20 funtów na spotkanie z Jotko.

Krzysztof Jotko, który od dłuższego czasu dobrze radzi sobie w wadze średniej, w maju na gali UFC on ESPN 23 przerwał swoją passę trzech zwycięstw. Polak przegrał przez decyzję z mocnym Seanem Stricklandem. Wcześniej Jotko pokonał przez decyzje Alena Amedovskiego i Eryka Andersa oraz w międzyczasie przez niejednogłośną decyzję Marca-Andre Barriaulta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Niko Price vs. Alex Oliveira na UFC Fight Night 193

Efektownie walczący półśredni zawalczą na październikowej gali.

Jak poinformował portal MMAjunkie.com, podczas gali UFC Fight Night 193 dojdzie do pojedynku w limicie kategorii półśredniej pomiędzy Niko Pricem (14-5 2 NC, 6-5 2 NC w UFC) i Alexem Oliveirą (22-10-1 2 NC, 11-8 1 NC w UFC).

Price nie wygrał walki od ponad roku, w ostatnich trzech występach notował porażki w rywalizacji z Vicente Luque i Alexem Pereirą a pojedynek z Donaldem Cerrone uznano za nieodbyty z powodu dopingowej wpadki Niko. Pierwotnie starcie z Kowbojem zakończyło się remisem z powodu odjęcia punktu Price’owi za kilkukrotne trafienie rywala palcem w oko.

Oliveira również chce wrócić do zwycięstw po ostatnim roku niepowodzeń i przegranych w walkach z Shavkatem Rakhamonovem i Randym Brownem. Wcześniej Alex przez decyzje sędziów pokonał Petera Sobottę i Maxa Griffina.

Gala UFC Fight Night 193 odbędzie się 2 października w UFC APEX, w walce wieczoru Thiago Santos podejmie Johnny’ego Walkera w limicie dywizji półciężkiej. Podczas eventu wystąpi także Krzysztof Jotko podejmując Mishę Cirkunova.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 193: Santos vs. Walker

Data: 2.10.2021
Miejsce: UFC Apex, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna

Walka wieczoru
205 lbs.: Thiago Santos vs. Johnny Walker

Co-main event
185 lbs.: Kevin Holland vs. Kyle Daukaus

170 lbs.: Alex Oliveira vs. Niko Price
205 lbs.: Misha Cirkunov vs. Krzysztof Jotko
135 lbs.: Aspen Ladd vs. Macy Chiasson
155 lbs.: Alexander Hernandez vs. Mike Breeden

Karta wstępna
155 lbs.: Joe Solecki vs. Jared Gordon
125 lbs.: Antonina Shevchenko vs. Casey O’Neill
135 lbs.: Bethe Correia vs. Karol Rosa
155 lbs.: Devonte Smith vs. Jamie Mullarkey
135 lbs.: Douglas Silva de Andrade vs. Gaetano Pirrello
135 lbs.: Stephanie Egger vs. Shanna Young
135 lbs.: Alejandro Perez vs. Johnny Eduardo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 193: Santos vs. Walker - wyniki ważenia

Ważenie przed galą UFC Fight Night 193: Santos vs. Walker odbędzie się o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Karta główna (godzina 1:00)

Walka wieczoru
205 lbs.: Thiago Santos (206) vs. Johnny Walker (204.5)

Co-main event
185 lbs.: Kyle Daukaus (185.5) vs. Kevin Holland (183.5)

170 lbs.: Alex Oliveira (169.5) vs. Niko Price (170.5)
205 lbs.: Misha Cirkunov (185.5) vs. Krzysztof Jotko (185.5)
135 lbs.: Macy Chiasson (136) vs. Aspen Ladd (137)* – walka odwołana
155 lbs.: Mike Breeden (158.5)** vs. Alexander Hernandez (154.5)

Karta wstępna (godzina 22:00)
155 lbs.: Jared Gordon (155) vs. Joe Solecki (155.5)
125 lbs.: Casey O’Neill (125) vs. Antonina Shevchenko (125.5)
135 lbs.: Bethe Correia (138.5)*** vs. Karol Rosa (135.5)
155 lbs.: Jamie Mullarkey (155.5) vs. Devonte Smith (155.5)
135 lbs.: Gaetano Pirrello (134.5) vs. Douglas Silva de Andrade (135)
135 lbs.: Stephanie Egger (135) vs. Shanna Young (134.5)
135 lbs.: Johnny Eduardo (135.5) vs. Alejandro Perez (136)

