SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łańcuchy

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
w kifie wyczytałem ze sa jakies łancuchy które przyczepie sie do sztangi i działa to tak ze im wyzej unosimy sztange tym wiecej ogniw sie podnosi i cieżar jest wiekszy, czy jest to dobry sposób na poprawienie wyciskania? czy takie łancuchy mozna gdzies kupic specjalne czy wystarczy zwykly łancuch ze sklapu z artykułami metalowymi?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 231 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9793
przy małym stażu i niskich rekordach, nie ma co eksperymentować bo siła idzie najprostszymi metodami.
Dociskania, dociągania(których sam zresztą nie jestem zwolennikiem), gumy, łańcuchy pomagają jeśli ćwiczymy na sprzęcie(koszulki, kostiumy, bandaże) więc stosowanie ich jeśli ćwiczymy RAW raczej mija się z celem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1676 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25938
dobry patent na zwiekszenie sily w wl normalnie w sklepie lancuch kupujesz i heja.. ale chyba wygodniejszym, i rownie skutecznym sposobem bedzie przystosowanie/przeszycie tasm inzerowskich na kolana do tego celu (jeden koniec bandarza owijasz na sztandze, drugi w jakis solidny sposob, przy podlodze, czy stojaku, i tak po obu koncach sztangi oczywiscie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6224
z tymi taśmami to nie do końca sie z gadzam szkoda sprzetu... można np takie taśmy do rozciagania np ale łańcuchy sa moim zdaniem najleprzy patent... a sposób ogulnie super widziałem takie coś w Ultimate powerlifting filmie o trójboju i mendelson chyba tak robił do przysiadu nawet

Mistrzem nie czyni cie chwila sławy lecz lata cieżkiej pracy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 4983 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92933
Tylko ten lancuch musi byc troche gruby nie ?? Wiec napewno bedzie troche kosztowal. Musze poszukac bo mam chyba w garazu takie lancuchy ktorych 1 metr wazy ok. 20kg. Mysle ze beda dobre

Zmieniony przez - W_ojtek23 w dniu 2008-11-28 23:18:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 653 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23067
a takie wyciskanie z łańcuchem można normalnie wsadzić do planu, czy raczej okazyjnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 651
Myślę że tak samo jak wyciskanie z gumami - gdzieś pod koniec cyklu. Choć z drugiej strony lańcuchy mniej utrudnią wyciśnięcie niż gumy więc może jest sens wyciskać cały czas z łańcuchami.. jeszcze nad tym się nie zastanawiałem. Popytam trenerów.

Zmieniony przez - hilt w dniu 2008-11-29 15:23:04

Nie rezygnuj z celu dlatego, że jego osiągnięcie wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6224
moim zdaniem można np robić 3x3 i potem 2 serie z łańcuchami od 70% po 4-5 pow stopniowo jadąc do góry z ciezarem sam sie w poniedziałek zakrece z łańcuchm na allegro 10 m za 50 zł jest ale jakiś cienki...

Mistrzem nie czyni cie chwila sławy lecz lata cieżkiej pracy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 113 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 651
10 m to myśle ze spokojnie starczy jak obkręcisz pare razy

Nie rezygnuj z celu dlatego, że jego osiągnięcie wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6224
raczej tak ale dziadek mi dzisiaj powiedział jak sie go zapytałem o te łań cuchy ze tkai elegancki wielki łancuch mozna bez problemu na kg kupić on taki do ciągnika brał i za spory kawałek który by wystarczał spookojnie dał 20 zł a on sporo warzył z jakieś 15-20 kg wiec było by git...

Mistrzem nie czyni cie chwila sławy lecz lata cieżkiej pracy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Łańcuchy świetna sprawa szczególnie dla tych co w sprzęcie startują i to zarówno do ławki, siadów czy ciągów. Z gumami też robiłem tak jak Mały666 pisał, tylko że łańcuch jest dla mnie "bardziej naturalny" - stopniowe wzrastanie ciężaru a na gumach jest moment szarpnięcia aczkolwiek też są ok. U mnie na sekcji mamy dwie pary(jedna 56kg a druga 44kg do kupy 100kg).

Co do treningu do można robić okresowo same łańcuchy albo na jednym treningu normalny bój i potem pomocniczo z łańcuchami.

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-11-29 18:07:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 359 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6224
pozatym łań cychy daja wieksza mobilność w poziomie ruchu gumy jak sztange przesuniesz troche za bardzo na brzuch są już bardziej naciagniete co przeszkadza i energi spreżystości przy gómach jest mniej naturalna niż grawitacji jak przy łańcuchach... a taki bój poprawi górna faze ruchu raczej nie??? bo mam z nia problem troszke i zastosuje je od przyszłego tyg...

Mistrzem nie czyni cie chwila sławy lecz lata cieżkiej pracy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KADRA POLSKI NA XXX MISTRZOSTWA śWIATA KANADA 2008

Następny temat

Zawody w Wyciskaniu Sztangi 14.12.2008 Knurów

WHEY premium