SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16 lat , czas wziąć się za siebie.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27
Witam , chciałbym poprosić o pomoc.Mam 16 lat 185cm wzrostu i wagę 109kg(tak wiem gruby :) ). Moim celem jest zrzucenie wagi do 95-90 kg. O mnie : Na siłownię chodziłem 3 razy tygodniowo , słodycze dość rzadko i miałem wagę około 102 kilo po 4 miesiącach na siłowni i bez diety doznałem kontuzji podczas WFu i wykluczyło to nowy tryb życia przez około 2 miesiące teraz chciałbym wrócić ale nie bez diety. Nie umiem jej ułożyć tak samo jak dobrego planu treningowego. Jeśli chodzi o moje "możliwośći" fizyczne to największy problem sprawiają mi: podciąganie (nie daje rady , za słaba ramiona jak na taką masę dla tego chce zrzucić) i pompki ( jestem w stanie zrobić ich max 2) Mogę liczyć na pomoc/dobre rady?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
https://www.sfd.pl/Redukcja_dla_Juniora,czyli_jak_się_do_tego_zabrać-t916418.html

W razie pytań pisz
1

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 198 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2129
Podstawa zmiana nawyków żywieniowych - czy możesz opisać dokładnie jak to teraz wygląda , a odnosnie treningu czy wykonujesz treningi w stylu cardio ? Bieganie , rower itp. wraz ze spadkiem masy ciała pewne ćwiczenia będzie łatwiej wykonać np. podciąganie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27
Rower gdzieś 2 razy w tygodniu (od nie dawna) tak z 40 min podczas jednej jazdy po trudniejszym terenie ,co do biegania to nie praktykowałem nie mam przeciwskazań aczkolwiek mam zawsze problem z prawidłowym oddychaniem po tych 500 metrach zaczyna się problem ale nogi itp mnie nie bolą nie czuję ogólnego zmęczenia po kilometrze (max ile potrafię) ale dostaje właśnie zadyszki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609917
a trening na siłown wchodzi w grę?

staraj sie komponowac posiłki tak aby bazowac mniej wiecej na tych produktach



Białko:

-wszelkiego rodzaju mięsa(kurczak, kaczka, indyk, wołowina, wieprzowina(świnia należy do bardziej tłustych mięs) ,podroby np. wątróbka z kurczaka czy wieprzowa to ten tańszy zamiennik
- ryby(tuńczyk, morszczuk, dorsz, mintaj itp.),
- jajka,
-twarogi, serki wiejskie,
- odżywka Bałkowa wpc

Węglowodany:


-ryże (parbolied, basmanti, biały, brazowy, dziki, jasminowy itp.)
-kasze (jęczmiena, gryczna, jaglana itp.)
-makarony( bazowałbym jedynie na pełnoziarnistych, orkiszowych, i 100% durum) żadnych zwykłych
-płatki owsiane, płatki jęczmienne, opcjonalnie kukurydziane
-mąki pełnoziarniste, ryżowe, typ 2000, orkiszowe, gryczane(nie jakies takie zwykłe jak pewno w domu używasz)
-chleb/bułki jak jesz to najlepiej jakis pełnoziarnisty, te białe się do niczego nie nadają
-ziemniaki też mogą być powiedzmy jak już to po treningu tylko pamiętaj że żeby np. było tyle wartości odżywczych co ze 100g ryżu, trzeba zjesc około 500g ziemniaków

Tłuszcze:

- jajka(żółtka),
-tłuste mięsa i ryby,
- orzechy,
-wiórki kokosowe,
-oliwa z oliwek,
- olej lniany,

zadbaj o to zeby w kazdym posiłku było źródło białka, a do tego węglowodany i/lub tłuszcz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 27
Wchodzi w grę , myślę że jutro wrzucę plan do oceny ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609917
ok to wrzucaj my skorygujemy

chodzisz na siłownie publiczna czy u siebie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 198 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2129
Witam , więc jak z tym systemem żywieniowym?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oponka na brzuchu i stabilizacja po diecie.

Następny temat

Street workout

WHEY premium