SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Śniadanie i inne problemy i pytania :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
Witam serdecznie,
czytam forum juz jakis czas wzasadzie to calkiem dlugo tylko z przerwami rok tem utylam 10 kg i czas cos z tym zrobic. Bede tu zadawać różne pytania pojedyńczo nie wszytkie naraz :) mam nadzieje ze pomozecie mi znales odpowiedz i oczywiscie zachecam do zadawania kolejnych pytań przez innych nie wiedzacych badz nierozumiejacych pewnych zasad w zdrowym trybie zycia uzytkowników forum :)

Pytanie nr 1.

Śniadanie, wszedzie mówi sie ze powinno być duze i obfite, tylko co to znaczy? Czy moge jesc codziennie płatki owsiane 100g z mlekiem 0,5 %- 100 ml ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 363 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7739
mozesz ale ja proponowalbym bardziej 75gr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
acha czyli jednak nie moge sie bardzo obiadac na to pierwsze sniadanko :) zazwyczaj wlasnie jem (jak nie jem jaj) 100g płatków owsianych z 100 ml mleka do tego łyzeczka miodu :) i pare orzechów włoskich :D
rozumie ze za duzo tego dobrego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 509 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15998
mysle ze 1-- g jest odpowiednią iloscią :D
nie tnij ze sniadania , lepiej pucinac z obiadu i kolacji :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 363 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7739
ja obstaje przy swoim.jadlbym75
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 509 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15998
sorka za błąd 100 g powinno byc
a ja mysle ze lepiej rano dac te ww niz puzniej do okolic popołudniowych , wieczornych
niezapomnij ze sniadanie pownno byc syte bo to najwazniejszy posiłek w ciągu dnia
i nawet bym przymknął oko na tą łyzeczkę miodu :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
:)
czyli śniadanie mamy za soba obcjonalnie bede jadać płatki owsiane j/w lub. sok wazywny + 2 jaja na różne sposoby, dzieki za rozwianie wątpliwości

pytanie nr 2 -> dotyczy owoców
Czy to prawda że owosó nie powinno sie jeść bezpośrednio po posiłku? najlepiej pół godziny przed lub 2 godziny po jakimś posiłku ?


pytanien nr 3-> dotyczt bf%
Jak mam zmieżyć poziom tłuszczu jak nie mam tego miernika znalazlam na forum odnośnik ale tamta strona nie dzial.. a chyba musze wiedziec ile mam miesni zeby wiedziec ile jesc pialka dziennie prawda ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
ahh i chcialam dodac ze moje pytania nie beda tylko o zywieniu dlatego pisze w dziale odchudzanie...
tylko po kolei chce rozwiac wszytkie moje watpliwości :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
Zaraz ide na gym.. ale napisze wam jeszcze cos o sobie :)
168cm
64kg
duzy brzuszek :D i uda, mala pupa i biust (to cała ja)

rok temu wazylam 10 kg mniej chciala bym wrocic do tej wagi
troszke mam podniesiony TSH niedoczynnosc tarczycy zaczelam sie leczyc (ale raczej nie ma to wiekszego wplywu na moj metabolizm) utylam bo
a) mniej sie zaczelam ruszac - zmiana pracy
b) chciałam napisac brzydko ale napisze ze duzo bardzo duzo jadalm o jaies 2x za duzo :)

no i sie talo to co sie stało:)

jesli chodzi o odchudzanie jestem na etapie eliminacji niektorych pokazow z mojej diety
nie jem juz:
ziemniaków
białego pieczywa
makaronow przennych
serów żółtych
fast foodow

zamian za to
jem biale serki w wersj light, ciemne pieczywo i ciemny makaron ale z pieczywem i makaronem nie przesadzam

Jest jeden duzy problem jem dalej SŁODYCZE to jest jak nałóg.
tyle o jedzeniu
------------------------------------------------------------
Ćwiczenia
chodze na silownie 6-7 razy w tygodniu,
2-3 razy na spining (takie zajecia na rowerku)
1-2 power pamp (zajęcia ze sztangą)
2-3 razy robie na silowni rozgrzewke areoby + zajecia na mieśnie rozpisane przez trenera na 12 wejsc potem bedzie zmiana na jakis tam inny program

najczesciej chodze wieczorem na silownie
___________________________________

Cel chce schudnąć 7 kg
____________________________________
problem to dieta
____________________________________

helppp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
monologu cześć dalsza :)

dorawałam dziennik vitalmax
mam jeść według niego 1220 kalori dziennie
96gr białka
51 tłuszcze
94 weglowdany strawne

i okazuje sie w zwiazku z powyzszym ze jeżeli bede miała ochote zjeść płatki owsiane na sniadanie w ilośći 100g to zapewnie sobie 62g weglowodanow ;/
tak wiec jak zamaza mi sie weglowodany na sniadanie to do obiadku ryzu juz nie bedzie ;/ tak wiec mysle ze bede jadla mniejsza porcje.. jak bede miala w planach ryz badz makaron (pełnoziarnisty do obiadu)
bo inaczej nie dam rady.

czy jadc dobrze rozumuje zeby schudnac musze jesc duzo białka tak jaj serow twarogowych, wiejskich, topionych, i piersi z kurczaka.. tak (warzywa to tak naprawde dodatek ktory daje blonnki z tego co zauważyłam)

oki.. czyli weglowodany zastepuje bialkiem..
tłuszcze jakoś opanuje

pytanie nr 4.
Czy gorzej jest przesadzic z tłuszczami (mam tu namysli tłuszcze pochodzace z ryb,jaj,orzechow, oliwy z oliwek) czy z weglowodanami w diecie redukcyjne (chodzi mi o to co sie bardziej odklada)


i z tego co mi pokazje dzinnik to chyba musze jakies suplementy witamin jakies kupic

pytanie nr 5
czy to prawda ze dobrze przed treningiem zjesc dodatkowa witamine C ?


jutro sprobuje nie zjesc niczego slodkiego moze sie uda :D:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 549
kavva pytanie nr 3
https://www.sfd.pl/Mierzymy_poziom_tkanki_tłuszczowej-t123556.html
ale radziłabym zmierzyć poziom tłuszczu i ilość wody w organizmie przez specjalne urządzenie (zazwyczaj jest w większych klubach fitness i siłowniach)

Quod Me Nutruit Me Destruit

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

low carb do poprawki / oceny

Następny temat

mniej tłuszczu na brzuchu i udach

WHEY premium