SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łysienie androgenne u 21 latka.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122
Moja historia wygląda następująco. Nie skończyłem nawet 21 lat, już od prawie roku pojawiły mi się zakola na czole i się poszerzają. Moje włosy są bardzo słabe i rzadkie na głowie. Mój tata powiedział, że zaczęły mu się robić zakola w wieku 40 lat a po bracie zauważyłem że w wieku 24 at ma słabe włosy( lekkie zakola) ale nie takie jak ja.

Przypuszczam, jestem pewny, że jest to typ łysienia androgennego i ono tak wcześnie się u mnie rozpoczęło, ponieważ brałem izotek( najmocniejszy lek na trądzik) prawie rok czasu. Moim marzeniem jest mieć fryzurę jak Antonio Banderas w filmie " Desperado":)

Postanowiłem z tym walczyć. Wiem, że trzeba zahamować powstanie DHT poprzez inhibitory ( specyfiki ograniczające aktywność tego enzymu) enzymu – 5 alfa reduktazy. Medycyna oferuje finasterydy ( ogranicza w 70 procentach) oraz dutasterydy (ogranicza w 90 procentach). Biorąc, któryś z leku tej grupy wypadaniem moich włosów pewnie skończyło się.
Lecz nie chcę tego brać ze względu na skutki uboczne: problemy z popędem seksualnym i inne tego typu problemy, które mogą wystąpić.
Musiałbym pewnie do tego dodać lexon na porost włosów.
Zamiast leków blokujących powstanie DHT, chcę spróbować zamiennika w formie " natury". Z tego co wiem 375 ml ekstraktu z palmy sabalowej = dzienna dawka finasterydu i działa w ten sam sposób ( ogranicza w 70%).
Jednak 1000 ml kosztuje około 50 zł, więc koszt miesięczny wyniósłby około 600 zł plus cena za lexon.
Czy są jakieś inne środki blokujące powstanie DHT w postaci " naturalnej"? Jak to najlepiej stosować"?




Zmieniony przez - kotwil w dniu 2014-02-01 01:35:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Co ma wypaść to i tak wypadnie. Marzenia to jedno, życie drugie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122
Są sposoby aby temu zapobiec i odbudować włosy. Ja chciałbym mieć zdrowe włosy przynajmniej do 30-stki bo teraz nawet nie skończyłem 21 lat.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Fina i dutasteryd niszczy jajka, poza tym przestajesz łykać i wszystko wypada. Pozostaje ci się z tym pogodzić, albo zrobić sobie przeszczep. Włosy do przeszczepu pobierają z okolic bocznych głowy, badź z okolic karku. Są to włosy niewrażliwe całkowicie na dht, więc nigdy ci już nie wypadną.

Z preparatów pielęgnacyjnych to masz(przykładowo)
1. Zestaw Dermena(szampon + lioton) - promocja w dozie teraz jest na to, można 10 zł przyoszczędzić zamawiając przez neta
2. Minoxidil(2% bez recki, 5% na reckę, ale na allegro idzie wyrwać i 15% r-r)
3. Szampon z triaminodilem - Novoxydyl

Te preparaty mogą spowolnić wypadanie włosów i w niektórych przypadkach parę włosów ci po nich odrośnie.


Zmieniony przez - PakerZbreslau w dniu 2014-02-03 18:21:20

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122
Zdaję sobie sprawę, że bym musiał cały czas dostarczać organizmowi inhibitory 5 alfa reduktazy, hamujące powstanie szkodliwego DHT. Odrzucam leki powyżej, ze względu na szkodliwe działanie i szukam naturalnych środków jak palma sabalowa ( ma takie same właściwości hamujące powstanie DHD jak finasterydy). Tylko trzeba by było brać ją w dużych ilościach i to by wyniosło drogo (jak napisałem w pierwszym poście).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122
Na razie stosuje sok z czarnej rzepy od 6 tygodni, który poprawia ukrwienie ale efektów nie zauważyłem( lekkie pogorszenie nawet). Medycyna idzie do przodu. Wprowadzenie komórek macierzystych jest już w zasadzie dla mnie kwestia kilku lat. Nie chciałbym aby zanikły mieszki włosowe, bo wtedy nic już nie będzie można zrobić. A przeszczep jest tylko dla bogatych.

