SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

15-10-5 czy mogę coś dodać?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

jadę takim planem 15-10-5
ułożonym kiedyś przez wodyna - lekko zmodyfikowałem

trening A:

-plaska
-martwy ciag -ze względu na bóle prostowników zastąpiłem maszyną do odwołania
-wyc na bary - sztangielki
-wyprost nóg na maszynie
-superseria bic-tric na linkach (pierwotnie było na sztandze ale na linkach lepiej mięsień wyczuwam)

trening B

-wyciskanie sztangi na bary od czubka glowy
-przysiad zastąpiłem obecnie wyciskaniem nogami na maszynie, bo prostowniki bolą - do odwołania
-pompki na poreczach, bądź ich odpowiednik na maszynie, gdy pompek jest 10-15
-wioslowanie jednoracz na wyc dolnym
-tr obwodowy: nadgarstki-brzuch-lydki (bez przerw)


TYDZ 1:

PON : A - 5*15P
SR : B - 5*10P
PT : A - 5*5P

TYDZ 2:

PON : B - 5*15P
SR : A - 5*10P
PT : B - 5*5P

I teraz tak, zależy mi na rozroście bica i łydek, bo mam wrażenie że tu jest najgorzej, tzn w planie jakby za mało ćwiczeń było, czy mogę w dni w których nie ma ich w planie dodać na końcu np:
uginanie ramion ze sztangą np 3x12 bądź 12-10-8 - co lepsze?
i łydka jw?

poza tym chcę dodać bieganie - wiem że dla takiego chudzielca ja to jest gwóźdź do trumny ale wiem, że coś takiego wzmaga we mnie apetyt, którego ostatnio nie mam (aż czasem na siłce czuję że mam siły na 1 powtórzenie, ale nie mam wydolności żeby zrobić 12 powtórzeń). czy lepiej biegać na bieżni na siłowni po treningu, czy w dni beztreningowe na podwórku?i ile czasu?

z góry dzięki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Generalnie Wodyn polecał żeby nie modyfikowac planow jednak co dostrzegłem to brak ćwiczenia na dwugłowy uda

Co do bicepsa to w treningu A masz go w super serii a w B jest wiosło hantlą ja bym nic nie dodawał na bica jeśli juz to w treningu B max dwie serie tylko przy metodzie 15-10-5 po dodaniu kolejnych dwóch serii moze być trochę za dużo

Na łydki możesz śmiało coś dorzucić trenuj je po kazdym treningu.

Co do biegania możesz dać w nieterningowe ,ale musisz uwzględnić tow bilansie kalorycznym. Jednak to tylko jako poprawa wydolności ogólnej organizmu ponieważ wytzrymałość mięsniową poprawisz w treningu 15

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hm?

Następny temat

Klinku / dziennik treningowy/ redukcja

WHEY premium