SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

115->65kg Problem z skórą (rozstępy,wiotka skóra,co dalej ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3349

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

25

Płeć

męzczyzna

Cel

poprawa wyglądu sylwetki

Waga

64.5

Wzrost

170

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

jest dodane

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3xfbw+2 ćwiczenia miesni brzucha

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

jest w opisie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

brak

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 41
Cześć, w sierpniu będzie 2 lata odkąd się wziąłem za siebie na tyle ile wtedy mi obecna wiedza pozwalała.Byłem w fatalnej formie 115kg przy 170 cm to otyłość drugiego stopnia,problemy z takimi rzeczami jak zgięcie się żeby zawiązać buty to była normalność,dość radykalnie obciąłem kalorie do 1600-1700 średnio.ćwiczenia areobowe/tabata/worek bokserski itp.waga spadała,w skrócie żeby sie nie rozpisywać w pewnym momencie waga stanęła zaczerpnąłem wiedzy że to zdecydowanie za mało kcal.Wszedłem na 0 kaloryczne przez jakiś czas i wtedy redukcja na 2 tys kcal.Zacząłem ćwiczyć od stycznia/lutego tego roku z hantlami trening fbw. Obecnie jestem po 3 miesięcznej spokojnej redukcji na 2 ty kcal zszedłem z 68-64.5 kg teraz przez jakiś czas będę na swoim 0 kalorycznym.

Ćwiczę 3x fbw z hantlami 10 kg (progresja powtórzeniami)+2x ćwiczenia brzucha.Będę starać się ćwiczyć z 15 kg.Niestety większe możliwości sprzętu będę mieć gdzieś wrześniu/październiku gdzie będę mieć miejsce i możliwość dokupienia sztangi,ławki,drążka.Nie stosuje kreatyny ani białka, i teraz już wiem że za mało go spożywałem trzymając się tylko puli kcal.

Obecnie wyglądam tak(64.5 kg/170 cm/83 cm w pasie), wiem że do dobrej sylwetki jeszcze dużo pracy ale wyobraźcie sobie 115 kg przy 170 cm...






Będąc otyłym nabawiłem się rozstępów na całym ciele od ramion po klatkę piersiową,brzuch i plecy... Mam z tym teraz kompleksy,im więcej chudnę tym mam wrażenie że skóra gorzej wygląda,rozstępy na brzuchu stają sie bardziej widoczne bo są bliżej siebie,pępek mi się zapada,praktycznie go nie widać a całość jest bardziej wiotka.


słaby aparat tak jak z lewej strony tak i z prawej jest




Jak podczas robienia planka, czy pompek widzę takie coś zwisające to mi się odechciewa jak tak ma mi to zwisać nienaturalnie Wiem że jeszcze mam tłuszcz, ale to chyba nie jest naturalne że tak wisi?




Mam do was dwa pytania,czy da się coś zrobić ? Wiem że rozstępy będą ale chciałbym zmniejszyć ich widoczność,skore naciągnąć bo gdy rękoma naciągam to od razu i rozstępy są mniej widoczne.Nie chciałbym bym mieć tak zwisającej nienaturalnie skóry jak przy planku.Na rozstępy i jędrność skóry znalazłem kilka propozycji:
-bańka chińska
-peeling kawowy
-masaż suchą szczotką
-balsamy na rozstępy

z tych droższych opcji to zabiegi w salonach zaczynające się od 1000 zł...

Drugie pytanie czy po krótkiej przerwie redukować dalej ? Mam wrażenie że musiałbym zejść poniżej 60 kg żeby wysmuklić sylwetkę bo w pasie utrzymują się od jakiegoś czasu 83 cm...wcześniej nie wiem ile było bo nie mierzyłem
Gdy do kupie sprzęt,większe obciążenie,wprowadzę kreatynę to będę mógł bardziej rozbudować mięsnie ale to kwestia za 2-3 miesiące obecnie muszę bazować na hantlach i 10-15 kg.










