SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Śpiochy w oczach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 27054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 25 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225
Rano jak wstaje mam śpiochy w koncikach oczu, ale nawet jak umyje oczka dokladnie to w trakcie dnia tez robia mi sie te spiochy i co jakis czas musze przecierac konciki oczu. Jest na to jakas rada ? Ma ktos podobnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Oczy nasze bez wątpienia są jednym z ważniejszych organów. Nie są one niezbędne dla życia, ale w znacznym stopniu pomagają funkcjonować w prawidłowy sposób i ułatwić wiele czynności, takich jak nauka czytania, obserwowanie innych, nauka, praca, czy różne czynności związane z hobby. Bez wątpienia są one dla nas bardzo ważne i należy dbać o ich zdrowie.

Popularne wśród większości osób śpiochy w oczach nie są na szczęście niczym niebezpiecznym. Są one po prostu naszymi łzami. Jest to zaschnięta wydzielina produkowana najczęściej w nocy przez gruczoły łzowe. W wyniku tego, że nasze oczy potrzebują odpowiedniego nawodnienia, dochodzi do zwiększonego wydzielania wydzieliny łzowej. W związku z tym, że śpiąc, nie przecieramy oczu, ani nie przemywamy ich, wydzielina ta zasycha i powstają popularne śpiochy. Nie musisz więc się nimi przejmować, ponieważ są pod względem fizjologicznym całkiem normalnym zjawiskiem.

Podczas snu gruczoły wydzielają sporo łez, a w wyniku tego, że nie mrugamy, łzy te nie mają jak wysychać, przez co wydzielina próbuje się wydostać przez szczeliny wokół powieki. Zasycha ona i powstają śpiochy. Nie ma więc czym się przejmować. Jeżeli doskwierają Ci one w ciągu dnia, to wydaje się dość dziwne. W takiej sytuacji możesz spróbować częściej przemywać oczy lub ewentualnie skonsultować to z lekarzem, który przepisze Ci jakieś krople.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 179 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1182
tez to mam, ale w niczym mi to nie przeszkadza :P

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne dziewczynki idą gdzie chcą!
dzien bez keczupu jest dniem straconym - mejd baj ikonka ®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 116
ja tez tak mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
ja w ciagu dnia chyba nie... moze masz zmeczone oczy i trzeba by zakladac takie maski ? sama nie wiem ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 530
ja mam tak tylko z rana tak do poludnia potem juz nie mi to jakos nie przeszkadza !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2255
"śpiochy w oczach"??? O jakie śpiochy chodzi???

Kris

"Cierpliwość to zaleta która wypłaca wysokie dywidendy."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 530
normalne, nie wiesz co to sa spichy w oczach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 25 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 225
No o śpiochy takie gluty ja rano dokladnie myje oczka nawet takim patyczkiem kosmetycznym czyszcze konciki i te wszystkie zakamarki, ale i tak w ciagu dnia znow mi sie zrobia te holerne spiochy, bo podczas mrugania zbieraja sie one z calego oka do rowkow. Moze jakies krople oczyszczajace stosowac czy cos ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2255
Być może bym wiedział gdybym to miał... powaznie nie słyszałem o tym terminie, może jest jeszcze inna nazwa...

Kris

"Cierpliwość to zaleta która wypłaca wysokie dywidendy."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 530
hmmm... nie sadze zeby byla tego inna nazwa ... chociaz ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2255
Czyli tu chodzi o ropę która się zbiera w oczach. ???Dobrze rozumiem???
1

Kris

"Cierpliwość to zaleta która wypłaca wysokie dywidendy."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gulka/guzek pod szczenka ??

Następny temat

Wzrost a mostki

WHEY premium