SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Źle zrobiona siłka ;/

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2735

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 134
Od miesiąca robie sobie siłke hantlami zgodnie z zaleceniami tu https://www.sfd.pl/najlepsze_ćwiczenia_na_biceps-t169013.html.

Problem jest w tym że nie doczytałem że siłke nalezy wykonywać 2 razy w tygodniu :/ Podnosiłem 6kg bardzo wiele razy ale w mniej wiecej takim podziale jak tam, codziennie. Byłem jakos dziwnie zmęczony ale nie przejmowałem się. Po miechu zauwazyłem że nie mam prawie wcale efektów. Dlaczego? Na to już odpowiada post Danone'a w tym temacie; " Mięśnie rosną podczas odpoczynku. Trening jest jedynie bodźcem. Jeśli mięsień będzie cały czas bodźcowany, a nie będzie miał odpowiednio czasu na odpoczynek, nie będzie rósł. Jest czas treningu-bodziec, później czas odbudowywania strat po mikrourazach treningowych a na samym końcu czas nadkompensacji mięśniowej czyli przyrostu.
Jestem zdania, że biceps można trenować 2 razy w tygodniu, ale ja robiłbym to cyklicznie. Bardzo ważnym w tym przypadku jest różnicowanie intensywności treningów."

Mam pytanie czy jeżeli po tym zaczne mniej ćwiczyć czyli te 2 razy w tygodniu, mięsień zacznie prawidłowo odpoczywać a nastepnie rosnąć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5927
To i tak nie powinieneś bo najprościej mówiąc pogarszasz regeneracje. Lepiej jest zacząć od robienia mniej i wyczuć czy to coś daje,czy owy trening jest wystarczający objętościowo, a jeśli od razu zaczniesz ćwiczyć zbyt intensywnie to możesz się jedynie się przetrenować i nie dowiesz się jakie minimum potrzebują twoje mięśnie do wzrostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczysz tylko biceps? Co do pytania, to tak, ponieważ mięśnie rosną głównie podczas odpoczynku. Tak jak napisał danone, ćwiczenia dają tylko bodziec do ich wzrostu. Pamiętaj też, że z czegoś te mięśnie muszą być budowane. Odżywiaj się zdrowo, jedz dużo produktów wysokobiałkowych i oczywiście węglowodanów. Nie zapychaj się fast-foodami i innym badziewiem, a wszystko będzie ok. Jeżeli podnosisz te 6 kg wiele razy to zwiększ wagę hantli. Jeśli to niemożliwe to rób uginania siedząc z ręką opartą o wewnętrzną część uda. Bez ruszania barkami. tułowiem itp. a będzie już trudniej :)

Zmieniony przez - IronBull w dniu 2009-01-01 11:29:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 364
kolega wyzej bardzo dobrze ci tam radzi zwieksz sobie chlopie ciezar hantli :) a jak nie masz to poczytaj troche w domatorze tam napewno cos jest wogole nie cwicz tylko bicepsa zacznij cwiczyc wszystkie partie miesni. zacznij od ulozenia sobie planu treningowego :P jeedz bialko i weglowodany bo miesnien musi miec sie z czego odbudowac

Ćwicz......idz dalej......bądz MISTRZEM

http://forum.strong4u.pl rowniez dobre forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 134
A moge mięsień na tłuszczu zbudować czy nie bardzo? Bo jestem wlascnie na diecie odchudzajacej i nie oplaca mi sie teraz przybierać na masie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 364
moim zdanie jaki chyba reszty forumowiczow na tluszczu to mozna np nalesniki usmazyc ale bez urazy:) naprawde
a tak na serio to tluszcz to nie ma w sobie substancji odzywczych z ktorych by mozna bylo zbudowac miesien bialko bialko i jeszcze raz bialko i weglowodany

Ćwicz......idz dalej......bądz MISTRZEM

http://forum.strong4u.pl rowniez dobre forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 134
Znaczy chodziło mi o odłożony tłuszcz, w postaci tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tkanki tlusczowej nie zamienisz w miesniowa.

Zmieniony przez - psonic w dniu 2009-01-01 16:33:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 134
Czyli na poczatek będzie trzeba spalić cały zbędny balast?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 238 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3140
ja wyczuwam tu podstęp. bo pewne rzeczy są aż niemożliwe. Jakby prowokacja...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 364
jaki podstep??:>?hah

Ćwicz......idz dalej......bądz MISTRZEM

http://forum.strong4u.pl rowniez dobre forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
albo najpierw spalasz a pozniej budujesz , albo robisz mase i redukujesz dopiero jak bedziesz mial jakas mase zeby zostalo cos z ciebie . mozesz rowniez przeplatac cykle masy i redukcji

zalezy to od celow, zatluszczenia, priorytetow itp itd. prosto mowiac- zalezy to od ciebie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

szesnastki beda dobre?

Następny temat

Partia 2x tydz. split SIŁĄ

WHEY premium