Zmieniony przez - rozstep00 w dniu 2020-06-29 12:50:00

Zmieniony przez - rozstep00 w dniu 2020-06-29 12:51:36
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
przede wszystkim gratuluje wyniku! wykonales gigantyczna robote!

w mojej ocenie, przy takiej ilosci nadmiaru skory, to raczej tylko jakis rodzaj operacji plastycznej, zeby pozbyc sie nadmiaru skory, bo ona sama z siebie Ci nie zniknie.
2

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
niestety w strukturze skóry doszło do nieodwracalnych zmian, więc żeby się tego pozbyć to tylko zabieg
również gratuluje mega zerobionej roboty i dobrze przepracowanego czasu


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2020-06-29 13:50:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 41
Tego sie obawiałem, koszt operacji widzę to w przedziale 10000-20000 zł więc przez najbliższe lata nic z tego nie będzie, na NFZ raczej nie ma szans bo trzeba udowodnić że nadmiar skóry przeszkadza w codziennym życiu.Jest to de motywujące, polubiłem fbw chciałem kupić podstawowy sprzęt większe ciężary rozbudować mięśnie ale teraz nie widzę sensu skoro i tak swoje celu nie osiągnę.No nic skontaktuje się z jakimś dermatologiem może chociaż widoczność rozstępów się uda zniwelować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
niestety takie sa skutki wielkiego odchudzania, moga byc mniejsze lub wieksze, ale zawsze beda.
a dlaczego niby masz odpuszczac treningi? to, ze masz pozostalosci po redukcji w formie skory na brzuchu nie oznacza, ze nie mozesz dalej pracowac nad sylwetka. jedyne z czym sie musisz pogodzic, dopoki nie ogarniesz tematu skory, to po prostu wyglad swojego brzucha, no nigdy go nie bedziesz mial takiego, jakbys chcial. ale cala reszta? nogi, plecy, klatka, obrecz barkowa, ramiona - nie widze nic, co stoi na przeszkodzie, zebys mogl sie dalej rozwijac i realizowac swoje cele.
2

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
nie podawaj się, zrobiłeś już kawał dobrej roboty, rozbudowanie muskulatury na pewno pomoże ale jednak żeby wypełnić tę skórę, żeby była napięta czeka Cię dużo lat budowania, ale nigdzie się nie spieszy, więc działaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 95 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 338
Zacznij okres budowania masy mięśniowej. Dalsza redukcja nie ma sensu

Gdy przybędzie kilogramów, trochę tej skóry się napręży.

A z czasem zdecydujesz na zabieg mający na celu zmniejszenie ilości skóry

Więc do dzieła

Przy 80kg będzie to znacznie lepiej wyglądało
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 99 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1727
Wejdź na allegro kup dermaroler 3.0 MM do tego kup jakieś ampułki z kolagenem. Będzie bolało i nieprzyjemnie ale uzyskasz efekty. I cierpliwości po 3 miesiącach zobaczysz pierwsze efekty.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 32 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 316
Odechciewa mi się bo wiem że mnie to samo czeka.. wg mnie już lepiej mieć większy brzuch niz taką skórę. Zabiegi są mega drogie.. już nawet lepiej wyglądają te nienaturalne wielkie brzuchy kulturystów niż to... łącze się z Tobą w bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 41
Adeks
Wejdź na allegro kup dermaroler 3.0 MM do tego kup jakieś ampułki z kolagenem. Będzie bolało i nieprzyjemnie ale uzyskasz efekty. I cierpliwości po 3 miesiącach zobaczysz pierwsze efekty.


Dzięki, własnie kupiłem, korzystałeś z tego ? Jeśli tak to jak często używałeś bo tak czytam i przy takiej grubości igieł to zaleca sie gdzieś co 3 tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 99 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1727
Tak korzystałem i korzystam cały czas. Skóra poprzez stymulacje staje się jędrniejsza, poprzez stymulacje produkcji kolagenu w uszkodzonych miejscach przez dermaroller. ja w zależności od uszkodzenia 3-4 razy w miesiącu. Po konkretnym zabiegu skóra potrafi być czerwona nawet 3 dni więc warto używać czegoś dodatkowego co wspomoże szybszą regeneracje. Pamiętaj o dokładnej dezynfekcji sprzętu jak i czystej skórze przed użyciem :) Osobiście mam 3 dermarolery jeden 0.2 0.5 i 3.00 Możesz robić częściej mniejszymi igłami z resztą zobaczysz co ci bardziej leży. 3-4 razy w miesiącu robiłem 3.0




Zmieniony przez - Adeks w dniu 2020-08-15 14:14:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy obecna pula kalorii jest odpowiednia?

Następny temat

czy wszystko idzie w dobrą stronę?

WHEY premium