SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

10 porad jak utrzymać silne, wolne od bólu plecy.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1858

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 646 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15613
Witam ! znalazłem taki artykuł zamiesciłem go tutaj mam nadzieje ze sie przyda.JAk juz był taki artykuł na forum prosze usunąc.

10 porad jak utrzymać silne, wolne od bólu plecy.

Zwolnij w martwych ciągach. Martwe ciągi są bardzo popularne na siłowniach. Ćwiczenie polega na podnoszeniu sztangi leżącej na ziemi, przy wyprostowanych nogach, na wysokość wyprostowanych do dołu rąk. Jest wielu młodych zapaleńców wręcz podrywających sztangę z ziemi.


1. Nie przesadzaj z obciążeniem. Możesz wierzyć, że fanatycy dźwigania ciężarów nakładają sobie maksymalne obciążenia. Posłuchaj lepiej tych, którzy twierdzą, że podobne zachowania to pierwszy krok do poważnej kontuzji. Zawodowi ciężarowcy przez cały okres swej kariery liczą się z tego typu urazami, nie powinno to jednak dotyczyć wszystkich trenujących w klubach.

2. Naucz się prawidłowego wyciskania sztangi albo unikaj tego ćwiczenia. Składa się ono z dwóch części - nieprawidłowe wykonania którejkolwiek z nich to poważne ryzyko dla twoich pleców. Pierwsza część to podniesienie sztangi z podłogi i umieszczenie jej na barkach. Druga - wypchnięcie ciężaru maksymalnie w górę, nad głowę. To może naprawdę nieźle wyglądać, ale czy za wszelką cenę chcesz imponować ?

3. Daruj sobie rwanie. W rwaniu wykonujesz tylko jeden ruch - sztanga z podłogi musi znaleźć się od razu nad głową. Dolna partia pleców jest wtedy maksymalnie obciążona, I to podwójnie: raz kiedy zawodnik podnosi się na biodrach i drugi - kiedy trzyma ciężar nad głową.
Naprawdę nie masz nic innego do roboty ?

4. Zwolnij w martwych ciągach. Martwe ciągi są bardzo popularne na siłowniach. Ćwiczenie polega na podnoszeniu sztangi leżącej na ziemi, przy wyprostowanych nogach, na wysokość wyprostowanych do dołu rąk. Jest wielu młodych zapaleńców wręcz podrywających sztangę z ziemi. To również może zakończyć się kontuzją. Dlatego „spiesz się powoli" i nie przesadzaj z ciężarem na sztandze.

5. Unikaj zbędnego przyspieszenia podczas przysiadów ze sztangą. Kiedy robisz przysiad, trzymasz obciążoną sztangę za karkiem i zniżasz się do momentu, gdy twoje uda będą równoległe do podłogi. Wtedy powracasz do pozycji stojącej. Dwa najczęściej popełniane błędy: zbyt szybkie wykonywanie pierwszej części przysiadu i zbytnie naciąganie mięśni pleców. Trzymaj górną część ciała bardziej wyprostowaną i kontroluj zejście do ziemi. Jeśli nie jesteś w stanie - to znaczy, że robisz przysiady ze zbyt dużym obciążeniem.

6. Większe ciężary i mniejsza liczba powtórzeń w martwych ciągach i przysiady wymagające precyzji. Jeśli nie uznasz tego za istotne, przypomną ci o tym twoje plecy. Każde, nawet minimalne odchylenie przy wykonywaniu ćwiczeń z poważnym obciążeniem, może nieść ze sobą ryzyko poważnej kontuzji.

7. Upewnij się, że wykonujesz pełny ruch w każdym ćwiczeniu. Precyzja ćwiczenia polega na wykonaniu pełnego zawartego w nim ruchu, zwłaszcza podczas trenowania brzucha i pleców.

8. Zaufaj magicznej liczbie sześć. Każdy kulturysta powinien podnosić dużo, by zbudować mięśnie. Jednak nie tak dużo, by ograniczał się do jednego tylko powtórzenia. Sugeruje się wykonywanie nie mniej niż sześciu powtórzeń z dużym obciążeniem. W ten sposób, kiedy zwiększasz ciężar bądź liczbę powtórzeń z treningu na trening, twoje mięśnie będą równomiernie rosły.

9. Podnoś powoli. Jeśli szybkość ćwiczenia jest zbyt duża, powoduje to niepotrzebne obciążenia dolnej części pleców.

10. Pamiętaj o odpowiedniej technice. Zawsze się kontroluj - przyjęcie niewłaściwej pozycji jest bardzo niebezpieczne, bo może skupić dodatkowe siły odśrodkowe w punkcie wrażliwym na kontuzje - dolnej części pleców.

żródło www.triceps.prv.pl

ch*j wie wszystko :D

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 31902 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 94077
takie rady polecam zamieszczac w "zupelnie zielonych" ale tez fajnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 397 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7676
Nie no przyda sie kazdemu początkującemu co robi martwe ciagi:)

trening.mafia.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 244 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13723
To ja sie od razu spytam...
Czy moge robic martwy ciag bez pasa (oczywiscie w poczatkowym okresie), poniewaz wlasnie bede zaczynal cykl w ktorym jest to cwicznie ?

ppeter123

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 646 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15613
mozesz bez pasa ale jak bys chciał z dosc duzym obciązeniem polecał bym z pasem

ch*j wie wszystko :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1074 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19774
Dajcie linka do trójboju to sie chłopaki załamią Ciekawe, że ja obecnie stosuje niemal odwrotne zasady, ale ja jestem sportowcem a nie kulturystą (no może poza technicznym i precyzyjnym wykonywaniem ćw.)
Nie stosuję niemal większej liczby powtórzeń niż 5-6, prawie zawsze podnoszę ciężar maksymalnie szybko, staram się wykonywać ćwiczenia w których potrzebny jest dodatkowy wysiłek do ytrzymania równowagi. Odkąd robię martwe (bez pasa), nie bolą mnie plecy... A nie zalecane tutaj rwanie jest prawdopodobnie najbezpieczniejszyb ćwiczeniem olimpijkim. Stosuje się w nim stosunkowo nie duże obciążenie. Świetnie rozwija ono dynamikę.
Taki sposób wykonywania ćwiczeń jak opsany na górze rzeczywiście może być dobry dla kulturystów. Jednak należy pamiętać, że jeżeli zależy nam poza wyglądem na sprawności, to ćwiczenia dynamiczne, siłowe (nie mówiąc o rozciąganiu itp.) są również konieczne.

Tę stronę powinienneś odwiedzać codziennie! http://www.pajacyk.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 646 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15613
juz dałem do strobgman i trójbojuZmieniony przez - buchu_88 w dniu 2004-04-12 16:48:38

ch*j wie wszystko :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siady

Następny temat

Plan na masę do oceny

Black weekend