SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ławka do ćwiczeń

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11692

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1426
Witam:)

Mam zamiar kupić sobie nową ławkę do ćwiczeń. Problem w tym, że nie wiem na co patrzeć, co cieszy się renomą a co nie, czy łamane są dobre, itd...

Który z modeli poniżej uważacie na najlepsiejszy i dlaczego?

http://allegro.pl/item317101349_wyprzedaz_lawka_pod_sztange_skladana.html  - takie wszystko w jednym -dobre rozwiązanie?

http://allegro.pl/item314596247_lawka_pod_sztange_7847lb_rozpietki_prasa_w_wa.html - podobne do tej powyżej

http://allegro.pl/item318471414_szeroka_lawka_prosta_stojaki_modlitewnik_marbo.html - wersja prosta marbo

http://allegro.pl/item315779152_profesjonalna_firmowa_lawka_regulowana_marbo_sport.html - wersja łamana

Na co w ogóle zwracać uwage przy zakupie tego typu sprzętu?
Ważne, że ma stojak, że łamana czy to coś do rozpiętek i na nogi jest super sprawą?
Cenowo chciałbym zakmnąć koszt w max 250zł (nie liczę przesyłki).

PS. Mam nadzieję, że to dobry dział na tego typu topic. :P

Wszystko, co nie jest zakazane, jest konieczne.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8392
1 i 2 według mnie sobie daruj. Rozpiętki są zbędne. Będą ci tylko przeszkadzać. Musisz też zwrócić uwagę na rozstaw stojaków.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1552
Ja bym wzial ta ostatnia laweczke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
za mało $$$ by kupić dobra ławkę...jedynie najlepszym rozwiązaniem będzie uspawanie samemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1426
Thx za odpowiedzi. :)

Ok, czyli darować sobie rozpiętki, a co z tym czymśikiem na nogi?

Co do własnej produkcji- nie mam możliwości technicznych na jakiekolwiek zabawy ze spawarka. Poza tym nigdy tego urządzenia w rękach nie miałem. :D

Ja to czasem gwóźdź gdzieś przybiję w losowym miejscu na ścianie i potem łażę przez tydzień dumny jak paw.
Gwóźdź z reguły sam odpada.

To ile tak właściwie trzeba wydać na dobrą ławkę?

Jakich producentów polecacie? Ja znam tylko nazwy marek Kelton, Thorn, Marbo i Magnus ale nie wiem które dobre, które nie (Kelton drogi, tyle wiem).

Wszystko, co nie jest zakazane, jest konieczne.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak kupywać to tylko keltona lub kamila88 z sfd który zakłada swoja firmę (w targowisku sa tematy z jego sprzetem)
Koszt dobrej ławki to okolice 350zl (bez wysylki)
Co do spawania samemu...mozesz dac komus kto umie spawac lub do jakiegos zakladu za drobna oplata ci pospawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8392
ja tez mam zamiar kuupić ławeczkę i chyba wybiorę magnusa. Sprawia wrażenie solidnej. A kelton według mnie jest przereklamowany

Zmieniony przez - kolo17 w dniu 2008-03-01 23:08:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 319 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10397
Dziś był u mnie kumpel, chce abym zamówił mu ławeczkę ale nie wie jaką, chce coś ok. 300zł co powiecie o tym:

http://allegro.pl/item315417160_lawka_pod_sztange_z_modlitewnikiem_bh_0439.html

sprawia wrażenie solidnej i jest z profilu 5x5, jak coś to miejsca łączeń można pospawać. Co o tym myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kolo17 miałes do czynienia z ławkami keltona ?? skoro mowisz ze jest przereklamowana wszysstko zalezy od lawki czy z odzielnymi stojakami czy razem. Moim zdaniem dobrze wymierzona samoroba najlepsza

mark1532 wyglada solidnie dobrze powiedziane. Typ lawki cos jak marketowa miales z taka do czynienia ? Sam mam ławke z marketu i zle zrobiłem, że ją kupiłem ale uległa paru modyfikacjom i nie jest najgorzej

Któryś raz powtarzam i zdania nie zmienie najlepszy wybor samemu uspawac, kupic keltona (i to zalezy jaka) lub od uzytkownika kamil88. Nie ma co żałowac paru $$$ a potem sie meczyć z ławką bo niewygodna, buja sie itp

Zmieniony przez - artist_06 w dniu 2008-03-01 23:23:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 319 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10397
artist_06 co do ławek marketowych nie miałem doczynienia, sam mam samoróbkę i jest idealna. Kumplowi ta podeszła a jako dobry kolega nie chce żeby kupił jakiś "bubel".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1989
powiem tak, mam keltona spartan II z modlitewnikiem
http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/1/56
dałem za nią tyle co na stronie pisze czyli 299zł i napiszę tak, ławka owszem solidna profile, marketówki się nie umywają, no ale trochę niedoróbek też jest, w sumie nie wiem dlaczego tego nie wyeliminują bo nie wymaga to jakiś wielkich nakładów pracy...
co mi się w niej nie podoba ano wysuwane stojaki się telepią tzn te profile które się wysuwają w górę mają luzy na boki, wystarczyło by tam wspawać kawałek płaskownika i luzów by nie było, kolejna sprawa to taka, że przy spawanych łączeniach profili spawy są z dwóch stron a nie z czterech - tego posunięcia już w ogóle nie rozumiem przecież to kilka pociągnięć migomatem więcej, co jeszcze ano chcąc ustawić ławkę w 90stopni trzeba wykręcać dwie śruby przesuwać całe stojaki i przykręcać z powrotem - totalnie nie praktyczne rozwiązane - rozwiązałem to tak, że pod opieradło podkładam sobie kawałek odpowiednio doszlifowanego profilu i jest ok, tylko że nie mam wtedy stojaków...

reasumując ławka dosyć solidna do marketowych nie ma co porównywać jednak do profesjonalnego sprzętu jej trochę brakuję, no ale to w końcu 300zł nie ma co wybrzydzać.

a no i ceny wysyłki mają z kosmosu za wysyłkę 30 kilowej ławki życzą sobie prawie 70zł :/ tego już w ogóle nie rozumiem wiele razy wysyłałem kurierem paczki o takiej wadze i kosztuje to 30-40zł, przy zawarciu umowy z firmą spedycyjną zapewne mniej... więc skąd to 70zł :/ ja ławkę odebrałem sobie osobiści bo do keltona nie mam daleko.

Zmieniony przez - slavOK w dniu 2008-03-02 11:46:23

...każdy kiedyś zaczynał...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dziwne pytanie

Następny temat

SDW>>> 30 luty.. kiedy to będzie? =]

WHEY premium