SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

1 cykl metanabolu

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 562 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7478
METANABOL

Metanabol ( metandienon) jest w tej chwili jednym z najbardziej popularnych sterydów stosowanych w naszym kraju. Sięgają po niego głównie początkujący kulturyści. Zażywany głównie poprzez chęć jak najszybszego zwiększenia masy ciała. Przedawkowanie leku może wywołać skutki uboczne takie jak : żółtaczkę cholestatyczną , uszkodzenie wątroby, u ludzi młodych może prowadzić do hamowania wzrostu, u dzieci do przedwczesnego kostnienia chrząstek. Należy wspomnieć również o przeciwwskazaniach do zażywania leku. Są to m.in.: nadwrażliwość na lek, nowotwory, zaburzenia elektrolitowe serca, cukrzyca.

Metanabol jest pochodną metylotestosteronu, od którego różni się tym, że zawiera między pierwszą a drugą pozycją węgla podwójne wiązanie. Zmiana taka w budowie chemicznej powoduje spotęgowanie działania anabolicznego. Azot zostaje użytkowany na odbudowę masy mięśniowej, wapń natomiast wbudowywany jest do tkanki kostnej. Istotnym warunkiem uzyskania tego efektu jest dieta bogata w pełnowartościowe białko z odpowiednią zawartością węglowodanów i tłuszczów. Przy ubogo białkowej diecie masa ciała może nawet się zmniejszyć ( w wyniku wzmożonego katabolizmu tłuszczów.

Działanie anaboliczne ujawnia się po 2-3 dniach przyjmowania leku, osiąga maksimum po 10-15 dniach i utrzymuje się przez okres kilku tygodni. Lek stosuje się przez 4 tygodnie. Po miesięcznej przerwie przyjmowanie leku można powtórzyć. Podczas dłuższego stosowania wskazana jest kontrola czynności wątroby przez lekarza.

Polski metanabol produkowany jest po postacią tabletek przez Jelfa. Tabletki mogą zawierać 1 mg lub 5 mg metanandienonu. Pakowane są w podłużne paski po 20 sztuk. Sprzedawany na receptę - kosztuje kilka złotych. Cena czarnorynkowa wynosi od 50-60 zł. za 100 tabletek.

Metanabol (Metadienon , 17alfa-metylo-androsteDION)

Formy leku dostępne w Polsce:
Tabletki po 1mg i 5mg , opakowania po 10 sztuk .
Wybrane inne preparatu metandienonu
Stenolon 5mg (Czechy) , Naposim 5mg (Rumunia)
Pronabol (Indie) Anabol Tabletes 5mg(Tajlandia) Dianabol 5mg(USA)

Ze względu czysto praktycznych tabletki 1mg nie sa stosowane w
kulturystyce, równiez krem zawierający metandienon nie ma wiekszego
zastosowania . Metanabol jest barzo zbliżony budową
chemiczną do związku pokrewnego testosteronu-metylotestosteronu. Zmiana
wiązania na podwójne między 1 a 2 atomem węgla w cząsteczce powoduje, że w
przeciwieństwie do metylotestosteronu , posiada znacznie silniej wyrażone
właściwości anaboliczne, słabiej androgenne .
W zwiazku z tym że posiada działanie androgenne wpływa naukład
podwzgórza-przysadka-jądra hamując wydzielenie własnego testosteronu o ok.
1/3. Silne właściwości anaboliczne
powodują duży przyrost masy mięśniowej, szczególnie jak jest łączony z
testosteronem . Dianabol jest środkiem, który szczególnie łatwo aromatyzuje
i konwertuje do estrogenów, a duży przyrost masy mięsniowej połaczony jest z
zatrzymaniem w tkankach organizmu dużych ilości wody . Dlatego często jest
stosowany antyestrogen Nolvadex (tamoksyfen) , który zmniejsza odkładanie
wody i zapobiega ginekomastii. Dawka dzienna metanabolu dzielona jest na
kilka dlatego, że związek ten posiada krótki okres półtrwania w organizmie .
Rozsądny wydaje się podział na 3-4 dawek na dobę przyjmowanych po posiłku.
Dawki jakie najczęściej stosowane w kulturystyce to 15mg do 50 mg ( i dużo
więcej )
Nie powinno się stosować tego medykamentu jeżeli ktos wcześniej cierpiał na
wirusowe zapalenie wątroby lub jeżeli ktoś jest wrażliwy na ten lek .
Dianabol jest często łączony z preparatami domięśniowymi. Najpopularniejsze
to: Sustanon , omandren , deca , winstrol , oxandrolon i wszelkie rodzaje
testosteronu .
Aby zminimalizować skutki uboczne , nie powinno się go brac dłużej niż 6 tygodni .

