SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łąkotka boczna

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1626

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś otrzymałam wynik MRI stawu kolanowego (2 tyg. temu wstając z ukucnięcia kolano mi się zablokowało i nie mogłam go już do końca wyprostować). O to wynik: Płyn w zakresie szpary stawowej oraz w zachyłku nadrzepkowym szerokości warstwy do 14mm. Widoczny jest obrzęk tkanek miękkich do boku i tyłu od stawu kolanowego. Cechy lateralizacji rzepki na 8 mm, nie można wykluczyć niewielkiego podwichnięcia. Łąkotka przyśrodkowa z podwyższonym sygnałem w zakresie rogu tylnego co moze być wyrazem jego obrzęku. Uszkodzenie łąkotki bocznej - nie widać we właściwym miejscu rogu tylnego łąkotki, natomiast w rzucie rogu przedniego łąkotki objaw tzw. "podwójnej delty" co wskazuje na przemieszczenie rogu tylnego łąkotki do przodu, ponadto bardziej przyśrodkowo i do tyłu od więzadła krzyżowego przedniego widoczna jest hypointensywna struktura łącząca się wąskim pasmem z łąkotką boczą także mogąca byc frahmentem przemieszczonej łąkotki. Więzadła i scięgna prawidłowe.
Czy czeka mnie artroskopia? Bo z opisu wnioskuję, że tylko rehabilitacją tego nie wyleczę. Proszę o odpowiedź. Angelika
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
tak, czeka Cie artroskopia ale nie masz sie czego bac, do 4 tygodni po operacji bedziesz juz biegac
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból ścięgna pod kolanem jak leczyć

Następny temat

Uszkodzona łąkotka

WHEY premium