SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Środkowa część klatki piersiowej

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3445

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

Prawie 18

Waga

ok.64

Wzrost

ok.183

Cel treningowy

Powiększenie mięśni środkowej części klatki piersiowej.

Staż treningowy na siłowni

Nie mam

Uprawiane inne sporty

Obecnie nie uprawiam żadnego sportu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Nie

Dieta

Nie

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zapadnięta klatka piersiowa, stwierdzona lekka skolioza

Zażywane suplementy

Nie

Ostatnio przerabiany plan

Pompki w 6 tygodni (niedokończony)

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez adzik123 z działu Trening dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Hej, mam taki problem, od 2,5 miesięcy robię regularnie co 2 dni pompki. Jestem w stanie zrobić za jednym razem ok. 40 pompek. Zauważalny jest rozrost na szerokość klatki piersiowej. Jedynie nie widzę żadnych zmian w środkowej części klatki piersiowej. Robię pompki w szerokim i wąskim rozstawie rąk. Dodam, że mam zapadniętą klatkę piersiową, która nie wymaga operacji. Mam jeszcze stwierdzoną lekką skoliozę, którą będę próbował zwalczyć poprzez chodzenie na ćwiczenia rehabilitacyjne w lipcu. A lekarz zabronił mi chodzenie na siłownie z powodu tej wady. Dodam, że mam prawie 18 lat, wzrostu 183 cm i ważę ok. 64 kg.

Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki dotyczące rozrostu mięśni w środkowej części klatki piersiowej, jakie pompki są najlepsze na taką część klatki piersiowej. Tylko domowe sposoby. A może mam przejść na dietę na masę, jak tak, to bardzo proszę o skuteczną i sprawdzoną dietę.

Pozdrawiam Jakub.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Wpadnij do działu "Trening w domowych warunkach".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Nie wiem co rozumiesz przez zapadniętą klatkę piersiową, w różnych przypadkach ma się to zupełnie inaczej. Co do ćwiczeń, nie trenuj samych pompek, bo powiększysz wadę swojego kręgosłupa, rozwija się całe ciało równomiernie, aby nie doprowadzić do dysproporcji, jeśli chodzi o tą klatkę - jeśli "przymasujesz" wada powinna się powoli korygować, POWOLI. Co do ćwiczeń na tę część polecam pompki na poręczach oraz jeśli masz dostęp do kółek gimnastycznych to robienie pompek z rotacją wewnętrzną przy schodzeniu na dół - nie ma nic lepszego.


Zmieniony przez - Erni93 w dniu 2015-06-25 07:46:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
Nabierz masy mięśniowej a wtedy dopiero zawracaj sobie głowę środkiem klatki :)
Jeśli Cię to mocno niepokoi wstaw zdjęcie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Wiek 4 lata Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6056
Mnie tam się wydaje że na środek były rozpiętki z dociskaniem hantli o hantlę gdy ręce są na górze, ale narazie na sobie tego potwierdzić nie mogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
tyle ze do tego trzeba mieć hantle, ktorych u autora tematu brak.
Można spróbowac pompek diamentowych lub pompek w waskim rozstawie dłoni

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Pompki w wąskim rozstawie rąk oraz diamentowe to robię. Ale jak chcecie to później mogę wstawić zdjęcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
wstaw

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chodzi tylko o to, zeby robic pompki w wąskim rozstawie. Wcale to nie musi ci pomoc w rozbudowaniu srodka.

Przede wszystkim co warto pamietac, klatka przy pompkach pracuje tylko kiedy pompki robimy wolno. To glownie miesien statyczny i wymaga swojego podejscia.

Sproboj zrobic pompke w ten sposob:

Rozstaw dlonie troszke szerzej niz na szerokosc barkow.
Poloz sie swobodnie na ziemi. Dlonie przesun w dol, wzdlug ciala, niech znajduja sie z pare cm wyzej niz pas.( Na tyle na ile dasz rade sie uniesc.)

Teraz podnies swoje cialo wolno zatrzymujac sie w pol pompce na sekunde, i nastepnie do wyprostu ramion. Opadaj powoli spowrotem i poloz sie swobodnie na ziemi tak jak poprzednio. Cwiczenie powtarzaj razy 5 i daj 4 serie.

Jak wyczujesz o co chodzi. Mozesz podobnie sprobowac na wasko i wg siebie ustalic powtorzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 199
Hej, a masz moze jakiś filmik z tym cwiczeniem czy coś? :D I chcialbym dodac zdjecie klatki piersiowej, a nie wiem jak dodac tu zdjecie, pomozesz? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fortress, chlopak zna sie na rzeczy :)


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening siłowy w domu a trening kalisteniczny.

Następny temat

Drążek+hantle+ciężar własnego ciała.

WHEY premium