SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczenia w wieku 15 lat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 960

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

15

Waga

63

Wzrost

174

Cel treningowy

wzrost masy

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga, ławeczka, hantla 5kg, drążek

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

Trenowano: bicepsy podciąganie na drążku podchwytem w serii łączonej z wyciskaniem sztangi wąskim chwytem Seria nr 1: obciazenie: 50kg, liczba powtorzen: 12 Seria nr 2: obciazenie: 50kg, liczba powtorzen: 12 Seria nr 3: obciazenie: 50kg, liczba powtorzen:

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie na ławce leżąc 50kg x 20, podciąganie nachwytem 10x
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 492
Witam
Mam 15 lat, w styczniu 2013 zacząłem intensywnie ćwiczyć, tj. codziennie robić pompki, brzuszki, podciągać się na drążku. Wcześniej również wykonywałęm te ćwiczenia, lecz nie tak intensywnie jak teraz. Obecnie od dwóch miesięcy wyciskam sztange na ławeczce, podciągam się oraz robię brzuszki. Mój plan treningowy wygląda następująco:
Poniedziałek:
Seria 1- wyciskanie sztangi 50kg leżąc-12 powtórzeń, podciąganie nachwytem 4 powtórzenia, brzuszki 20 powtórzeń - robie wszystko identycznie jak powyżej przez 10 serii
Wtorek
10 serii- to samo co poniedziałek+ hantla 5kg
Środa
ODPOCZYNEK
Czwartek
10 serii- to samo co poniedziałek i wtorek
Piątek
10 serii- to samo co poniedziałek, wtorek i czwartek+ hantla 5kg

Czy taki trening ma jakiś sens .? Efekty są zauważalne. Mam motywacje do ciężkich treningów, tylko nie potrafie sam ułożyć sb planu treningowego oraz odpowiedniej diety. Mam do dyspozycji ławeczkę, sztange 50 kg, hantlę 5kg oraz drążek.

Bartek-99

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 328
Cześć Bartek :)
Nie masz zbyt dużo sprzętu i jesteś młody a więc polecam Ci delikatny plan treningowy.
Poniedziałek: Klatka piersiowa - biceps - brzuch
1. Pompki na rozgrzewkę
2. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4x serie po 12x
3. Uginanie przedramion 4x serie po 12x powtórzeń hantlami
3. Uginanie przedramion 4x serie po 12x powtórzeń sztangą
4. Brzuch / zwykłe 3x serie po 15 powtórzeń, ze skrętami 3x serie po 15 powtórzeń, unoszenie nóg w leżeniu ew. nożyce 3x serie po 15 /
Środa: Plecy - triceps
1. Podciąganie nachwytem / tyle ile dasz radę 4x serie /
2. Przyciąganie sztangi w opadzie do brzucha / 4x serie po 10/
3. PODCIĄGANIE KOŃCA SZTANGI W OPADZIE / 4x serie po 10 /
4. WYCISKANIE „FRANCUSKIE” / 3x serie po 10 /
5. WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI /3x po 10/
6. PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA / 3x serie po 10/
Piątek: barki - nogi - brzuch
1. Wyciskanie sztangi zza głowy /4x po 10/
2. Przyciąganie sztangi do brody /4x po 10/
3. Unoszenie sztangielek bokiem w górę /4x po 10/
4. Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami /4x po 10/
5. Przysiady ze sztangą /4x po 10/
6. Wykroki /4x po 10/
7. Brzuch jak w poniedziałek

Prócz tego pamiętaj, żeby nie jest fast foodów i nie pić słodkich napoi :) Troszkę więcej białka również się przyda !

Zmieniony przez - Kakaowy w dniu 2013-06-30 10:21:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 492
Dzięki za ten plan ; ) Tylko czy da to oczekiwany efekt..? Nie mówie tu o efektach widocznych po tygodniu, dwóch lub nawet po miesiącu . Wcześniej również trochę ćwiczyłem i zauważyłęm że efekty widoczne są dopiero po dłuższym okresie intensywnego treningu . Są wakacje, więc chciałbym zobaczyć efekty na początku września, oczywiście wiem że będą one minimalne, ale jednak .. Okej jeszcze raz dzięki, sprawdzę ten plan ; )

Bartek-99

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 328
No spoko :) Liczę na SOG'a ! a na efekty licz po 2-3 miesiącach sądzę, że mięśnie już będą wyraziste a plecy i barki będą miały już super figurę a co do reszty to jest to już BARDZO SOLIDNA podstawa pod 100% prawdziwą, mocną siłownie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja Tkanki Tłuszczowej i Zwiększenie Masy Mięśniowej

Następny temat

Jaka ławeczke wybrac dla poczatkujacego?

WHEY premium