Zmieniony przez - kotwil w dniu 2014-02-03 18:44:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 134 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2830
Też wiele rzeczy chciałem , a w wieku 21 lat miałem już takie gniazdko i zakola , że wyglądałem pewnie na 10 lat starszego . Przyszedł czas golić się na łyso . Chciałem zrobić przeszczep , byłem przygotowany wydać 10-15 tysięcy. Lekarz wycenił na 25-30 , ze względu na zaawansowanie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Kurcze z tymi włosami to jednak przerąbane jest.... co do wyciągu z tej palmy to ja bym się w to nie bawił.... sam pisałeś że podobno ogranicza itp... gdyby była tak skuteczna to w klinikach nikt by sobie włosów nie przeszczepiał tylko pił ten sok.... druga sprawa jak masz zamiar długo go pić, jak przestaniesz to włosy znowu zaczną wypadać, policz sobie roczną kurację - 7200zł, kolejny rok kolejne 7200zł,m może lepiej tą kasę na przeszczep sobie zbierać a za resztę wyskoczyć sobie na extra wakacje.
Jeżeli to wypadanie androgenne to naprawę stoisz na przegranej pozycji, a wszelka walka kończy się na bardzo dużych wydatkach i minimalnych efektach, znam paru co walczyło i w końcu się poddali...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122
Niestety ludzie nie mają informacji. Kliniki jak i firmy farmaceutyczne nastawione są na zysk, nawet jak coś taniego by pomogło na jakąś " popularną chorobę" to oni nie będą chcieli tego wypuścić bo to im się nie opłaca. (zysk spadnie jeśli ludzie dowiedzą się o tańszej alternatywie) http://www.handsomemen.pl. Chwali się 100 % gwarancją na wypadające włosy. Na stronie pokazują oni swoje efekty. Stosują oni ziołolecznictwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 14 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122
Z naturalnych środków pokrzywa blokuje konwersję testosteronu do DHT (co jest główną przyczyną utraty włosów u mężczyzn). Dlatego właśnie chciałbym spróbować na podstawie kilku naturalnych środków ułożyć sobie kuracje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3035
Znam tą stronę i firmę i nie wiem czy wiesz, ale oni mają bardzo dobre efekty w niechirurgicznym zagęszczaniu włosów - to jest coś a'la peruka naklejana , czy jakoś tam montowana na głowie, potem ich naprawdę dobrzy fryzjerzy obcinają włosy i efekt jest niezły. Jeżeli uważasz, że ziołolecznictwo pomoże to oczywiście działaj, forum służy wymianie myśli i poglądów. Ziołolecznictwo moim zdaniem działa wspomagająco i jeżeli ktoś się na tym zna to pewno nie zaszkodzi, tylko czy ich 100% skuteczność jest poparta jakimiś badaniami, czy sami tak twierdzą ( i nie chodzi mi o amerykańskich uczonych z nie wiadomo jakiego uniwersytetu, nie wiadomo skąd...)
Po prostu chciałem Cię przestrzec przed wyciąganiem pieniędzy.... plastry oczyszczające z toksyn też mają 100% skuteczność pooglądać filmiki na YT.

A i z pokrzywą trzeba uważać, bo ma dużą zawartość żelaza i długotrwałe stosowanie może powodować zakrzepy jeżeli jesteś na nie podatny, ponadto nie powinno sie przyjmowac przetworów z pokrzywy przy obrzękach związanych z ograniczeniem czynności serca albo nerek.

Zmieniony przez - keval w dniu 2014-02-04 19:39:01
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opuchnięty palec - zastrzał

Następny temat

Brak czucia skóry na tricepsie

WHEY premium