SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łyk energii

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3019

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1113
Podczas intensywnego wysiłku możemy stracić nawet 1,5 litra wody. 1% utraconej wody to o 10% mniejsze nasze zdolności wysiłkowe. Senność, zmęczenie i szybsze bicie serca oznaczają, że powinniśmy uzupełnić potas. Pomyślałem sobie że dobrzy by było napisać coś o Napojach na Lato.

Wszystkie płyny które pijemy, można podzielić na trzy grupy:

1.Napoje izotoniczne, w których stężenie elektrolitów jest takie, jak w naszym organizmie. Takie napój pozwala organizmowi szybko odzyskać utracone płyny i pierwiastki.

2. Napoje hipotoniczne - zawierające mniejsze stężenie elektrolitów niż nasza surowica. Dorosłemu aktywnemu człowiekowi mogą nawet zaszkodzić, bo rozrzedzają jego naturalne stężenie pierwiastków elektrolitowych.

3.Napoje hipertoniczne - to wszystkie płyny wysoko słodzone, z dodatkiem kofeiny oraz soki owocowe. Powinny ich unikać osoby cierpiące na nadciśnienie, choroby nerek oraz cukrzycę.

Okay! Teraz przejdę do napojów.

1.ISOSTAR
2.IZO-PLUS
3.OLIMPIC
4.POWER SURGE
5.SPORT DRINK
6.POWER RADE
7.VMF DRINK

Ad1. Ten napój jest najpopularniejszy spośród wszystkich izotoników. Isostar zawiera 12 ważnych składników:
- cztery rodzaje w/w - glukozę, fruktozę, sacharozę i maltodekstrynę; są po to, by dostarczać organizmowi niezbędnej do życia energii.
- sześć minerałów - sód, potas, wapń, magnez fosfor i chlor; uzupełniają utracone elektrolity i zapobiegają bolesnym skurczom mięśni.
- dwie witaminy - C i E; dzięki nim usuwane są z organizmu wolne rodniki.
- Isostar nie zawiera żadnych środków słodzących, sztucznych barwników i konserwantów. W jego składzie nie ma też syntetycznej kofeiny, która zwęża naczynia krwionośne i podnosi ciśnienie. Energia w Isostarze pochodzi z w/w.

Ad2. W recepturze tego napoju zastosowano L-karnitynę i L-glutaminę. To niskocząsteczkowe substancje, które ułatwiają organizmowi gospodarowanie jego energią. Dla sportowców paliwem energetycznym będzie w przypadku Izo-Plusa w większej mierze tłuszcz niż w/w.

Ad3. Jak każdy napój izotoniczny zawiera niezbędne pierwiastki elektrolitowe - magnez, potas, wapń i sód. Zawiera również L-karnitynę, która zwiększa wydolność mięśni i zapobiega odkładaniu się tłuszczu.

Ad4. Obniżona zawartość sodu pozwala zatrzymać dłużej ilości wody w tkance podskórnej.

Ad5. Obniżona zawartość sodu. W składzie tego napoju najwięcej ejst chloru - 39mg. Nie występuje witamina E. Jest wzbogacony witaminą C.

Ad6. Słodzony płyn izotoniczny - zawiera aspartam - barwiony syntetycznie. Zawiera stosunkowo małą ilość potasu, jednego z najważniejszych elektrolitów, traconych wraz z potem.

Ad7. Vitamin Mineral Drink jest wzbogacony w substancje lipidowe, czyli cholinę, inozytol i karnitynę, które stymulują metabolizm kwasów tłuszczowych w organizmie. Spośród wszystkich napojów izotonicznych, ten zawiera największą ilość potasu. Oprócz witaminy B i C, w składzie napoju jest cała gama witamin z grupy B: B1, B2, B6, B12. Jest też bardzo nisko kaloryczny. 1 litr tego płynu pozwala zrobić 20 litrów napoju.

saw
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1542 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15256
ja mam pytanko co do ad2. Czemu uwazasz ze wiekszym zrodlem energi beda tluszcze niz w/w. Jezeli chodzi o ilosci l-karnityny to wydaje mi sie ze jest jej zamalo i ztego co wiem to pijac podczas treningu tak szybko niezadziala. A co do glutaminy to jest tu jako antykatabolik i jako rezerwowe paliwko dla komorek nerwowych wrawzzie duzego spadku glukozy.
Ale ogolnie rzecz biorac uwazam ze to jest najlepszy z tych wymienionych napoi i jak na Olimpa w bardzo przyzwoitej cenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1113
Karnityna powoduje, że więcej energii czerpane jest z tłuszczu. Wzrasta jego udział w pokryciu zapotrzebowania na energię. Z tego co wiem poleca go Ryszard Szurkowski, zwycięzca kilku wyścigów pokoju.

saw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 132 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1293
No co do IZO-Plus to ja sam nie wiem.....po treningu jako źródło W/W może jest i dobre, ale jedno mnie do niego zniechęca - smak. Po prostu tragedia, urywa rękę i nerkę Słodkie do porzygania z gorzkim, syropowym posmakiem nawet przy bardzo dużym roźcieńczeniu, ale skoro to głównie składa się z cukru , glukozy , fruktozy i proszków owocowych to jak to może smakować ....chciaż może, ISOStar jest extra (a też naszprycowany wszelikimi możliwymi cukrami prostymi), a taki np. jagodowy Power-Rade to już niebo w gębie.
A czy ta glutaminka i l-karnityna dużo wniesie....?

Tak czy owak zostane chyba przy iststarze, tylko ta cena....grrrrr...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna+HMB

Następny temat

suplementy na ukrainie

Fruzelina