Przygotował - SCREAM

scream@kulturystyka.pl


METANABOL-METANDIENON


Metanabol (Metandienon, 17 alfa-metylo-androstendion)
Dianabol, pełna nazwa chemiczna 17 beta-hydroksy-17
metyloandrosta 1,4 dien-3on.
Formy leku dostępne w Polsce:
- tabletki po 1mg i 5mg; pakowane po20 sztuk.
Wybrane inne preparaty metandienonu:
- Stenolon 5mg (Czechy)
- Naposim 5mg (Rumunia)
- Pronabol (Indie)
- Anabol Tablets 5mg (Tajlandia)
- Dianabol 5mg (USA)

Ze względów czysto praktycznych tabletki 1mg nie są stosowane w dopingu kulturystycznym. Również krem zawierający metandienon nie ma większego zastosowania w kulturystyce (z wyjątkiem leczenia trudno gojących się ran skóry, które mogły pojawić się w wyniku mechanicznego uszkodzenia powłok ciała). W medycynie krem stosowany jest w leczeniu m.in trudno gojących się ran, oparzeniach, odmrożeniach, w owrzodzeniach podudzi, w zmianach po rentgenoterapii i fizykoterapii. Tabletki natomiast mają zastosowanie m.in. w dużej grupie chorób z ujemnym bilansem azotowym (w chorobach jelit, w marskości wątroby) oraz w oparzeniach, w zanikach mięśniowych, w wyniszczeniu spowodowanym chorobami zakaźnymi np. AIDS, w niektórych chorobach nowotworowych, w anoreksji w stanach zwiększonego zapotrzebowania na białko i aminokwasy. Zwykle stosuje się go w dawkach 10-15mg dziennie czyli od 2-3 tabletek na 24 godziny. W niemieckiej instrukcji dołączonej do opakowania preparatu Dianabol zalecane jest stosowanie przez pierwsze 3-4 dni przyjmowania dianabolu 20mg dziennie - tabletki po 5 mg. Po czterech dniach zalecana dawka to 5-10mg dziennie w dwóch pojedyńczych dawkach (dawki te mają zastosowanie w przypadku leczenia chorób przebiegających z ujemnym bilansem azotowym).
W instrukcji dołączonej do oryginalnego rosyjskiego opakowania Metandrostenolonu czytamy m.in., że lek powinien być przyjmowany przed lub w czasie jedzenia. Dawka dla dorosłych zwykle wynosi 10-15mg na dzień.
W niektórych wypadkach, przy wyraźnych wskazaniach lekarskich dawka może być zwiększona do 30-50mg dziennie, jednorazowo 10mg. Przy długotrwałym, przewlekłym leczeniu zalecana jest przez producenta dawka dobowa 5-10mg.
Czas leczenia Metandrostenolonem nie powinien przekraczać 4-8 tygodni, a przerwy pomiędzy cyklami leczenia powinny wynosić co najmniej 1-2 miesięcy. W czasie leczenia Metandrostenolonem powinny być przyjmowane z pokarmem odpowiednio większe ilości wartościowego białka zwierzęcego, węglowodanów, soli mineralnych, witamin. Lek powinien być chroniony od światła, przechowywany w temperaturze pokojowej lub niższej.

