SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ćwiczenia w domu - total gym

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19249

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, zakupiłem sobie urządzenie podobne do reklamowanego parę lat temu total gym - ławki na rolkach ze sznurkami, obciążenie grawitacyjne reguluje się poprzez zmianę kąta nachylenia ławki, czyli podnosi się jakiś procent własnej masy.
Czy ktoś jeszcze ćwiczy na takim sprzęcie?
Nie lubię chodzić do siłowni, a tu mam wszystko w domu i pod ręką. Na tym wynalazku można robić ponad 100 ćwiczeń, które odpowiadają tym robionym na dużych atlasach. Tu pytanie: czy da się tym zastąpić siłownię? Jeśli tak, to jakie ćwiczenia dobrać, aby trening był najpełniejszy?
Dodam, że rozpoczynam dietę na masę, ważę tylko 56 kilo przy 175 cm (23 lata) i muskulaturę mam, powiedzmy sobie, niewielką. W związku z tym interesują mnie ćwiczenia na rozwój wszystkich partii mięśniowych, proporcjonalny rozwój.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2893 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17953
ja jestem negatywnie nastawiony do tych wszystkich smiesznych wynalazkow, wolne ciezary to jest to

"Czekasz na swoją szansę, ale nikt ci jej nie da
Dopóki nic nie zrobisz i sam sobie będziesz schlebiał"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Na początek lepsze to niż nic

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli nie da się zastąpić siłowni? Tylko co ja mam teraz robić jak siłownia mnie denerwuje i nie lubię tam przebywać? Dodam, że ćwiczę jeszcze z hantlami. Przy dużych obciążeniach, jestem w stanie wykonać tylko kilka powtórzeń jednego ćwiczenia na ławce, więc nie jest ona taka zła, przynajmniej jak na razie.
Czy możecie podać argumenty dlaczego to jest słaby przyrząd?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
MOŻE TO USTSTEMATYZUJMY:




1.Ile czasu już trenujesz-czy robisz to systematycznie-jeśli tak-to ile czasu. Jeśli nie-to opisz jakie odstępy i jakie okresy treningów?
2.Jak trenowałeś ostatnio:3-6 miesiecy-podaj konkretny plan treningowy zawierający:
-rozkład tygodniowy treningów (z podziałem na grupy mięśniowe),
-ćwiczenia, serie, powtórzenia, procentowe cięzary, długość przerw pomiędzy seriami jaką stosowałeś,
-jakie efekty przyniósł ten trening-konkretnie:masa, tłuszczyk, rzeźba, wytrzymałość, siła, zmęczenie, spadek wagi, itd.???
3.Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...???
4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.
6.Opisz jaką stosowałeś do tego treingu diete-czy stosowałes?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2893 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17953
poprostu nie wierze w skutecznosc tego typu wynalazkow, ot co

"Czekasz na swoją szansę, ale nikt ci jej nie da
Dopóki nic nie zrobisz i sam sobie będziesz schlebiał"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 14810 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 73998
"czyli nie da się zastąpić siłowni?" nie da sie,wogole trening w domu to nie to samo co porzadne spompowanie sie na silce no chyba ze masz porzadny sprzet,a w te zabawki z mango tez nie wierze

every creature livin' on this planet'll go to hell...
MODERATOR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 961 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7155
alkatraz wedlug mnie to takie zabawki do cwiczenia to wyzucona kasa w bloto!
Oczywiscie silownia jest najlepszym rozwiazaniem,ale jak masz miejsce w domu to proponuje Ci zakupic,laweczke sztange jakies hantle i z biegiem czasu mozesz sobie sprzet dokupywac.
Napewno lepsze to od jakis piepszonych linek!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
widzę, że moje urządzenie zostało zmiażdżone, nic to i tak będę na nim ćwiczył, bo jak powiedziałem nie lubię siłowni.
Podam tutaj link do urządzenia podobnego w działaniu, są to ćwiczenia na różne partie mięśniowe
http://www.totalgym.com/learn/exercises.html
Rzućcie na to okiem i powiedzcie jak to widzicie. Nie mam absolutnie zamiaru nikogo przekonywać do tego sprzętu, tylko chciałbym usłyszeć rzeczowe opinie. Wiem, że krytykowanie wszystkiego co jest niestandardowe to w Polsce norma, ale może warto zapoznać się z tym najpierw zamiast od razu "[...]Napewno lepsze to od jakis piepszonych linek!".
Wracając do pytania o tryb treningowy, dietę itd. Dietę na masę rozpocząłem dzisiaj. Ćwiczyłem wcześniej kilkanaści razy na tym przyrządzie, ale bez jakiegoś specjalnego planu treningowego, bez wielkiego zaangażowania. Po prostu starałem się zabrać za każdą grupę mięśni. Wiem, że bez planu to lipa nie trening, ale chodziło raczej o zmuszenie organizmu do wysiłku, bo się przez dłuższy czas raczej nie wysilałem fizycznie (nie licząc wyjazdów na snowboard co 2 tygodnie w weekend).
Po stwierdzeniu, że czas najwyższy wziąć się za siebie nadszedł ten moment, kiedy muszę opracować plan treningów. Jeszcze go nie ułożyłem, ale się zabieram. Dodam, że oprócz tej ławki wykorzystuję hantle. Jaki będzie efekt - zobaczymy. Moim celem nadrzędnym jest nabranie masy oraz ukształtowanie proporcjonalnej sylwetki. To jest moja opinia i będę się jej trzymał :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 961 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7155
Ogladnelem lineczki porzadnie i dalej je bede krytykowac,dodam ze niejestem z Polski wiedz i nie tylko Polacy krytykuja?
Napisz mi np. jak masz zamiar pozadnie cwiczyc klatke,plecy,barki na mase ???
Jak Ty to sobie wyobrazasz?????
Przeciez takie firmy tylko reklama zyja i wciskaja ludzia glupote do glow,100 cwiczen????? Po cholere komu to??? Posadz na tym jakiegos kulturyste to sie zarwie i linki pourywaja.
Bez obrazy jak masz mozliwosc to oddaj to zanim zaczeles cwiczyc na tym guwnie i tracic czas!
Zmobilizuj sie chlopie i uciekaj szybko na silownie!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2893 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17953
"Wiem, że krytykowanie wszystkiego co jest niestandardowe to w Polsce norma"

ej przeciez sam pytales czy sie da tym zastapic silownie, to mowie ze skutecznosc cwiczen na ty wynalazku porownujac z cwiczeniami na silowni jest watpliwa. W tym konkretnym przypadku MOIM ZDANIEM total gym to goowno.

"Czekasz na swoją szansę, ale nikt ci jej nie da
Dopóki nic nie zrobisz i sam sobie będziesz schlebiał"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Bol w przedramieniu

Następny temat

Nowe ćwiczenia help

WHEY premium