SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Śniadanie górnika

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 313

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 81 dni Przeczytanych tematów 14
Cześć. Starałem się znaleźć odpowiedź w internecie ale niestety na nic nie wpadłem. Co byście polecali wziąć do pracy w kopalni, gdzie warunki różnią się od powierzchni. Mianowicie chodzi mi o to, żeby było to coś w miarę lekkiego bo przy ponad 40*C jakie mam u siebie na stanowisku ciężko jest wcisnąć mdłe jedzenie, o ile w ogóle jeść się chce. Na chwilę obecną mój posiłek w pracy wygląda w ten sposób: 2 bułki ciemne wieloziarniste z sałatą, twarożkiem, serem, szynką, jajkiem i papryką oraz 3 litry wody średnio mineralizowanej. Do tego jabłko/banan oraz baton proteinowy. Nie będę się rozpisywał o zapotrzebowaniu kalorycznym bo sam dobiorę sobie proporcje do Waszych ewentualnych pomysłów. Jak już wspomniałem, chciałbym żeby to było coś lekkiego i najlepiej energetyzującego, bogatego w witaminy i żeby tego szlag nie trafił od temperatury panującej na dole. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6380 Napisanych postów 75325 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 631581
Np
Wrap z tuńczykiem warzywami i sosem jogurtowym

1 duża tortilla
1 puszka odsączonego tuńczyka w sosie własnym
garść mieszanki sałat
1 mała puszka czerwonej fasoli (200 g)
5 pomidorków koktajlowych w połówkach
2-3 łyżki jogurtu naturalnego
sól
koperek suszony
Na placku tortilla rozłóż sałatę, tuńczyka, dodaj czerwoną fasolę i pokrojone pomidorki koktajlowe. Nałóż jogurt z przyprawami i mocno zawiń tortillę.
Masz posiłek szybki i możesz schować do kieszeni
Pozatym możesz zamiast tuńczyka dawać mięso
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 26 Wiek 122 dni Na forum 121 dni Przeczytanych tematów 143
Ryba + 40°C to chyba nie za dobre połączenie.
1

Doubt me. Hate me. You're the inspiration that I need.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3823 Napisanych postów 63290 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 680129
Ryba tak samo jak i jajka, szynka, czy nabiał, które wspomniałeś, że bierzesz że sobą do pracy będą mocno średnim rozwiązaniem. W zasadzie nie ma nic, co można być bez obaw że sobą zbierać. Jeszcze napisz, że musisz to nosić ze sobą w plecaczku?

Ja osobiście widzę trzy rozwiązania:

1. Bierzesz że sobą normalne posiłki/posiłek w pojemniku. Być może przez kilka godzin nie ulegną zepsuciu.
2. Jeść obfite kalorycznie śniadanie, posiłek po pracy i trzeci około godzinę przed snem. Bez męczarni z posiłkiem w pracy.
3. Zabierasz ze sobą posiłek/posiłki czysto węglowodanowe. Źródła ich raczej nie zepsują się. Kwestią tego żeby były smakowite.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6380 Napisanych postów 75325 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 631581
Tuńczyk z puszki ma tyle konserwantów ze temperatura mu niestraszna
A tak poważnie to możesz również pomyśleć o zrobieniu sobie placków owsianych z odżywka białkowa i np dodatkiem orzechów . Możesz również zabrać kilka batonów do kieszeni
https://www.sfd.pl/sklep/Batony_proteinowe-k468.html
Tutaj również ciekawy produkt
https://www.sfd.pl/sklep/Tarczyński_Protein_Stripsy_Suszone_paski_z_szynki-opis40302.html
Musisz kombinować i napewno coś znajdziesz . Zawsze coś możesz wymyślić /
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7029 Napisanych postów 8424 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 233078
250 ml wody , odżywka białkowa + orzechy włoskie + płatki owsiane + banan lub jakiś inny owoc ( blendujesz koktail) i masz super pożywny bezpieczny posiłek ktory możesz trzymać nawet cały dzień

Lub jak wyżej placuszki owsiane , omlety , nalesniki itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10932 Napisanych postów 118759 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1389545
jak nie ryba weź kurczaka na patelni czy w piekarniku upiecz, kroisz na drobne kawałeczki i tortille sobie robisz, aby suche nie było to warzyw napychasz do środka
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12293 Napisanych postów 12105 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 320100
bułka, w to warzyw i pierś z kurczaka dobrze przypawiona + do tego jakiś sos np. z tych dostępnych w sklepie
https://www.sfd.pl/sklep/SFD_NUTRITION_Dziki_SOS-opis38471.html
albo to samo tylko w formie tortilli
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 81 dni Przeczytanych tematów 14
Dzięki ślicznie Panowie. Rzeczywiście tortille raz sobie do pracy zrobiłem i zdała egzamin jak najbardziej. Placki też super pomysł. Przetestuje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10932 Napisanych postów 118759 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1389545
Placki owsiane trzeba z odpowiednimi skladnikami dać by nie byly za suche i się zapchasz jedynie
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mogę jeszcze budować masę?

WPC