SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

15 lat, 170cm, 100kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1453

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 356
Witam, w czerwcu będę miał 15 lat. Mam dużą nadwagę i chciałbym to zrzucić. Chciałbym w wieku 16 lat, czyli za ponad rok, zrzucić z 30kg, tak aby za ponad rok w wzroście może z 175cm, ważyć z 80 kg.

To maja mała dietka którą wymyśliłem i powiedzcie czy uda mi się tyle zrzucić w ponad rok. Poradzicie coś co zmienić, co dodać co odjąć.

Jedzenie:
-ryby
-warzywa
-owoce
-mięso (jak najmniejsza ilość)

Napoje:
-Woda
-Mleko (Nisko tłuszczowe)

Ilość posiłków:
4-6 dziennie

Bez żadnych, cukrów, słodyczy.
Ostatni posiłek 17:00-18:00

Ćwiczenia:
-basen (4-5 razy w tygodniu)
-wf (raz w tygodniu, 4 godziny)
-ping pong (w każdej wolnej chwili )

Waga: 100

Wzrost: 170

Obwód klatki: Nie znam

Obwód ramienia: Nie znam

Obwód talii: Nie znam

Obwód uda: Nie znam

Obwód łydki: Nie znam

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: Spory

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła, ping pong po szkole, zamierzam chodzić na basen 4-5 razy w tygodniu i siłownia

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Ping pong, dziennie, piłka nożna czasami,

Odżywianie: Teraz jem obiady typu, jakaś zupa, kotlet ziemniaki, sałatka, nie jem śniadania ale muszę zacząć

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: Zadnych alergi

Stan zdrowia: Żadnych dolegliwości, ograniczeń

Preferowane formy aktywności fizycznej: Basen, 4-5 razy w tygodni, 1-1.5h na jedna wyjście. Siłownia nie wiem jeszcze ile razy.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Żadne

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Nie

Stosowane wcześniej diety: Nie stosowałem żadnych diet
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 524 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 9039
Ostatni posiłek 17:00-18:00
Odpada. Czytałeś 10 wskazówek żywieniowych ? Jeżeli nie, przeczytaj je.

Ja ogólnie to żadnej diety w Twoim poście nie widzę. Proponuję obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, następnie przeczytać podwieszony temat Moralesa "PODSTAWY UKŁADANIA DIETY" i pobawić się z dziennikiem Vitalmaxa - on wszystko fajnie wylicza i ma dużą bazę produktów z dokładnymi i rozbudowanymi informacjami o każdym z nich.

Chciałbym w wieku 16 lat, czyli za ponad rok, zrzucić z 30kg, tak aby za ponad rok w wzroście może z 175cm, ważyć z 80 kg.
Waga : 100

To w końcu ile chcesz zrzucić ? 30 czy 20 ?

W Twoim wieku jeszcze nie wprowadzałbym diety o ujemnym bilansie kalorycznym, dużo się ruszasz, ograniczysz śmiecie, smażone, słodycze, gazowane, kolorowe napoje i przestawisz się na zdrowsze jedzenie (np. zamiast smażonego kotleta gotowana pierś z kuraka) to będziesz stopniowo tracił na wadze.

Z siłownią to też bym uważał, bo takie rzeczy jak MC czy przysiady mogą zahamować Ci wzrost, a w dużej mierze na takich ćwiczeniach opierają się treningi siłowe wskazane na redukcji.
Oczywiście ktoś powie, że w wieku 13 lat zaczynał przygodę z siłownią i nic mu się nie stało - ryzykować można, tylko po co ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Chce zrzucic 30kg, no ale tez podrosne w ten rok to mi we wzroscie przybedzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Moim glownym zajeciem to bedzie basen, 4-5 dni w tygodniu, 1h-1.5h na dzien. Zdrowe i systematyczne jedzenie, i mysle ze do 16 roku zycia dojde do siebie ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Półroczna przerwa i spadek

Następny temat

Dieta na mase.

Masa