SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

15 lat - nadwaga

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2298

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46
Witam!
Mam 15 lat i dość sporą nadwagę. Przy około 170cm wzrostu ważę 72 kg.
Nie wiem czy to dobre miejsce na ten post, ale mimo wszystko proszę o pomoc. Zapewne mi powiecie, że jestem za młody na odchudzanie bo jeszcze rosnę i mam dobrą przemianę materii itp., że wystarczy wyjść na dwór z przed komputera pograć w piłkę z kolegami;D. Sposób dobry tyle, że nie mogę biegać póki nie schudnę(takie błędne koło) a od stania na bramce też kilogramów mi nie ubędzie. Teraz się pewnie zastanawiacie czemu nie mogę biegać? - mam martwicę pięty i kiedy naciskam na nią bardzo mnie to boli i uniemożliwia dalszy ruch. I tu powstaje moje pytanie :
Czy znacie jakieś inne sposoby odchudzania?
Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 72

Wzrost: 171

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: szkoła, ledwo w-f

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: nic

Odżywianie: jem mało raczej wszystko

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: nie ma

Stan zdrowia: martwica pięty

Preferowane formy aktywności fizycznej: -

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: -

Stosowane wcześniej diety: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 403 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6003
sposob jest jeden: zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna.

W Twoim wieku naprawde wystarczy wziąść się za sport (nie musisz biegać, jest wiele dyscyplin sportowych, które nie wymagają biegania, choćby sporty wodne) i wszystko się zacznie w ciele zmieniać.

pzdr,
Mike

"It's not the mountain we conquer, but ourselves" Sir Edmund Hillary
http://www.sfd.pl/_PODARUJMY_5_PLN_DZIECIOM_!!!_-_ZOBACZ!!!-t388352.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46
ok, a co z dietą? Wiem tylko tyle, że optymalnie powinno się jeść 6 razy dziennie i na tym się moja wiedza kończy. Możecie mi ułożyć jakiś plan diety albo podsunąć jakiś link ew. :D

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Trinket w dniu 2008-05-06 18:51:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 403 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6003
6 posiłków jest ok. Teraz ich zawartość merytoryczna...i tu trzeba sięgnąć do działu "odzywianie" i poczytać posty podwieszone o konstruowaniu diet, o produktach żywnościowych, dowiedzieć się jakie są najlepsze dla nas proporcje pomiędzy B T i W, etc, etc...dużo nauki, jeśli poważnie myślisz o czymkolwiek.

pzdr,
Mike

"It's not the mountain we conquer, but ourselves" Sir Edmund Hillary
http://www.sfd.pl/_PODARUJMY_5_PLN_DZIECIOM_!!!_-_ZOBACZ!!!-t388352.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
zajrzyj tutaj
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html
ogólnie to dieta wylicz 3,5 węgli na kg ciała 2,5 białka na kg ciała, białko licz tylko zwierzęce posiłku dbaj by bylo min. 5 dziennie maks. 8 co 2-3 godziny. Pamiętaj o 2 najważniejszych posiłkach w ciągu dnia potreningowym i sniadaniu ich nie możesz zawalić to podstawa, węgle złozone tylko np. płatki owsiane ryż brązowy kasza gryczana, białko zwierzęce to napewno białka jaj z patelni lub gotowane rybki śledź makrela itp. pierś z kurczaka, polędwica wołowa, Pamiętaj by do każdego posiłku warzywa o niskim IG tzn. rzodkiewa ogóras sałata pomidor o tak naprzykład ;] aha pij dużo wody tzn. nie na hama ale nie dopuszczaj do uczucia głodu , i od bilansu jaki ci wyjdzie odejmij 200-900 kcal. No to masz taki bardzo bardzo ogólny zarys diety poszukaj troche po forum żeby dowiedzieć się jak najwięcej o tym,
A i wysiłek fizyczny proponuje bieganie nie spokojne truchtanie tylko HIIT, wszelkie ćwiczenia siłowe, siłownia, widziałem tam basen oki może być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46
Nie moge biegać mam martwice pięty...;/ ale dzięki wszystkim za tak szybką odpowiedź :)

Zmieniony przez - Trinket w dniu 2008-05-06 19:10:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
jak nie bieganie to ćwiczenia siłowe i pływanie, nie wiem nigdy czegoś takiego nie miałem pewnie przewalone musi być :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46
Przewalone mówisz? - Pewnie, a jak ma być kiedy kość ci się kruszy?
Jednak widać światełko w tunelu. Byłem u lekarza powiedział że już wszystko wraca do normy (ta choroba pojawia się u jakiejś grupy osób w nastoletnim wieku po jakimś czasie kość się zrasta i luz xD).
Dziś nawet biegłem na wuefie - zaliczałem sprawdzian xD, czyli można jednak do ćwiczeń wprowadzić jakieś krótkie biegi :) z czasem coraz dłuższe :D. Teraz tylko ustalić plan ćwiczeń i do roboty. ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2644
W twoim przypadku najlepiej basen. To super sprawa, polecam. 50-60 długości w ciągu godziny to tempo które nie powinno nikogo zabić, a po wyjściu z wody czuć wszystkie mięśnie (szczególnie plecy, klata, brzuch i łapy) co znaczy że na pewno działa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46
No tyle osób poleca mi basen, że to musi być skuteczne xD. No to nie pozostaje mi nic innego jak tylko zacząć pływać :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc dla laika

Następny temat

dieta dla 18 latka

WHEY premium