*- Aspen Ladd przekroczyła limit wagi koguciej o 1 funt. Walka z Macy Chiasson została odwołana ze względu na zły stan zdrowia Ladd
**- Mike Breeden przekroczył limit wagi lekkiej o 2,5 funta
***- Bethe Correia przekroczyła limit wagi koguciej o 2,5 funta



Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-10-01 20:53:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Krzysztof Jotko czerpie inspirację z legendy boksu przed walką z Mishą Cirkunovem na gali UFC Fight Night 193

Krzysztof Jotko jako inspirację do walki z Mishą Cirkunovem na gali UFC Fight Night 193 stawia legendę boksu Mike’a Tysona. Jotko zamierza pokazać jak poprawił swoją stójkę.

Misha Cirkunov (15-6 MMA, 6-4 UFC) zejdzie z wagi półciężkiej do średniej na walkę z Krzysztofem Jotko (22-5 MMA, 9-5 UFC) podczas sobotniej gali w UFC Apex w Las Vegas.

Jotko powiedział, że nie jest mu obce mierzenie się z większymi przeciwnikami i dodał, że wraca myślami do cytatu Tysona o tym, jak szybkość i ruch mogą pokonać rozmiar i siłę.

Krzysztof Jotko
„Oglądam jego walki”, powiedział Jotko podczas dnia medialnego przed UFC Fight Night 193. „Oto co wiem: Od 2015 roku nigdy nie przekroczył drugiej rundy. Tyle wiem. Zobaczymy (czy to będzie szybka walka).

Chcę wrócić do wygrywania i chcę pokazać kim jestem, chcę pokazać moje eksplozywne uderzenia i to, że tym razem mogę dominować i kontrolować walkę.”


Jotko ma za sobą przegraną przez jednogłośną decyzję z Seanem Stricklandem na UFC on ESPN 23 w maju. Wcześniej wygrał trzy walki z rzędu i teraz ma nadzieję na powrót na ścieżkę zwycięstw.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

"Zamierzam zmiażdżyć tę dywizję” – Johnny Walker 2.0 nadchodzi i zapowiada rychłe przejęcie panowania w dywizji półciężkiej UFC

Minęło 13 miesięcy, odkąd Johnny Walker postawił stopę w klatce UFC, ale brazylijski półciężki wierzy, że zmiany, które poczynił w tym czasie, pozwolą mu osiągnąć sukces w walce z Thiago Santosem w sobotnią noc na gali UFC Fight Night 193.

Johnny Walker
"To było tak dawno, prawda?" – powiedział Walker podczas dnia medialnego. "Trochę więcej niż jeden rok. Moja ostatnia walka była w Vegas przeciwko Ryanowi Spannowi. To była długa podróż. Tak wiele się przez to nauczyłem."


Walker w swojej ostatniej walce zdobył bardzo potrzebne zwycięstwo przez TKO nad obiecującym Ryanem Spannem. Zwycięstwo to przerwało złą passę dwóch przegranych walk Walkera i wydawało się, że ponownie znalazł się na właściwej drodze, kiedy odniósł trzy zwycięstwa, rozpoczynając swoją karierę w UFC. Jednak naderwany mięsień piersiowy zmusił go do pozostania na uboczu przez dłuższy czas.

Walker powiedział, że nie siedział bezczynnie podczas swojej przerwy i zamiast tego skorzystał z okazji, aby zreorganizować całe swoje podejście do kariery.

Johnny Walker
"To było trudne, ale było to naprawdę dobre dla mojego życia osobistego, ponieważ zdałem sobie sprawę z tak wielu rzeczy, które muszę zrobić, aby stać się tym, kim chcę być. Myślę, że teraz jestem bardziej dojrzały, prawda? Mam więcej doświadczenia, i nauczyłem się, jak działa moje ciało, co muszę zrobić, aby stać się mistrzem, i nauczyłem się na wszystkich błędach. Teraz jestem oddany sobie. Jestem odpowiedzialny za moje życie, za moją rodzinę.

