SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

łokiec - zerwany miesien

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2602

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez zaborek z działu Sporty Extremalne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 514
Witam,
Pech sprawil, ze u progu sezonu wspinaczkowego uszkodziłem sobie na ściance łokiec. Dokładnie usłyszałem delikatny trzask, po którym nadszedł ostry ból a potem była już tylko ciemność ;) Rentgen nic nie wykazał (więc kości całe) - orotopeda po krótkich i bardzo pobieżnych oględzinach stwierdził, że to napewno zerwany mięsień i na 6 tygodni mam poszukać sobie innego zajęcia (np. gra w szachy)... Co do miesnia to najprawdopodobniej uszkodzony jest zginacz palcow - najwiekszy bol wystepuje przy probie oporowego zginania palca wskazujacego, zgięcie w łokciu i pełny wyprost raczej nie sprawiają bólu. Po tym przydługawym wstępie teraz pytania do wszystkich, którzy mieli podobne problemy lub coś niecoś na ten temat wiedzą (ortopeda niestety niewiele mi powiedział)
- po jakim czasie można probować wykonywać proste ćwiczenia
- jak można przyspieszyć proces gojenia (maści, fizjoterapia, kolagen)?
- czy unikać jakiegokolwiek ruchu ręki (nawet tego ktory nie sprawia bólu)
czy tylko tych, które sprawiają ból..

Z góry dzieki wszystkim którzy pomogą,
Pozdrawiam,

darq

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 132
ja tez mialam klopoty z lokciem ale troche w inny sposob... zlamany wyrostek lokciowy z przemieszczeniem, i zespolenie kosci za pomoca popregu webbera. nie mialma czucia w palcach przez ponad 2 tygodznie po zdjeciu gipsu... moglam wykonywac tylko cwiczenia,ktore pomagalby w rozruszaniu reki... tobie tez to radze....basen , cwiczenie w cieplej wodzie( podczas kompieli) otwierajac i zaciskajac mocno w dloni gabke...i z biegiem czasu sprobu j wykonywac cwiczenia na wzmocnienie reki ale stopniowo!!! i bardzo ostroznie!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia przed kardiologiem i stan podgorączkowy

Następny temat

Jakie badania sobie zrobic ?

WHEY premium