SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łączenie produktów spożywczych...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3203

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
Czy ktoś słyszał coś na temat łączenia produktów w jednym posiłku?
Obiło mi się o uszy,że np.nie powinno się jeść sera białego z owsianką...nie widzę podstaw do takich twierdzeń ale może się nie znam;)
Jedyne moje spostrzeżenie:
kiedyś nie miałem za dużo czasu na robienie posiłków i wyglądały one najczęściej tak - owsianka z jogurtem a przedtem puszka tunczyka z pomidorem ..nie wiem,ale jak zacząłem jeść prawie tylko (w większości kasze z gotowaną kurą lub tunczykiem mięśnie były mniej nawodnione.
Tak samo lepiej się czuję jak nie jem kanapek(choć to moje ulubione danie) bo gdy np.3,4 z moich posiłków to kanapki (ale takie:chleb razowy,chuda szynka lub tunczyk,kurczak i sałata z pomidorem) wygląd mięśni jest gorszy..
Spostrzeżenia po 3,4 tyg. jedzenia na różne(wskazane wyżej)sposoby
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
Słuszne wnioski wyciągasz. chociaż bardziej one intuicyjne niz naukowe
Baiłko i węglowodany potrzebują zupełnie innych enzymów do spalania. Ale z drugiej strony: pewna ilość węgli jest NIEZBĘDNA do przeprowadzenia pewnych reakcji w organizmie. Można to pogodzić w miare, zmniejszając ilość jednego ze składników do minimum, kosztem zwiększenia ilości drugiego. I tak do posiłku białkowo-tłuszczowego można dodać bardzo niewielka ilość weglowodanów i odwrotnie.
Generalnie z tym "oddzielaniem" nie trzeba przesadzać, ale faktycznie proporcja b/w jak 1:1-lub więcej nie jest najlepsza..
Zreszta badania na ten temat też juz były.

pozdrawiam

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 88 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 853
slyszalem juz cos o mieszaniu. a tak - ciotka (ktora jest lekarka) opowiadala zeby nie laczyc miesa z chlebem oraz miesa z kartoflami, a mowila to w kontekscie zrzucania zbednych kilogramow :D

"...Wherever I may roam..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
łączyc można, tylko w odpowiednich proporcjach
do tego sie wszystko sprowadza..

Right into the danger zone.. :>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 176 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1680
chodziło mi o to,że np. dobrze jest zjeść 100 g ryżu i 200 g chudego mięsa(ważonego na surowo czyli jakieś 130 po ugotowaniu,upieczeniu) natomiast 100 g owsianki i 200 g sera nie powinno się łączyć...czyli stosunek w do b jest podobny - to kwestia łączenia ..nie wiem ,niby że nabiał + zboża to źle? tak słyszałem...ale wydaje mi się to głupie ..fakt - odczułęm to co pisałem wyżej...ale jak tu nie jeść np.płatków owsianych górskich na wrzątku z serem białym chudym i cynamonem z kawą lekką ..mmmmm ;) pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2581 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19239
"chodziło mi o to,że np. dobrze jest zjeść 100 g ryżu i 200 g chudego mięsa(ważonego na surowo czyli jakieś 130 po ugotowaniu,upieczeniu) natomiast 100 g owsianki i 200 g sera nie powinno się łączyć..."
a czym się różni białko z twarogu od białka z mięsa w kwestii niełączenia z węglami? chyba sam sobie zaprzeczasz..

Right into the danger zone.. :>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

coś pomiędzy Low Carb a typową masówką

Następny temat

na czym smarzyc?

WHEY premium