SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

14 lat, 83kg, 1.85m - Spalenie tłuszczu z brzucha - dokładny opis problemu (chyba).:)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1271

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30
Witam!

Jestem nowym użytkownikiem na forum (tadaam!). 

Mam 14 lat (10 sierpnia skończe pietnaście), ważę 83KG, mam 1,85m i jestem... endomorfikiem?
No chyba nie dokońca. Owszem, mam trochę zbędnego tłuszczu (w okolicach brzucha), ale poza tym wszystko ze mną okej. Postanowilem skorzystac z tego, ze przez najblizsze dwa miesiace będę miał wiecej wolnego czasu i zabrać się za spalenie tego tłuszczyku.

Po przeczytaniu kilku “grubych" tematów, obliczyłem, że dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dla mnie to 2390 kcal, czyli 166g białka (664kcal), 125g węglowodanów (500kcal) i 136g tłuszczu.

Czytałem również o inteligentnym rozłożeniu posiłków i co powinny zawierać, tylko że... Coś mi się wydaje, że jest to zaawansowana dieta dla osób z nadwagą, a ja się nie czuję taką osobą. Uważam, że jestem dobrze zbudowany, a moim jedynym problemem jest trochę za duży brzuch.
Dlatego chciałem się zapytać czy swój jadłospis powinienem tworzyć na podstawie tej diety (kierowałem się wzkazówkami z tematu o nazwie “dobra dieta"), czy trochę go zmodyfikować? Jeśli tak, to co powinienem jeść i w jakich ilościach?

Kilka słów na temat aktywności fizycznej. Uważam, że ruszam się DUŻO. Często gram w piłkę, pracuję koło domu itd., jednak podczas wakacji mam zamiar dodać do tego poranne areoby i zwrócić uwagę na to co jem.
Podczas wakacji chciałbym popracować też nad swoimi mięśniami, ale w warunkach domowych, ponieważ moi rodzice pewnie mieliby jakieś „ale" odnośnie siłowni i mojego młodego wieku.
Czytałem topici o tej tematyce, ale nie wiem na czym polegają niektóre ćwiczenia (nazwy nic mi nie mówią), a nigdzie na zdjęciach, gifach itd. nie ma tego pokazanego (przynajmniej mi nie wyświetla, nie wiem jak u innych).
Moje wyposażenie:
2x 7.5kg hantle - Podstawowe ćwiczenia to ja znam, ale jeżeli ktoś mógłby mnie nauczyć kilku bardziej zaawansowanych, to byłbym bardzo wdzięczny (jeżeli na tym sprzęcie da się w ogóle robić coś więcej =o)
Mam zamiar robić pompki, brzuszki, przysiady bez obciążenia i biegać przez najbliższe dwa miesiące, a później się zobaczy, możliwe, że zapiszę się na jakieś SW.

Bardzo prosiłbym o odpowiedzenie na moich kilka pytań.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30
Przepraszam, co do treningu w warunkach domowych, to znalazłem jeszcze jeden temat, ale jakieś ćwiczenia z hantlami mi się jeszcze przydadzą, więc jakby co, to prośba nadal aktualna. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
W tym wieku nie odchudzaj się, bo rośniesz. Ruszaj się jak najwięcej i nie jedz śmieciowych rzeczy i to wszystko. Nie możesz się odchudzać w tym wieku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

różnice w obwodach

Następny temat

Dieta na masę - korekta

WHEY premium