Mam o co walczyć, a poza tym zdałem sobie sprawę z tego, jak to, co robię wpływa na moje życie. Ponadto zobowiązałem się dbać o siebie, zamierzam poświęcić na to 100 procent mojego czasu, więc po prostu trenuję, jem, śpię, powtarzam to każdego dnia. Skupiam się na mojej diecie. Zapobieganie kontuzjom. Poprawiam wszystkie moje umiejętności, technikę, a w sobotę wieczorem zobaczycie wielkie rezultaty 100-procentowego skupienia. Wiecie, żyję teraz jak mistrz."


Johnny Walker (18-5 MMA, 4-2 UFC) powraca do akcji na sobotniej gali UFC on ESPN 193, gdzie w UFC Apex zmierzy się z innym pretendentem do tytułu Thiago Santosem (21-9 MMA, 13-8 UFC).

Jest to kluczowy pojedynek w dywizji 205 funtów. Santos jest obecnie na 5. miejscu w rankingu wagi półciężkiej UFC, a Walker zajmuje 10. pozycję. Jednak dla Walkera, numer przy jego nazwisku nie jest tym, co jest najważniejsze. Zamiast tego skupia się on na pokazaniu tego jak się poprawił, jaki poczynił postęp pracując pod okiem Johna Kavanagha w SBG Ireland.

Johnny Walker
"Poprawiłem każdą umiejętność. John Kavanagh jest bardzo inteligentny. On nie uczy bzdur. Uczy rzeczy, które będą działać. Poprawiłem wszystkie swoje umiejętności: moje jiu-jitsu, mój boks, muay thai, zapasy. Trenujemy tam wszystko, więc po prostu wszedłem na inny poziom.”


Mając 29 lat, Walker wchodzi w swój najlepszy czas. Pokazał już zdolność do robienia spektakularnych rzeczy w klatce, ale wierzy, że to, co zademonstrował do tej pory, to tylko wierzchołek góry lodowej. Z nowym skupieniem na wszystkich aspektach swojej kariery, Walker uważa, że wielkie rzeczy stoją przed nim, począwszy od sobotniej nocy.

Johnny Walker
"Jestem tutaj, aby przejąć panowanie. Zamierzam zmiażdżyć tę dywizję. Zamierzam przejąć ją na własność. To jest teraz moja dywizja. Jestem głodny. Jestem gotowy.

Jeśli wcześniej, jako młody facet bez doświadczenia, robiłem tyle bałaganu, to wyobraź sobie co będzie teraz, kiedy jestem skupiony na tym, mam większe doświadczenie. Jestem teraz mężczyzną. Nie jestem chłopcem i zamierzam przejąć kontrolę."


Kiedy Walker był już w stanie w pełni trenować, poinformował UFC, że jest gotowy do walki i nie był pewien kto będzie jego następnym przeciwnikiem. Kiedy dostał propozycję walki wieczoru z Santosem, mówi, że było to natychmiastowe "tak".

Johnny Walker
"UFC zaoferowało mi tę walkę. Bardzo się cieszę, że jest już legendą w Brazylii i przeciwnikiem z pierwszej piątki. Jestem po prostu szczęśliwy, to dla mnie duża szansa... On walczył o pas, więc to dla mnie dobry test. Jestem szczęśliwy i gotowy na to."


Johnny Walker wie, że w starciu przeciwko Thiago Santosowi musi uważać na kopnięcia i siłę Brazylijczyka. Walker jest jednak pewny, że nie tylko wygra walkę, ale skończy Santosa przed czasem, aby odnieść największe zwycięstwo w swojej karierze.

Johnny Walker
"Jestem bardzo nieprzewidywalny i dobry w parterze i w uderzeniach, mam dobre jiu-jitsu. Ale, lubię walkę na uderzenia i on też jest bardzo dobrym uderzaczem. To będą fajerwerki. Jestem gotowy... Nie chcę, żeby walka toczyła się na pełnym dystansie czasu, chcę go poddać lub znokautować. Chcę skończenia, ale jeśli będzie trwała pięć rund, to dobrze, jestem gotowy. Szukam jednak skończenia."


