SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

13 kg w dół, a brzuch dalej się trzyma.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53
Witam,

w ostatnim czasie (jakoś od maja) schudłem ok 13 kg, z 96-97 do 83-84 kg.

Wiek - 21, wzrost - 187 cm

Na początku odstawiłem słodycze, słodkie napoje, późne jedzenie oraz białe pieczywo zamieniłem na ciemne. Większą uwagę zwracałem na to co jem. Od połowy lipca zacząłem biegać.

W międzyczasie doszły jakieś pompki, brzuszki (+ trochę a6w). Po spodniach widzę utratę wagi, patrząc jednak na siebie nie do końca - ach te piersi i brzuch.

Jak napinam mięśnie brzucha to czuje je pod tym tłuszczem.

Co zrobić by pozbyć się tych zwałów tłuszczu?
Tak jak pisałem wcześniej - diety generalnie nie mam ułożonej, to co zastosowałem pozwoliło mi osiągnąć efekty. Bieganie wyrobiło mięśnie nóg, przyczyniło się pewnie do spadku wagi. Ogólnie jest dużo lepiej - tylko co z tym brzuchem i cyckami?

Preferowałbym ćwiczenia domowe. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11710
wiesz, nie da sie tak spalić tłuszcz jedynie z brzucha. Ćwicząc wszsytkie partie mięśniowe angażujesz brzuch, i w ten sposób spalasz redukujesz tkanką tłuszczową.

Biegi wzmacniają nogi, to prawda, ze stają się bardziej wytzymałe i umiesnione. A co z resztą ciała ? Pozbyłeś się 13 kg, ale pewnie popaliłes sobie mieśnie. A przeciez to one sa odpowiedzialne za palenie tłuszczu.

Prosze, wypełnij ankete i ułóż diete. Ale zanim to zrobisz, poczytaj linki podiwszone jak to zrobić.

A masz dostęp do siłowni? I dlaczego preferujesz ćwiczenia domowe?

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-09-28 18:51:14

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nie nie, nie chodzi mi o to, by spalić tłuszcz tylko z brzucha. Chodzi o to, że mimo utraty wagi brzuch nie daje za wygraną i trzyma się dalej.

Co do spalenia mięśni, przy moim dotychczasowym trybie życie ciężko chyba o takowe było - brak ruchu, aktywności fizycznej.
Nie bardzo, więc wiem skąd i gdzie miałbym je spalić.

Dobrze, wkrótce wypełnię ankietę. Postaram się także ułożyć dietę.
Co do siłowni, chyba brak towarzysza "broni", a samemu to tak nie bardzo ochotę i motywację mam.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Obwód klatki : 98/9
Obwód ramienia : 35
Obwód talii : 93 (a pod pępkiem ok 100)
Obwód uda : 57
Obwód łydki : 38

Niestety nie mogłem znaleźć metra krawieckiego, pomiary wykonane sznureczkiem i linijką ;) Mogą się trochę różnić od stanu faktycznego, ale myślę że w miarę dobrze podane.

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie mam pojęcia
Aktywność w ciągu dnia : aktualnie - komputer, za chwilę studia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : bieganie co 2 dni ok 30 min., pompki co 2 dzień ok 50, czasem jakieś brzuszki
Odżywianie : ograniczone (o ile nie całkowicie wyeliminowane) słodycze, słodkie napoje, białe pieczywo, olej, masło.
Staram się jeść zdrowe rzeczy, generalnie lubię wszystko.
Cel : spalenie tłuszczu
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : w porządku
Preferowane formy aktywności fizycznej : bieganie, pompki
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : rozważę
Stosowane wcześniej diety : brak - jedynie to co w odżywianiu podałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11710
To jak z tą siłownią? Ja sama też chodze, i jestem przewaznie jednyną dziewczyną
Nie przejmuj sie, ze nie znasz sie na maszynach --> www.kulturystyka.pl\atlas tutaj masz wszsytko.

Twoje zapotrzebowanie? (ja mysle, ze tak 3000 to min dla Ciebie, mówie, bo ukłądałam diete mojemu bratu, a on ma 185cm, wiek 22, spadł z 91 do 82kg w ponad 2 miesiace, z brzucha zleciało mu 17cm, mając 3 razy w tygodniu treningi na siłowni i po nich robił 3 rodzaje cwiczeń na brzuszki: klasyczne, na skos, odwrotne. Ale mówie: 3 x w tygodiu siłownia i porzadny trening) Oblicz BTW.

No i musisz ułożyć diete. Do tego Ci bedzie potrzebna lektura linków podwieszonych w tym dziale. Morales bardzo łądnie rozpisał diete, to mozesz sie posłuzyc przykładem. Zobacz co jest dobrym źródłem białka, ww i tłuszczy

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-09-28 20:18:25

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase 60 kg

Następny temat

Kalukator, ale taki inny?

WPC zestaw