SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenie karku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1934

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 332
Witam. Jako, że jeden z użytkowników przywrócił bardzo stary temat chciałem dowiedzieć się czegoś na temat ćwiczenia karku. Chodzi dokładnie o temat:
https://www.sfd.pl/Mocny_kark,silny_uscisk...-t223798.html
Niestety temat został zablokowany, więc zostałem zmuszony do zaczęcia nowego tematu, ale do rzeczy. Znalazłem przyrząd, który może okazać się nawet lepszy od "obręczy zrobionej z 2 obiążników na rzepy do joggingu", a mianowicie : http://mmaniak.pl/ndurance-opaska-do-wzmacniania-miesni-karku-p-766.html i teraz takie pytanie:
Ile razy w tygodniu można trenować kark takim ćwiczeniem i jak długo ( ile serii) , mile widziane są też opinie osób, które wykonywały lub nadal wykonują to ćwiczenie. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Ta opaska fajna rzecz tylko trzeba na nią uważać , szybko opuścisz głową tz zluzujesz mięśnie karku i może być nie ciekawie .
Bardziej preferowałbym mostki zapaśnicze , czy ćwiczenia gdy jesteśmy w klinczu i chwytami dwoma rękoma kark i starami się ściągnąć partnera i na odwrót itp. Sam trenuje kark jako rozgrzewka 3 razy w tygodniu na macie.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ćwiczenia z tą obręczą rozsądnie będzie robić ok. 2- 3 razy w tygodniu po zasadniczym treningu, w 3 seriach po ok. 15-20 powtórzeń. Trzeba bardzo uważać z dobieraniem obciążania ze względu na to, co opisał Wojo. Poza tym trzeba wcześniej przygotować kark ćwiczeniami z obciążeniem ciała.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 332
Cześć, mam dalsze pytania o kark i wogóle rzeczy związane z zapasami, a więc :
1. Mam w domu materac i w miarę dużo czasu, więc chciałbym trochę potrenować w kierunku sportów chwytanych. Jednak jak czytam wasze posty i to mniej więcej wygląda to tak: To możesz trenować 2-3 razy w tygodniu. A czy są jakieś ćwiczenia, które można wykonywać codziennie i to przez X czasu?
2. Jak często można wykonywać ćwiczenie karku, nie tym przyrządem, który wcześniej podałem, tylko np robienie mostów ( jeszcze ich nie umiem :D ), "W pozycji klęcznej opierasz się rękoma o mate po czym kładziesz na niej głowę i wykonujesz ruchy skrętno/rotacyjne w każdą strone " ?
3.Mógłby mi ktoś wytłumaczyć to zdanie, jak należy wykonywać to ostatnie ćwiczenie? Bo znalazłem coś takiego na forum: "bardzo wazne jest zeby przy tych cwiczeniach nie obciazac osiowo kregoslupa - czyli nie obciazac glowy przez/na jej czubek a jezdzic po kolku dookola (taki jakie mieli mnisi wygolone w sredniowieczu na glowie)."?
4. Jak rozpoznać czy robię jakieś postępy w trenowaniu karku? Bo to ćw ostatnie co opisałem ( a własciwie przekopiowałem) to robię, kulam tą głowę po ziemi, ale nie wiem , czy coś lepiej jest.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja

Następny temat

Koronka na zębie a treningi

WHEY premium