Jeśli Walker wygra walkę, wie, że będzie to największa wygrana w jego karierze. Oczekuje również, że będzie to dla niego awans do pierwszej piątki dywizji i będzie o jedną lub dwie wygrane od walki o pas UFC, co jak twierdzi nastąpi w przyszłym roku.

Johnny Walker
"Mam nadzieję, że umieści mnie to w pierwszej piątce, a potem będę o jedną lub dwie duże walki od pojedynku o pas. Myślę, że dostanę walkę o tytuł w przyszłym roku, jestem gotowy.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 193: Santos vs. Walker – wyniki walk

Wyniki walk gali UFC Fight Night 193: Santos vs. Walker podczas której w walce wieczoru w wadze półciężkiej zmierzą się Thiago Santos i Johnny Walker.

Gala rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego.

Walka wieczoru:
205 lbs.: Thiago Santos pokonał Johnny’ego Walkera przez jednogłośną decyzję

Karta główna (godzina 1:00 czasu polskiego):
185 lbs.: Kyle Daukaus vs. Kevin Holland – no contest (przypadkowe zderzenie głowami) 3:43, runda 1
170 lbs.: Niko Price pokonał Alexa Oliveirę przez jednogłośną decyzję
205 lbs.: Krzysztof Jotko pokonał Mishę Cirkunova przez niejednogłośną decyzję
158,5 lbs.: Alexander Hernandez pokonał Mike’a Breedena przez KO (cios) 1:20, runda 1

Karta wstępna (godzina 22:00 czasu polskiego):
155 lbs.: Jared Gordon pokonał Joe Soleckiego przez niejednogłośną decyzję
125 lbs.: Casey O’Neill pokonała Antoninę Shevchenko przez TKO (ciosy) 4:47, runda 2
138,5 lbs.: Karol Rosa pokonała Bethe Correię przez jednogłośną decyzję
155 lbs.: Jamie Mullarkey pokonał Devonte Smitha przez TKO (ciosy) 2:51, runda 2
135 lbs.: Douglas Silva de Andrade pokonał Gaetano Pirrello przez KO (ciosy) 2:04, runda 1
135 lbs.: Stephanie Egger pokonała Shannę Young przez TKO (łokieć) 2:22, runda 2
135 lbs.: Alejandro Perez pokonał Johnny’ego Eduardo przez poddanie (dźwignia na rękę) 4:13, runda 2


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-10-03 08:57:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC Fight Night 193: Santos vs. Walker – bonusy i konferencja

Czworo zawodników otrzymało dodatkowe 50 000 dolarów.

Po wczorajszej gali UFC Fight Night 193 władze organizacji zdecydowały o przyznaniu czterech nagród za najlepsze występy eventu.

W walce otwierającej galę Alejandro Perez poddał Johnny’ego Eduardo dosyć rzadką dźwignią na rękę polegająca na zablokowaniu ręki przeciwnika swoją nogą i kontroli karku przeciwnika.

Douglas Silva de Andrade dopisał do swojego rekordu piątą wygraną w UFC, Brazylijczyk lewym sierpem posłał chcącego kopać Gaetano Pirrello a ciosami z góry przekonał sędziego do interwencji.

Jamie Mullarkey początkowo przegrywał starcie z Devonte Smithem, ale w drugiej odsłonie znalazł swój rytm, naruszył rywala a następnie serią uderzeń pod siatką odprawił rywala.

Casey O’Neil nadal legitymuje się rekordem bez porażek a teraz ma na koncie osiem zwycięstw. Wczoraj Australijka zdominowała Antoninę Shevchenko, walka zakończyła się na korzyść 23-latki w drugiej rundzie po gradzie uderzeń w parterze.

Poniżej video z pogalowej konferencji.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Thiago Santos przełamał niemoc po serii porażek, odnosząc zwycięstwo nad Johnnym Walkerem na UFC Fight Night 193

Thiago Santos odniósł w sobotę jedno z najważniejszych zwycięstw w swojej karierze, pokonując Johnny’ego Walkera w głównym pojedynku wieczoru gali UFC Fight Night 193.

