SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

18 lat, od czego zaczac?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam mam 18 lat i chcialem przybrac na masie miesniowej wkoncu;d
Mam silownie, wiec czemu ma stac nieuzywana... trzeba sie wziac za siebie:DNiestety narzekam na ból kregoslupa, jest on slaby(głownie w czesci lędzwiowej)... a wiec czy pominac na poczatku cwiczenia na niego czy wzmocnic go cwiczeniem wlasnie...
chcialbym abyscie mi pomogli w wybraniu dobrego planu dla mnie:) moze jakas dieta:) Z gory dzieki:) wczesniej widzialem kolega pisał o nieco podobym przypadku, lecz ja chcialbym sie dowiedziec indywidualnie dla siebie co i jak
Pozdrawiam...


Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 65

Wzrost: 175

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: dopiero zaczynam

Uprawiane inne sporty: Piłka nozna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławka,hantle,drązek,sztanga,

Dieta: Nie stosuje...

Przeciwskaznania medyczne: słaby kręgoslup

Zażywane suplementy: ----
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4493 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18884
zacząć od czytania
https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html 

Pozdro&Poćwicz

o jednym tylko marze, by kibic kibica nie wysyłał na cmentarze...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a no zapoznam sie, poczytam::)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z dieta dam sobie chwilowo spokoj;>
Ale zaczac, tych 4,5 tygodni ACT ?:) potem sie zobaczy co dalej... jak myslicie?

Chyba ze trening FBW?:D Wiem ze kolega cos takiego cwiczy pare miesiecy:) i chyba od tego zaczynal;d

Zmieniony przez - CaymaNes w dniu 2011-09-20 16:01:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dam Ci radę, której wcześniej nikt mi nie udzielił i przez to zmarnowałem początki na siłowni:

D-I-E-T-A!!! - ale nie musi być jakaś wyśrubowana, rozpisana. Po prostu nie jedz pustych kalorii i wpyerdalaj jak najwięcej zdrowego jedzenia: w ch*j dużo mięsa, warzyw, kasz, ryżu, makaronów, owoców, itp. Masz 4-5 razy dziennie jeść dużo i zdrowo, a pierwsze 3-5 mies. na siłowi to będzie gwarantowana euforia siły i masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aaaa rozumiem:)
Tzn miesa i owocow jem duzo, a kasz, ryzu itp bede jadl zdecydaownie wiecej :)
Jeszcze teraz zostalo jakiego treningu sie podjac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
CaymaNes

Przeciwskaznania medyczne : słaby kręgoslup- konsultowałes sie z lekarzem, diagnozował ktos to , czy to twoje indywidualne przemyslenia?

Dieta : Nie stosuje... - J/W wejdz do działu ODZYWIANIE i tam czytaj i czytaj, w razie jak czegos nie rozumiesz pytaj , narazie musisz wprowadzic nowe nawyki zywieniowe, wyzeruj smietnik zywieniowy to bardzo ważne.

trening jest stymulacja by pobudzic muskulature do rozrostu , pozniej musisz dostarczyc odpowiednia ilosc składników odzywcznych i odpowiednia ilosc snu (wypoczynku) wzgledem wysiłku fizycznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze sie sklada iz jak mnie bolal kregoslup po pracy fizyczniej(jakisej 2 tygodnie temu)lekarz u ktorego bylem zalecil mi wlasnie silownie:) Dlatego glownie dlatego chce cwiczyc:) Wiec cwiczenia ktore oddaialują na kregoslup wykonywac z mniejszym obciazeniem? powiedzial ze kregoslup jest slaby i zeby go nie obciazac za bardzo na samym poczatku, lecz pozniej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
CaymaNes

powolutku z małymi ciezarami dokłądnie technicznie , nie że cieżar kosztem techniki. przed treningiem wykonaj rozciaganie dynamiczne po treningu rozciaganie statyczne, jak niewiesz jak wyglada to YOUTUBE.

https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

TO JEST TWOJA BAZA ,czyli najwazniejsze cwiczenia,dzieki ktorym staniesz sie silniejszy i wiekszy.

kazde z cwiczen wykonujesz wg schematu:

rozgrzewka:
1 seria z bardzo malym obciazeniem(gryf;ciezar ciala) x 15p
1 seria na 50% CD (ciezaru docelowego/roboczego,czyli takiego,na ktorym wykonasz ostatnia serie) x 15p
1 seria na 75% CD x 15p




a mianowicie nie rozumiem jak z tymi seriami... co serie mam zwiekszac ciezar...?
1 seria to sam gryf, ale potem 2 seria z wiekszym obiazeniem ma sie duzo roznic od 3 serii? czy po prostu na druga serie dac srednie obciazenie i w 3ciej serii dac wieksze i juz z oporami wykonac te 15 powtorzen?

Zmieniony przez - CaymaNes w dniu 2011-09-22 21:22:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
CaymaNes

Masz ciezar swój 100% dla np 12 lub 15 powtorzen, np 100kg

1.sam gryf
2.50kg
3.75kg
4.100kg

Proste - wszystko jest tam napisane przeczytaj dokładnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w planowaniu mezocyklu SPLIT==>FBW

Następny temat

POWRÓT PO WAKACJACH

WHEY premium