METANABOL JEST I CHYBA DŁUGO JESZCZE BĘDZIE NAJPOPULARNIEJSZYM ANABOLIKIEM W NASZYM KRAJU.

Warto mieć na uwadze to, że jako doustny 17 alfa metylo-steryd jest w znacznym stopniu hepatotoksyczny szczególnie stosowany w większych dawkach niż to zostało podane wyżej (15mg na dobę) przez okres dłuższy niż 4 tygodnie. Dłuższe stosowanie zawsze powinno się odbywać z jednoczesną kontrolą tzw. wskaźników wątrobowych. Zwykle metandienon stosowany jest w cyklach łącznie z jedną z form domięśniowych testosteronu np: z Omnadrenem 250, Testosteronem prolongatum, lub Testosteronem propionicum. Metandienon jest bardzo zbliżoną budową chemiczną do związku pokrewnego testosteronu - metylotestosteronu. Zmiana wiązania na podwójne między 1, a 2 atomem węgla w cząsteczce powoduje, że w przeciwieństwie do metylotestosteronu, posiada znacznie silniej wyrażone właściwości anaboliczne, słabiej androgenne.

W związku z tym, że posiada jednak działanie androgenne wpływa na układ podwzgórze-przysadka-jądra hamując wydzielanie endogennego (własnego) testosteronu o ok.1/3. Silne właściwości anaboliczne powodują duży przyrost masy mięśniowej, szczególnie gdy jest łączony z testosteronem. Dianabol jest środkiem, który szczególnie łatwo aromatyzuje i konwertuje do estrogenów, a duży przyrost masy mięśniowej polączony jest z zatrzymywaniem w tkankach organizmu dużych ilości wody. Dlatego często w kulturystyce używany jest antyestrogen tamoxifen, który przyjmowany równolegle zmniejsza odkładanie wody i zapobiega ginekomasti. Dawka dzienna metandienonu dzielona jest na kilka dlatego, że związek ten posiada krótki okres półtrwania w organizmie. rozsądny wydaje się podział na 3-4 dawek na dobę przyjmowanych po posiłku. Istnieje forma dopuszczana do obrotu weterynaryjnego na rynku amerykańskim w formie zastzryków domięśniowych. Dianabol do wstrzykiwań produkowany jest przez meksykańską firmę i pakowany w buteleczki o pojemności 50ml. 1ml roztworu zawiera 25mg czynnego D-bolu. Okres półtrwania tej formy doustnej D-bolu w organizmie jest krótszy niż formy doustnej i wynosi ok. 1 godziny, a więc efekt anaboliczny również trwa bardzo krótko. Aby uzyskać jakikolwiek efekt anaboliczny stosując tę formę Dianabolu stosuje się częste wstrzyknięcia podskórne lub domięśniowe, nawet 6 razy dziennie, małych objętości płynu. Warto zaznaczyć, że po podaniu domięśniowym D-bol nie ulega inaktywacji w efekcie pierwszego przejścia przez wątrobę lecz dostaje się, z pominięciem wątroby od razu do tkanki mięśniowej. Nie jest przez to hepatotoksyczny i jest bezpieczniejszy m.in. dla kulturystów obciążonych wywiadem żółtaczkowym.Warto także zaznaczyć, że ze względu na drogę podania również dawki powinny być odpowiednio mniejsze.

DAWKI STOSOWANE W KULTURYSTYCE.
Większość źródeł podaje dawki od 15mg do 50mg na dobę, w zależności od stopnia zaawansowania i przede wszystkim wyjściowej masy ciała. Wyższe dawki niż 50mg na dobę wydają się zupełnie bezsensowne i mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a także inne niebezpieczne następstwa np. w postaci nadciśnienia, obrzęków, przeciążenia serca (przyrost wagi jest znacznie szybszy niż zmiany adaptacyjne krążenia, serce "nie nadąża" za szybkim wzrostem wagi ciała), łysienia, zmian zapalnych skóry, ginekomastii. To, że przytoczyłem dawki nawet 3 razy większe niż te, które są zalecane zwykle przez lekarzy nie oznacza wcale, że nie można sobie uszkodzić wątroby np. dawką 15mg metandienonu jeżeli wcześniej chorowaliście na wirusowe zapalenie wątroby lub jesteście szczególnie wrażliwi na ten lek. Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszeniu masy ciała zamiast powiększeniu, zażółceniu skóry, osłabieniu objawach podobnych jak w czasie przeziębienia nudnościach, wymiotach powinno się przerwać cykl i udać do lekarza.

