SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Świeżak prosi o rady

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1183

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Waga

85

Wzrost

184

Staż treningowy

rok

Obwód klatki piersiowej

102,5

Obwód uda

40,5

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

piłka nożna, 2 razy w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

????

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak

Wrażliwość na stymulanty

pojęcia nie mam

Możliwosci finansowe

nie duzo, na początek mysle średnio 80pln/msc

Cel/problem/opis

dobre ciałko na 2013 rok :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 351
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość :)

Jestem Abraxas, mam 19 lat. Możecie skipnąć wstęp. Piszę go byście byście wiedzieli jak wyglądała dotychczas moja przygoda z siłownią i byście przez to mogli mi lepiej doradzić

Siłownią interesuje się od gimnazjum, co roku miałem jakiś epizod z tym związany ale nigdy nie trwalo to długo i nie dawało należytych efektów.

Od jakiegoś roku ćwiczę na osiedlowej siłowni. Miodu nie ma: prosta ławeczka, gryf, hantelki, drążek trochę ciężarów. Ćwiczyłem do tej pory podstawowym planem na mase wg lee(każdy może sobie wygooglować). Z ćwiczeniami też wiadomo jak było, żadko kiedy sżło się na 100%, często jakieś pogaduszki na siłowni, wymówki etc. O diecie nie było mowy. No ale jakieś wyniki były. Odżywek nie brałem. Nie dawno kupiłem BCAA activlaba w kapsułkach ale zjadłem może 20-30 tabletek. Ćwiczyłem jako tako do czerwca potem miesiąc przerwy bo euro no i drugi miesiąc też jakoś zleciał. Wczoraj pierwszy trening po przerwie. :)

DO rzeczy:

Chcę na lato 2013 zrobić fajne ciałko. Wiem że to długo czasu ale na siłowni na pewno nie będzie lekko więc wole brać jakiś zapas czasowy.

Wzrost: 184
Waga: 85
Inne sporty: Piłka nożna- raz w tygodniu

Zdjęcia(sorry za jakość):

Nie chcę przybrac zbytnio na mase, chciałbym mieć takie ciało jak ten chłopak z teledysku "call me maybe"(sprawdzcie na yt jak nie kumacie gościa), no może kilka kg więcej niż on.

No i teraz pytania:
-od czego zacząć, iść na mase, wyrobić mieśnie, a potem zbijać wagę czy już iść w kierunku redukcji?
-brać jakieś odżywki, co polecacie(naprawde się w tym nie łapie)
-dieta to oczywistość- na mase czy na redukcje
-jaki plan?(w przyszłym miechu kupuje sprzęt na siłownie więc będę miał większe pole do popisu)
- co z brzuchem? nie ukrywam że jest to mój konik, a mam dosyć sporty fałd tłuszczu, co polecacie jakieś ćwiczenia, czy aeroby?

Prosze o wyrozumiałość i dziękuje za pomoc :)

edit. jak tylko bd miał dostęp do metra to dam aktualne pomiary ciała, narazie wyniki z marca










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Najpierw musisz zbudować mięśnie. Zbuduj mięśnie, potem redukujesz.
Najpierw dieta i porządny trening. Żadnych odżywek. ew do uzupełnienia diety.
Rób tą 'masę' póki się nie zalejesz; jak się zalejesz to redukuj i od nowa
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 459
Witam
Podczepie się pod tego posta bo mam TROCHE podobne pytanie.
Rozumiem ze zawsze robimy masowke po to zeby bylo w czym rzezbic ale co w momencie gdy: mam 190cm waze 83kg...i mam naprawde spory mięsień piwny. Głównie mi zależy na jego zrzuceniu i potem/lub naljepiej w trakcie, wykrystalizowaniu jakiejś w miare fajnej sylwetki, nie chce być wielki, chciał bym mieć poprostu zarysowane jakieś mięśnie. Miałem plan pojścia na siłownie i pobieganie troche na bierzni plus rowerek i inne tego typu aeroby (ktore najlepsze:>?), czy ma sens wtedy rowniez cwiczenia na inne miesnie (zeby sie rzezbic).
Prosił bym o podanie kolejności treningów jakie powinienem wykonywać w celu usuniecia brzucha a na stepnie wyrobieniu fajnej sylwetki.

Napomnie ze dotad cwiczylem tylko sporadycznie w domu wiec moje doswiadczenie jest bardzo niskie.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 351
Bump!


No ale czy musze robić masę jeśli waże 85kg a docelowo chce jakieś 78kg. Nie lepiej zacząć od redukcje?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam proszę o opinie

Następny temat

Moja dieta

Wiecej