Po trzech porażkach z rzędu i poważnej operacji podwójnej rekonstrukcji kolana, Thiago Santos musiał pokazać, że nadal jest ważnym graczem w wadze półciężkiej. Udało mu się to w dużej mierze, dzięki zwycięstwu w starciu z Johnnym Walkerem na przestrzeni pięciu rund.

Walka w wadze 205 funtów była główną walką wieczoru gali UFC Fight Night 193, która odbyła się w UFC Apex w Las Vegas.

Początek walki to metodyczne podejście z obu stron. Santos i Walker pracowali, aby ustalić zasięg swoich uderzeń chociaż częstotliwość wyprowadzania ciosów była niewielka. Na początku to Walker inicjował ataki, podczas gdy Santos wyprowadzał kopnięcia na głowę. Ostatecznie, niewiele się działo po obu stronach przez pierwszych pięć minut.

Więcej akcji pojawiło się na początku drugiej rundy. Walker poczęstował Santosa kilkoma mocnymi kopnięciami na nogę, a Santos spróbował obalenia, które doprowadziło do szamotaniny i dzikiej wymiany ciosów. Obaj panowie nieznacznie chybili w kilku niszczycielskich wymianach, po czym weszli w rytm podobny do tego z pierwszej rundy. Kopnięcia na nogi w wykonaniu Walkera były bite z dużą siłą przez cały czas trwania walki, podczas gdy Santos odpowiadał potężnymi kopnięciami w okolice tułowia, co było najlepszym momentem po 10 minutach akcji.

Gdy walka przeniosła się do trzeciej rundy, Santos zdawał się odnajdywać swój rytm uderzania. Trafił Walkera kopnięciami na głowę i kilkoma solidnymi kontrującymi ciosami. Walker miał problemy z odnalezieniem swojego zasięgu i spędził większość rundy poruszając się po zewnętrznej oktagonu, przyjmując kopnięcia, co uwidoczniło się w siniakach na jego nodze wykrocznej.

Walka weszła w decydującą fazę dwóch ostatnich rund i szachowa rozgrywka trwała dalej. Santos był nadal zaangażowany w wyprowadzanie kopnięć i był bardzo bliski trafienia rywala mocnymi bombami. Ofensywa Walkera stała się stosunkowo niemrawa. Próbował atakować nogi Santosa kopnięciami frontalnymi na kolano. Trafił też ładnym prawym sierpowym po tym jak Santos przyjął jedno z jego kopnięć.

W ostatniej rundzie, obaj zawodnicy dążyli do zwycięstwa przed czasem. Wymieniali się kopnięciami i ciosami, aż Santos wyprowadził potężny lewy sierpowy, który oszołomił Walkera. Ten jakimś cudem nie upadł, po czym próbował się odegrać. Santos był jednak skupiony, dzięki czemu uniknął ciosu mogącego zmienić przebieg walki. Santos otrzymał solidne kopnięcie w ostatnich sekundach walki.

Thiago Santos pokonał Johnny’ego Walkera przez jednogłośną decyzję (48-47, 48-47, 48-47)

Thiago Santos odniósł zwycięstwo po raz pierwszy od lutego 2020 roku. Ujawnił też po walce, że była to ostatnia walka w jego kontrakcie z UFC i poprosił prezydenta UFC Danę White’a i matchmakera Micka Maynarda o więcej pieniędzy.

Thiago Santos
„Przede wszystkim muszę coś powiedzieć: ludzie wiedzą przez co przeszedłem (z moimi kontuzjami i porażkami)”, powiedział Santos w wywiadzie po walce. „Walczę każdego dnia, żeby tu być i nie przestanę”.


Johnny Walker poniósł trzecią porażkę w czterech ostatnich walkach. W poprzedniej walce pokonał przez KO w pierwszej rundzie Ryana Spanna.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

14 sierpnia - UFC Fight Night Derek Brunson vs Darren Till w planach

Następny temat

MMA-Zero G: Galactic Combat - MMA w kosmosie to realna koncepcja czy bujda na resorach?

WHEY premium