Przestrzegam przed przyjmowaniem sterydów z jednoczesnym, nawet okazjonalnym, piciem alkoholu.

Dianabol jest doustnym anabolikiem i często jest łączony z preparatami domięśniowymi. Najpopularniejszymi w polsce są domięśniowe formy testosteronu: Testosteron prolongatum Testosteron propionicum, Omnadren 250. Z preparatów zagranicznych: Deca-Durabolin, Sustanon, Testovir Depot, Winstrol Depot, Oxandrolone.

CYKLE STERYDOWE.
Poniżej kilka cykli z użyciem dianabolu. Zgodnie z zasadą, że cykl przyjmowania anaboliku powinien być możliwie jak najkrótszy, a przy tym najbardziej efektywny tzn. dający przyrost masy mięśniowej i obciążony możliwie najmniejszymi działaniami ubocznymi, czas przyjmowania dianabolu w podanych przykładach nie przekracza 6 tygodni.
Dawka sterydów anaboliczno-androgennych powinna być dobrana indywidualnie, dla każdego przyjmującego z osobna, przez lekarza, który również będzie mógł monitorować stan pacjenta w czasie całego cyklu. Chcę w tym miejscu jasno stwierdzić, że przyjmowanie sterydów anabolicznych bez jednoczesnej opieki lekarskiej jest równie niebezpieczne jak wspinaczka wysokogórska bez asekuracji. Po kilu latach obserwacji jestem zdania, że sterydy anaboliczne, podobnie jak inne grupy środków farmakologicznych, używek, o potencjale silnie uzależniającym powinny, być pod kontrolą.

Podane tabele, podobnie jak wszystkie następne, nie są gotowym wzorem do przyjmowania sterydów anabolicznych.

Cykl 1

Tygodnie

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Metanabol
tab. po 5mg
4 tab/dz
5 tab/dz
6 tab/dz
6 tzb/dz
5 tab/dz
4 tab/dzPierwszym środkiem anabolicznym, po który zwykle sięgają polscy kulturyści jest metanabol (dianabol). Metanabol jest doustnym sterydem anabolicznym, w kulturystyce używanym w formie tabletek po 5mg. Zwykle, niestety, bardzie dostępny jest na czarnym rynku jest pochodzący zza wschodniej granicy Metandrostenolon. Jego cena jest konkurencyjna w stosunku do polskiego preparatu dianabolu. Za 100 tabletek rosyjskiego D-bolu płaci się ok. 40zł za polski trzeba zapłacić ok. 60zł. Ale nie dajcie się zwieść cenie, nikt tak naprawdę nie wie co prócz właściwego D-bolu może zawierać rosyjski Metandrostenolon, przypuszcza się, że toksyczny dla wątroby, prawie zupełnie pozbawiony działania anbolicznego, 17 alfa metylotestosteron. Polski Dianabol ma dobrą opinię w kręgach kulturystycznych nawet w USA gdzie jego duże ilości znajdują się na miejscowym czarnym rynku. Często znajdowałem pochlebną opinię o nim w amerykańskich wydawnictwach poświęconych kulturystyce.
Cykl 2

Tygodnie

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Metanabol
20 mg/dz
20 mg/dz
25 mg/dz
30 mg/dz
25 mg/dz
20 mg/dz

Testosteron
Prolongatum
1amp=100mg
100 mg/t.
200 mg/t.
200 mg/t.
300 mg/t.
200 mg/t.
100 mg/t.


HCG


6 000 j.m./t.
6 000 j.m./t.Clomifen
1tab=50mg
2 tab/dz
1 tab/dz
Wykorzystany w tym cyklu Enanthat testosteronu wykazuje silne działanie androgenne, blokuje podwzgórze przysadkę mózgową i jądra stąd w celu uniknięcia zupełnego wypadnięcia funkcjonalnego androgenów po 6 tygodniach takiego cyklu zwykle stosowane są leki odblokowujące wydzielanie testosteronu przez jądra. W tym celu stosowana jest gonadotropina kosmówkowa (HCG), która posiada działanie takie jak przysadkowy LH oraz pobudzający do wydzielania podwzgórze clomifen (Clostilbegyt). Zawsze w takiej kolejności, nigdy odwrotnie. U kulturystów z silnie wyrażoną ginekomastią na skutek działania estru testosteronu może się okazać konieczne stosowanie tamoxifenu w środku lub pod koniec cyklu. Tamoksifen łączy się kompetycyjnie z receptorami estrogenowymi w tkance tłuszczowej nie pozwalając na przyłączenie się do nich estrogenów powstałych w wyniku aromatyzacji pochodnych testosteronu.
Cykl 3

Tygodnie

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10-12


Metandrostenolon
15 mg/dz
20 mg/dz
25 mg/dz
30 mg/dz
30 mg/dz
25 mg/dz
20 mg/dz
25 mg/dz
Omnadren
250 mg/t.
500 mg/t.
750 mg/t.
500 mg/t.
500 mg/t.
250 mg/t.


HCG

6 000 j.m./t.
6 000 j.m./t.
4 000 j.m./t.Clomifen
1tab=50mg


2 tab/dz
1 tab/dz
Tamoxifen20 mg/dz
20 mg/dz
20 mg/dz


Clenbuterol
3 do 6 tab/dz
3 do 6 tab/dz
"Ciężki" i dłuższy od poprzednio wymienionych o 2 tygodnie cykl, w którym zastosowano większe ilości środków anabolicznych. Daje duży przyrost masy mięśniowej z dużą ilością tłuszczu i wody międzykomórkowej. W celu uniknięcia ginekomastii kulturyści posiadający predyspozycje do niej w środku cyklu włączają antyestrogen- tamoxifen (Nolvadex). Dla podtrzymania uzyskanej podczas cyklu masy mięśniowej, po zakończeniu przyjmowania sterydów anabolicznych, niektórzy kulturyści przyjmują clenbuterol.

Autor - rejch

off

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1549 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9462
Chyba opracowal...

"Carpe diem" bo "Panta rhei".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 593 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11324
z pewnoscia


Rafal20

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5
siemka potrzebuje dokłądnego opisu co do ruskiej metki mam jedno opakowanie czyli 100 tabletek waze koło 65 kg . wiec teraz jak to brac z zczym chodzi mi o ta regulacje lub leki na watrobe nie okłąmuje sie jestem żółto dziobem w tej sprawie wiec prosze mnie nie gnoic tylko jakos normalnie to opisac jak brac dziennie i wyjasnic co neico
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
LeBron777 CinemaStudio
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 7924 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 67920
1 na ch. odswiezasz cos sprzed 4lat ginomenie?
2 poszukaj leniu to bylo juz na forum setki razy
3 koks nie dla ciebie przy tak smiesznej wadze to tylko supla+dieta+trening
4 mylisz dzialy
5 WON!

co nas nie zabije - to nas wzmocni
moderator działu doping - [OFF]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 489
jaj mam takie pytanie chce zaczac cykl metki 100tabs 3/dzien i w jakim czasie cyklu mam zaczac stosowac clomid na odblokowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
LeBron777 CinemaStudio
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 7924 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 67920
w zadnym. po cyklu.

co nas nie zabije - to nas wzmocni
moderator działu doping - [OFF]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 489
no zle napisalem chodzilo mi po jakim czasie zakonczenia cyklu i przez jaki okres?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oto cykl... i kilka pytan

Następny temat

hcg&clomid

nutloveb